Bir Sosyal Sorumluluk Projesi: HORYOUTOKEN

in #blockchain6 years ago

Sevgili Kripto Dünyası Takipçileri

Sizlere bu gün tanıtımını yapmaya çalışacağım proje sosyal yardımlaşmanın Blockchain teknolojisine entegre edilmiş hali olan HORYOU. Aşağıda ayrıntılı olarak ele alacağım bu proje esasında 2013 yılından beri var olan Horyou platformunun şu an kripto dünyasına girmesiyle haberdar olduğumuz bir projedir.

Neden HORYOU?

Küreselleşen dünya ile birlikte gelişen teknoloji hiçbir bilginin kendi üretildiği ülkesinde hapsedilmemesi sonucunu da doğurmuştur. Teknolojinin bu denli gelişmesiyle istenilen bilgi istenilen yerden ulaşılabilir hale gelmiştir. Turizmden iş dünyasına tarım sektöründen gündelik hayata kadar her alanda bu sayede eziyetsiz olarak her türlü bilgiye ulaşabilmekteyiz. Teknoloji dünyası sayesinde bilginin her türlüsüne bir tuş kadar uzağızdır. Mesela bilimsel bir araştırma yaparken internet her zaman baş vuracağımız bir kaynakken hafta sonu sinemaya gitmek için dahi hangi filmlerin vizyonda olduğuna bakmak için bile interneti kullanırız. İnternet dünyası hayatımızın her alanında kendini hissettirmiştir.

1.png

Bununla birlikte dünyamızda belli başlı bazı problemler de vardır. Çevre kirliliğinin her geçen gün artması ve bunun ozon tabakasının delinmesine sebebiyet vermesi sonucunda da iklimlerin değişmesi, enerji kaynaklarının her geçen gün azalması, bakıma muhtaç insanların kimsesiz bir şekilde dünyanın her hangi bir yerinden yardım elinin uzatılmasını beklemesi, nesli tükenmeye yüz tutmuş canlıların ömrünü sürdürebilmek için çalışmaların yapılması, ırkçılığın önlenmesi, engelli insanların hayata tutunmalarına dair yapılan çalışmalar her gün karşımızda cereyan eden olaylardır.

Hepimizin bu konu başlıklarla ilgili bilgisi vardır. Ancak sizlere şunu sormak istiyorum. Kaçımız bu sorunlarla mücadele amaçlı her hangi bir organizasyona katıldık? Bu soru karşısında şu cevabı verebilirsiniz “Eğer bulunduğum yerde böyle bir çalışma yapılırsa her zaman destek verebilirim” Bu cevaba karşılık ben de şunu söylüyorum ki “Belki de yapılıyordur ve sizin haberiniz yoktur”

2.jpg

İşte bu sebeple daha adil, daha kapsayıcı ve daha sürdürülebilir bir dünya için çok daha organize edilmiş bir internet kullanmak zorundayız. Küresel manada olumlu etkileşimin olduğu, insanların kötülük için değil de iyilik için bir araya geldiği, dünyanın neresinde olumlu bir davranış varsa bunun reklamını yapıp tartışabileceği, eksikliklerin giderilip pozitif düşünme gücü sağlayan platformlara ihtiyaç vardır.

Her gün dünyanın her yerinde kişisel gerekse de büyük şirketler ya da dernekler tarafından yapılan ulusal ve uluslar arası etkinliklerden bahsetmek mümkündür. Ancak insanların büyük kısmı bu etkinliklerden haberdar değildir. İşte bu insanları bu tip organizasyonlardan haberdar etmek ve rahatlıkla yorum yapabilmelerini sağlamak amacıyla HORYOU Platformu geliştirilmiştir.

3.jpg

Herkes için HORYOU Platformu

İsviçre’de faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen Horyou Vakfı tarafından tasarlanan blockchain tabanlı sosyal yardımlaşma platformudur. Bu platforma erişim ücretsizdir. Herkes platformun bir parçası olabilir. Hali hazırda horyou.com isimli bir web siteleri vardır. Aynı zamanda Apple Store ve Play Store dan erişim sağlayabilirsiniz. Şahsen ben uygulamayı telefonuma indirdim ve gerekli incelemelerimi yaptım.

