YATIRIMCILAR İÇİN EŞSİZ BİR PLATFORM: VERTEX

in #blockchain6 years ago

GİRİŞ

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 1.400’den fazla ‘coin’ ile kripto para dünyası artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Her gün haberlerde, Twitter, Facebook ya da Instagram’da veya arkadaş çevremizde mutlaka kripto paraya dair bir şeyler duyuyoruz. Özellikle son bir yıldır Bitcoin olarak yanlış bir biçimde genelleme yapılan kripto para çılgınlığı sadece Türkiye'yi değil bütün dünyayı sarmış durumda. Bu hızlı yayılışın arkasında elbette ki getirisinin yüksek olması var. Örneğin herkesin çok iyi bildiği Bitcoin'in (BTC) 2017 yılındaki getirisi yüzde 1200 civarında. Sadece BTC'de değil diğer kripto para birimlerinde de inanılmaz fiyat hareketleri görülüyor. Kripto para dünyası da bu hızlı fiyat hareketleri sayesinde oldukça ilgi çekiyor. Her geçen gün yeni bir proje ortaya çıkıyor ve ihtiyaç duydukları fonları sağlamak için bir (ICO) piyasaya sürüyor.

vertex giriş.png

Akla gelebilecek her türlü alan üzerine ICO yapılabiliyor. Altcoin çıkartan firmaların Bitcoin ve Ethereum karşılığında çıkardıkları coin ya da token'ları satması ve kaynak toplaması anlamına gelen ICO'lar gün geçtikçe yayılıyor. Son iki yıl içerisinde ICO'lar sayesinde 1.400'ün üzerinde farklı kripto para piyasada boy göstermeye başladı. Birçok ICO projesi ise halen kaynak toplamaya devam ediyor. 2017 yılında toplam 8794 ICO’da yaklaşık 6 milyar dolarlık bir artış yaşandığı göz önüne alınırsa piyasadaki hareketlilik daha iyi anlaşılır.

vertex problem.png

PROBLEM

Piyasadaki bu yüksek hareketlilik ve büyük oranda kazanma imkânı dolayısıyla mevcut ICO yatırım dünyası, tecrübeli tecrübesiz birçok kişiyi kendini çekmektedir. Ancak tecrübesiz kişilerin projelerde yer alması, scam projelerin ortaya çıkması ve piyasadaki yüksek değişkenlik gibi nedenlerle ICO piyasası hâlihazırda oldukça kırılgan ve disiplin dışıdır.
Örneğin 2017 yılında baş gösteren ICO’ların sadece yarısından azının başarılı olması bu piyasanın mevcut durumunu en iyi şekilde göstermektedir. Bununla birlikte başarılı olan bazı projelerde de elde edilen fonların önemli bir kısmı, istenen etkileri üretmeden sadece el değiştirmiştir. Bu nedenle, birçok yatırımcı yatırımlarında herhangi bir getiri göremezken, bazıları da fonlarını tamamen kaybetmişlerdir.

ICO piyasasındaki karışıklığın ve sorunların bir diğer olumsuz etkisi de bu piyasaya katılmak isteyen ancak gerekli uzmanlığa sahip olmayan yeni yatırımcıları uzak tutmasıdır. Gerçekten yukarıda belirtildiği gibi yatırım fonlarını tamamen kaybetme korkusu yaşayan ve belirsizlikten çekinen birçok yatırımcı sırf bu nedenlerle kripto dünyasına adım atmamaktadır.

Sonuçta bu nedenlerle her ne kadar devrimci veya yararlı olursa olsun, günümüzde milyarlarca dolarlık yatırıma ev sahipliği yapan ICO pazarı, disiplinli olmaya ve uzmanlarca yönetilmeye ve yönlendirilmeye ihtiyaç duymaktadır.

ŞİMDİ VERTEX ZAMANI!

Vertex, dünyanın ilk ICO satış sonrası platformu ve ekosistemidir. ICO piyasasında önemli bir boşluğu dolduracak olan Vertex, bir kripto-para değişim platformu değil, daha çok başarısı yüksek olan projelerin listelendiği ve sunulduğu bir pazardır. Vertex’in temel amacı, her yatırımcının başarılı bir ICO'ya katılması ve bu sayede yatırımlarının geri dönüşünü almasının sağlanmasıdır.

vertex logo.png

Vertex, herhangi bir yatırımcının başarılı bir ICO’ya satışa çıktığı tarihten sonra ve ICO'nun bizzat kendisi tarafından sunulandan daha iyi şartlar altında girmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca Vertex sayesinde piyasaya katılmak isteyen ancak gerekli uzmanlığa sahip olmayan kişilerin yararına olacak şekilde akıllı bir ICO yatırım süreci sunulacaktır.

Vertex ekibi bu yatırımcılara ICO'ları satın alma ve titizlikle seçilmiş küratörlerle ticaret yapma imkanı sunacak, ayrıca çoğu zaman oldukça hızlı satılan başarılı ICO tokenlerine özel erişim imkanı da sağlayacaktır. Kısaca Vertex platformu sayesinde ortalama bir yatırımcının günümüzde karşı karşıya kaldığı risk büyük ölçüde düşürülecektir.

vertex 2.png

Bütün bunlara ek olarak, Vertex, kripto para piyasasına katılmamış potansiyel yatırımcılara da hitap edebilecek bir platform olacak, böylelikle kripto-para piyasasının özellikle bugünlerde çok ihtiyaç duyduğu fiat likiditesini de temin edebilecektir.

vertex avantaj.png

VERTEX’İN AVANTAJLARI NELERDİR?

