Hızlı ve Konforlu Bir Ulaşım İçin REDCAB

in #blockchain6 years ago

Sevgili Kripto Dünyası Takipçileri

Sizlere bu gün tanıtımını yapmaya çalışacağım proje ulaşım sektörü ile ilgili REDCAB projesi. Proje herkesin rahatlıkla anlayabileceği gündelik yaşantımızda hayatımızı kolaylaştırma adına faydalanabileceğimiz güzel bir hizmet sunmaktadır. Aşağıda sizlere proje hakkında ayrıntılı bilgi sunmaya çalışacağım.

Neden REDCAB?

Büyük şehirlerde yaşadığımız en büyük sıkıntılardan bir tanesi nüfusun düzensiz artmasıyla kişi başına yaşanabilecek alan oranının her geçen gün azalmasıdır. Artan nüfusla birlikte insanların arabalarının da sayılarının artması şehirlerimizi tamamen bunaltıcı hale getirmektedir.

Her geçen gün artan araç sayısı trafiğin çok yoğun olmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple insanlar toplu taşıma araçlarına yönelmekteyse de son zamanlarda toplu taşıma araçlarının da ihtiyaca karşılık vermediği gözlemlenmeye başlamıştır. Özellikle İstanbul gibi megapollerde yaşayan insanlar için toplu taşıma araçları tamamen problem olmaya başlamıştır. İş giriş çıkış saatleri dediğimiz sabah 07-09 ile akşam 16-19 arası trafik tamamen kilitlenmekte ve insanların saatlerinin trafikte boşa geçmesine sebep olmaktadır.

1.jpg

Özellikle toplu taşıma araçlarındaki kalabalık, her durakta dur kalk, yüksek ses ve istenilen düzeyde araçların olmaması gibi sebeplerden dolayı insanlar ya özel araçları ile ya da taksilerle gidecekleri yerlere gitmeyi tercih ederler. Ancak ülkemiz gibi akaryakıt ücretlerinin yüksek oluğu ülkelerde kendi arabanızla seyahat etmeniz size bazen pahalıya patlayabilir. Aynı şekilde akaryakıt ücretleri taksi ücretlerinin de artmasına sebep olmuştur. Bu sebeple de çoğu insan taksilere binmekten korkar olmuştur.

2.jpg

İşte tüm bu problemlerden dolayı sektördeki tehdidi ve potansiyeli gören REBCAP 2016 yılında bir platform oluşturarak bu problemi çözerek potansiyelden faydalanmayı amaçlamıştır.

REDCAB Nedir ?

2016 yılında faaliyete başlamış bu sene de Blockchain teknolojisi ile entegre edilerek insanların hizmetine sunulmuş şahıstan şahısa çalışma prensibini belirlemiş Blockchain tabanlı ulaşım platformudur. Platforma Apple Store ve Google Play’den RedCab ismi ile ulaşmak mümkündür. Ben cep telefonuma indirerek inceleme fırsatı buldum. Uygulamayı indirirken sizden gerçek cep telefonu numaranızı istiyor. Size bir kod gönderdikten sonra giriş yapabiliyorsunuz.

Uygulamada şu anlık iki dil bulunmaktadır. Bunlar İngilizce ve Arapça. Arzu edenler telefonlarına indirip inceleyebilirler.

3.jpg

Platform sayesinde klasik taksilik faaliyeti dışında otel ve havaalanı taşımacılığı, karşılama hizmetleri, istediğiniz araca ulaşma hizmeti, teslimat hizmetler gibi hizmetler de vermektedirler.

6.jpg

SUNDUĞU YENİLİKLER

Bu platform sayesinde aşağıda sayacağım olumlu etkilerden yararlanabilirsiniz.

