EQWITY - ICO'ların Yeni Standardı

in #blockchain5 years ago

Birçok yatırımcı block zinciri teknolojisi ve kullanımıyla ilgili projelerle ilgilenmekte. Ancak, bugün ICO pazarının, gerçekten umut verici projelerin gelişimini engelleyen birçok sorunu var.

Değinmek gerekirse bunlardan bazıları;

 • Ortaya çıkan çok sayıda scam proje - Toplam pazarın yaklaşık yüzde 78'i;
 • Yatırımcılara, ICO'dan sonra oy hakkı, pay veya temettü temin etmeme;
 • Ekibin düşük niteliği, finansal sektördeki deneyim eksikliği, projenin kripto para biriminin borsalarda listelenmesinin gecikmesi ve bir dizi başka sorun nedeniyle, projenin başarısız olması;
 • Kurucular hakkında az miktarda bilgi edinilebilmesi sebebiyle fonların çalınması;
 • Bazı hükümetlerin, ICO'nun yardımı ile yasadışı yollarla elde edilen fonların aklanması olasılığı nedeniyle yasaklanması.

EQWITY projesi, yatırımcılara koruma sağlayacak, gelecek vaat eden projeler geliştirme fırsatı sunacak ve insanlığın daha da gelişmesi için sürekli büyüyen bir platform oluşturma hedefiyle yola çıkıyor.

PROJE HEDEFİ

Geliştiricilerin temel amacı, yatırımcıların fonlarının güvenliğini ve gelecek vaat eden projelerin geliştirilmesini sağlayan merkezi olmayan bir ICO pazarı oluşturmaktır.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Eqwity ekosistemi birkaç bileşen tarafından oluşturulmuştur. Bunlar;

 • ICO.E platformları
 • Oy kullanma alanı
 • Projelerde hisse alım-satımı için borsa
 • Takım hazırlığı ünitesi

Eqwity ekosisteminin en önemli bileşeni, projenin daha da geliştirilmesi adına fon toplama için yeni bir format oluşturmak üzere ICO.E platformu olacaktır. Bu platformun bir üyesi olmak için, her yatırımcı ve ICO'nun kurucusu, sadece kimlik doğrulaması değil aynı zamanda sabıka kaydının varlığı da dahil olmak üzere kişi hakkında bir dizi başka veri içeren KYF sürecinden geçecektir. Ve bu siteye girmeden önce her proje, uygulanabilirliğini onaylayan bir PoV sürecinden geçecektir. Bu platformda belirli bir ICO'ya yatırım yaparken, yatırımcıların oy kullanma hakkını elde edecekleri koşullar altında olduğu gibi, yatırımlardan temettü alacakları akıllı bir sözleşmenin tamamlanacağını not etmek önemlidir. Bu, yatırımcıların haklarının maksimum korunmasını ve projelerin garantili geliştirilmesini sağlayacaktır.

Oy platformu, Eqwity'nin eşit derecede önemli bir bileşeni olacak. Burada yatırımcılar ICO stratejisindeki herhangi bir değişiklik için oy kullanabilecek ve proje geliştiricileri daha fazla finansal gelişme konusunda öneride bulunabilecekler. Oylama sürecinin tamamen merkezsizleştirileceğini, pay sayısına bakılmaksızın bir yatırımcıdan sadece 1 oy hakkı olacağına dikkat etmek gerekir.

Proje hisselerinin alım satımı için bir borsa, her yatırımcının hisselerini diğer projelerin payları ile değiştirebilecekleri ikincil bir pazardır. Bu eylemleri gerçekleştirmek için EQY platformu belirteci kullanılacaktır. Bu belirtecin mevcut projelerin paylarına yatırım yapmak için de kullanılabileceğini belirtmekte fayda var.

Ekosistemin en son fakat en az önemli bileşeni, ekip hazırlığı için uygulanabilir bir ürün geliştirmeye izin veren bir birimdir. Burada, proje geliştiricileri, mentorların hizmetlerini kullanabilecek, daha nitelikli ekip üyeleri bulabilecek ve daha fazla gelişme için eksik uzmanlar alabilecekler. Bu birim sayesinde, birçok acemi kurucu gerçek anlamda alakalı bir proje geliştirebilecek, olası tüm hataları ortadan kaldıracak ve sürdürülebilirliğe ulaşabilecek.