4.png

Platfrom 8 farklı dilde hizmet verecektir. Bunlar şu dillerdir: İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Arapça, Çince, Japonca ve şu an gelişim aşamasında olan Rusca’dır. Gördüğünüz gibi maalesef platform Türkçe dilini desteklemiyor. Ancak bu konu ile ilgili platforma mail gönderdim. Platformun Blockchain ile tanışması yeni olmasına rağmen esasında 18 Aralık 2013 tarihinden beri faaliyet gösteriyorlar. Faaliyetlerinin başlangıcından bu güne kadar 180 den fazla ülkeden 250.000 den fazla kullanıcı ve 1.500 kuruluş platforma üye olmuştur.

5.jpg

Platformun temel amacı pozitif sosyal etkileşimleri platform içerisinde yayınlayarak insanların haberdar olması ve bu organizasyonlar için insanların yorum yapmasını motive ederek olumlu etkileşimi artırmaktır. Hayırsever vatandaşların gündelik yaşantılarını platform içerisinde geçirirken aynı zamanda bu ulvi amaçlara destek vermesini sağlamaya çalışmaktadırlar.

6.jpg

9.png

Medyada HORYOU

Platformun sosyal yardımlaşma platformu olması Medya’nın bu projeye ilgisini de artırmıştır. Aşağıda yazdığım web sitesi linkini ziyaret ederseniz farklı medya kuruluşlarında birçok röportaj ve köşe yazısının olduğunu görebilirsiniz.

7.jpg

ICO VE TOKEN BİLGİLERİ

Platformda kullanılacak olan Token adı HORYOUTOKEN’ dır. Toplam adeti 3.800.000.000 adet olacaktır Hard Cap hedefleri 108 Milyon Euro’dur.. Horyoutoken ları Etherium (ETH), Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), Euro (EUR) ve Swiss Francs (CHF) olarak satın alabilirsiniz. 1HoryouToken 0.03 Euro’dur. Ico başlangıç Tarihi 18 Haziran 2018 olup bitiş tarihi 18 Ağustos 2018 olacaktır.

8.png

10.png

TAKIM BİLGİSİ

Projenin arkasında kar amacı gütmeyen Horyou Vakfı bulunmaktadır. Özelikle kurucu ve proje CEO su Yonathan Parienti dikkat çekici bir isimdir. Sosyal Medyayı etkin kullanan bu isim uluslar arası finans sektörü konusunda uzmandır. Genel olarak ekip genç ve dinamik insanlardan oluşmaktadır.

11.jpg

Hatırlatmak isterim ki yukarıdaki bilgilerin hepsi kendi değerlendirmelerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

Daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz:

Web site : https://tge.horyoutoken.io
Telegram : https://tge.horyoutoken.io/
Kakao : https://open.kakao.com/o/g5m4UlP
Reddit : https://reddit.horyoutoken.io/
Medium : https://medium.horyoutoken.io/
Twiter : https://twitter.com/horyoutoken
ANN. : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4464724
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCSZPUrVX1E9oXC9yJghn-bw

Author:
BTT Username: altcoinn
BTT Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2091958

Sort:  

Congratulations @altcoiner! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of posts published

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

Son zamanlarda adını sıkça duyduğum projelerden biri. ICO'da başarılı olacağa benziyor. Bu güzel yazı için teşekkürler

İnsanlığın yararı için birşeyler yapmaya çalışan başarılı bir proje . Öellkile ekip çok değerli üyelerden oluşuyor

özellikle birleşmiş milletlerin önderliğini yaptığı binyıl planlarında belirtilen hayati ve küresel konulara ve sorunlara destek olacak olması, bağışçıları blokzincirinin devrimsel gücü ile tanıştırması başarılı olmuş..

Makaleniz sayesinde Horyou platformuna üye olup kullanmaya başladım, ödül sisteminde oldukça memnunum.

Projenin bilimsel alanda böyle bir platform geliştirmesi son derece etkileyici olmuş, bilimsel çalışmalar blockchain üzerinde ödüllenditilebilecek o zaman.

Sosyal sorumluluk projesi diyebiliriz bu projeye. İnsanlık adına çok olumlu bir adım

Aslında kimimiz yeterli maddi imkana sahip olmadığımızı düşünsekte bizden çok daha olumsuz şartlarda yaşayan insanların olduğunun farkında olmalıyız. İmkanlarımız dahilinde bağış yapmayı görev bilmek sorumluluğumuz olmalı. Horyou projesi blockchain desteğiyle çok önemli bir konuma sahip

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.12
JST 0.033
BTC 69942.87
ETH 3793.57
USDT 1.00
SBD 3.73