Müşteriler için:

  • Daha az bekleme garantisi ve yolculuğunuza hemen başlayabilme imkanı
  • Daha rahat seyahat edebilme imkanı
  • Düşük fiyat sayesinde yüksek tasarruf edebilme imkanı
  • Kendi tercihlerinize uygun ve seyahat etmek istediğiniz araç seçeneklerden yararlanabilme imkanı
  • Platforma farklı kişileri yönlendirmek suretiyle kazanç elde edebilme imkanı

7.png

Sürücüler için:

  • Platform sayesinde ekstra kazanç elde etme imkanı
  • Daha esnek çalışma saatleri sayesinde mesleğin yorgunluğundan sıyrılma imkanı
  • Tek bir hatta bağlı kalmadan bir çok seyahat güzergahı belirleyebilme imkanı
  • Platformda sürücü olarak görev alarak token kazanabilme imkanı

8.jpeg

9.jpg

ICO VE TOKEN BİLGİLERİ

Platformda kullanılacak kripto paranın adı REDC Token dır. 100 Milyon adet REDC Token bulunmaktadır. ERC 20 standartlarında oluşturulmuştur. Ico süresi 22 Haziran 2018 başlayıp 15 Ağustos 2018 tarihinde son bulacaktır. Toplam token sayısının %62 si ico sürecinde satışa sunulacaktır. Soft Cap miktarı 2143 ETH iken Hard Cap 24529 ETH dir. Yazıyı yazdığımı anda Soft Cap miktarına çoktan ulaşmışlardır.

10.JPG

Yatırımları ETH ile kabul etmekteler. Ico öncesi satış fiyatı 1 ETH = 2,682 REDC iken ico sürecinde 1 ETH = 2,333 REDC dir

TAKIM BİLGİSİ

Platform arkasındaki ekip bu konuda tecrübeli bir ekip. Çünkü hali hazırda bu platform insanların hizmetindedir. Bu sayede sektörün neye ihtiyacı olduğunu çok net bir şekilde biliyorlar. Şu an yapılan ise bu platformu Blockchain tabanlı insanların hizmetine sunmak.

11.jpg

Sonuç olarak platform adından çokça bahsettiriyor. Soft Cap miktarının üzerinde miktar elde etmeleri yatırımcıların bu projeye olan inancın gösteriyor. Tek eleştirim şu konuda olabilir. Biliyorsunuz son zamanlarda Türkiye’de UBER tarzı ulaşım türleri yasaklanmıştır. Türkiye gibi ülkelerde yasal prosedürleri giderebilirler mi bilemiyorum. Bu konuda çalışmaları gereklidir. Zamanla projenin ne aşamaya geleceğini hep birlikte takip edeceğiz.

Ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://redcab.io
White Paper: https://redcab.io/downloads/Whitepaper_EN_v1.0.pdf
Telegram: https://t.me/RedCab_ICO
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/redcab
Twitter: https://twitter.com/redcab_llc
Medium: https://medium.com/redcab
Facebook: https://facebook.com/redcabeg
Reddit: https://www.reddit.com/u/Redcab_io
Author:
BTT Username: altcoinn
BTT Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2091958

Sort:  

RedCab projesi vereceği hizmetlerle bulunduğu şehirlerde ulaşım faaliyetlerini iyi derecede rahatlatacaktır.

Platform sayesinde klasik taksilik faaliyeti dışında otel ve havaalanı taşımacılığı, istediğiniz araca ulaşma hizmeti sunulacaktır

Redcab ulaşım sektöründe devrim yaratacaktır. ICO'da başarılı olacağına eminim

çok başarılı bir ICO ve satışları da hard cap e yakındı en son baktığımda. bence piyasaya çok karlı ve verimli bir taksicilik işletme modeli sunuyor..

İnsanları taksi ve ulaşım çilesinden kurtarabilecek bir proje .Özellikle projenin kripto yatırım fonlarından aldığı seed fon miktarı projenin kalitesini destekler nitelikte

RedCab yaklaşımı hem işletme maliyetlerini azaltacak hem de merkezi olmayan işlemler için çok daha fazla güvenlik sunarak daha verimli bir ulaşım sistemi oluşturabilmek için yeni nesil teknoloji olan blok zincirinin devrimsel gücünden istifade edecek, farklı bir uygulama.

Projenin halihazırda zaten faaliyetlerinin olması çok önemli, yaptıkları işi sadece blockchain ve kripto para ile entegre edecekler.

kesinlikle ulaşım sektörüne bambaşka bir soluk getrecek proje. Başarıya ulaşacağını düşünüyorum

güncel projelere oranla şeffaf ve güvenilir yapısı ve ödüllendirme mekanizmasıyla Redcap bir hayli ilgi çekecek.

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 67720.63
ETH 3807.97
USDT 1.00
SBD 3.68