ICO Tarihleri ve Detayları

Geliştiriciler, yüzde 50'si satılacak olan 6,25 milyar adet jeton üretmeyi planlıyor. 1 EQY'nin maliyeti 0,01 ABD Doları olacaktır. Kamu ön satışları 23 Kasım'da yapıldı ve 7 gün sürdü. Ardından resmi kamu satışları 60 gün başlayacak.

Projenin ön hedefi - 6 milyon dolar, gerçek hedef ise - 16 milyon dolar ve üst eşik - 30 milyon dolar olarak belirlenmiş.

Belirteçlerin dağılımı aşağıdaki gibidir:

 • Tip : ERC-20 Utility Token
 • Sembol : EQY
 • Ondalık : 18
 • Yeni Belirteç Üretimi & Yakma : Hayır
 • Belirteç Fiyatı : 0,10 USD
 • Satılacak Adet : 437,500,000 EQY
 • Toplam Adet : 625,000,000 EQY

Proje kapsamında üretilecek ikinci bir belirteç daha var. Güvenlik belirteci olarak kullanılacak olan ERC-1400 protokolünü kullanan bu belirteç ise aşağıdaki gibi bir dağılıma sahip olacak;

 • Type : ERC-1400 Security Token
 • Sembol : EQYS
 • Destekleyen : Şirket Payları
 • Temettü ve Oy Hakları : Evet
 • Her bir Güvenlik Belirteci Fiyatı: 1 USD
 • STO Adedi : 30,000,000 EQYS
 • Toplam Adet : 60,000,000 EQYS

SONUÇ

ICO'ya yatırım yapma riskinin yüksek olması ve blok zinciri teknolojisinin daha da geliştirilmesi ihtiyacına dayanarak, yatırımların güvenliğini sağlayacak ve gelecek vaat eden projelerin başlamasını garanti edecek bir projenin oluşturulması çok önemlidir. Hem fikirlerini gerçekleştirmek isteyen projelerin kurucularına hem de maksimum yatırım getirisini elde etmek isteyen yatırımcıların ilgisini çekebilecek.

Eqwity bürosunun İngiltere'de bulunduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu projenin bir aldatmaca olmadığını ve yatırımcıların dikkatini hak ettiğini söylemek yanlış olmaz.

EQWITY PROJESİNİN RESMİ KAYNAKLARI

Website: https://www.eqwity.io
Telegram: https://t.me/Eqwity
Beyaz Bülten: https://www.eqwity.io/wp-content/uploads/2018/10/Eqwity_WhitePaper_ENG_1.0.pdf
Anons Başlığı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5048927.0
Facebook: https://www.facebook.com/Eqwity-925774120955061
Twitter: https://twitter.com/eqwity_official
Medium: https://medium.com/@eqwity.official
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/eqwity/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCEeKpSGEztyo9jFFa--SfKw

##AUTHOR
Bitcointalk Username: bountyfresh
Bitcointalk Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2464475

Sort:  

Dear airdrop.coin:

We are SteemBet, the next generation STEEM based gaming platform. We are honored to invite you to join our first fantastic dice game, which is just the beginning of SteemBet game series. Our dividend system has now launched. The prize pool has already accumulated 2,000 STEEM and more than 60 players have participated in staking mining token SBT. A huge reward of 40,000 STEEM is awaiting! Join us NOW with other 500 STEEM users to loot HUGE dividend reward!!

SteemBet Team

Official Website
https://steem-bet.com

Discord Server
https://discord.gg/95cBN3W

Telegram Group
https://t.me/steembet

EQWITY projesi, yatırımcılara koruma sağlayacak, gelecek vaat eden projeler geliştirme fırsatı sunacak ve insanlığın daha da gelişmesi için sürekli büyüyen bir platform oluşturma hedefiyle yola çıkıyor.

em fikirlerini gerçekleştirmek isteyen projelerin kurucularına hem de maksimum yatırım getirisini elde etmek isteyen yatırımcıların ilgisini çekebilecek bir proje olması kalitesini kanıtlar nitelikte...

Fon toplama aşaması sıkıntılı bir süreç. Eqwity, bu süreçte yol gösterici olacak ise başarılı bir satış geçirmesi lazım. Çünkü benzer projeler çoktan yol almaya başladı.

Coin Marketplace

STEEM 0.25
TRX 0.14
JST 0.036
BTC 50926.89
ETH 2897.82
BNB 368.41
SBD 4.15