Vertex modeli yatırımcılara, ICO'lara ve kripto dünyasına bir bütün olarak fayda sağlamak için tasarlanmıştır. ICO satın almak isteyen yatırımcılar, Vertex sayesinde satın almak için en başarılı projelere kolaylıkla ulaşabileceklerdir. Ayrıca Vertex platformundaki tercihli fiyatlandırma ve her kullanıcıya platformda satışa sunulan projelerin herhangi birine katılma fırsatı veren sistem sayesinde adil bir kazanç sağlayacaklardır. Platforma katılmak isteyen ve gerekli koşulları sağlayan ICO'lar ise KYC prosedürleri tamamlanmış hazır yatırımcılara hızla kavuşarak kısa sürede ciddi fonlar elde edebileceklerdir.

vertex avantaj2.png

VERTEX NASIL ÇALIŞACAK?

Vertex platformu, kullanıcılarına ayrım yapmaksızın, yalnızca sabit bir fiyattan hedeflenen projeler içerisinde göze çarpan Tokenleri satın almalarını sağlayacaktır. Platformun sunduğu bu avantajdan yararlanmak için, kullanıcılar Vertex Tokenlerini elde etmek zorundadır. Kullanıcılar, Vertex Tokenini kullanarak bu platformda yalnızca yetkili ICO'ları satın alabileceklerdir. Bu platformdaki ICO tokenleri, yalnızca halka açık satışlar bittikten sonra mevcut olacaktır.

Operasyonel olarak ele aldığımızda da, platform her açıdan birinci sınıf bir güvenlik sağlayacaktır. Kullanıcıların kendi fonlarını kendi cüzdanlarında saklayacağı merkezi olmayan bu platformda hesaplar ve kullanıcı verileri de kriptografik olarak güvence altına alınacaktır.

vertex work.png

Platform, kullanıcıların profil oluşturmasına ve KYC sürecini bir seferde geçmelerine izin verecektir. ICO sırasında KYC almış olan kayıtlı yatırımcılar Vertex platformundaki alım satım işlemlerinde herhangi bir başka prosedüre gerek kalmadan hesaplarını kullanabileceklerdir.

vertex platform.png

TOKEN EKONOMİSİ

Sembolü VTEX olarak belirlenen Vertex platformunu Tokeninin toplam miktarı 300 milyon adet olarak belirlenmiştir. Bundan 180 milyon adedi yani yüzde 60’ı ICO sürecinde satışa sunulacaktır. Geriye kalan yüzde 40'lık kısım ise ekip, yatırımcılar, limited şirket, ortaklar ve ödül alanlar arasında dağıtılacaktır.

Projenin devam etmesi için gerekli minimum yatırım miktarı (softcap) 3 milyon dolar, maksimum yatırım alma hedefi (hardcap) ise 44 milyon dolar olarak belirlenmiştir. Projeye yatırım yapmak isteyenler ödemelerini ETH ve BTC ile yapabilecek olup minimum yatırım miktarı 50 dolardır.

vertex token ekonomisi.png

EKİP

Vertex, kripto para dünyasını geliştiren ve finanse eden ve kendini bu alana adamış tecrübeli bir ekipten oluşmaktadır. Projenin CEO’su olarak karşımıza çıkan Alex tüm hayatını bir yazılım mühendisi olarak geçirmiş ve 2015 yılında kripto dünyasına girmiştir. Suudi Arabistan'da yüksek kaliteli yazılım hizmetleri sunmak için bir bilişim şirketi kuran Alex, çok
sayıda yerel yazılım çözümü geliştirmiştir. Son yıllarda özellikle kripto tutkunu haline gelen ve bu aladan birçok başarılı projeye imza atan Alex, ekibin de bel kemiğini oluşturmaktadır.

vertex team.png

vertex partner.png

SONUÇ

Vertex, ICO piyasasına yönelik son zamanlardaki en kapsamlı düzenlemeleri sunan ve büyük bir boşluğu dolduran eşsiz bir projedir. Yatırımcılar ve proje üretenler için birçok avantajı bir arada sunan platform ayrıca genelde kripto dünyası için de büyük faydalar sağlayacaktır. Siz de bu yenilikçi ve farklı projede yer almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki bağlantıları ziyaret ediniz.

• Web Sitesi: https://vertex.market/
• Telegram: https://t.me/Vertexmarkeplace
• Whitepaper: https://vertex.market/static/whitepaper/vertex_whitepaper.pdf
• Twitter: https://twitter.com/vertexplatform/
• Facebook: https://www.facebook.com/vertexmarket/
• Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC9tsdYIyTab5Eik1D5i-nFA
• Medium: https://medium.com/@official_83664
• Btt Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4630951.0

Author:
BTT Username: altcoinn
BTT Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2091958

Sort:  

Nice post, man. Certainly follow you.
I try to post useful content too, will be glad to see you among my followers.

How do you think @altcoiner what will happen next?

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 69067.71
ETH 3754.33
USDT 1.00
SBD 3.72