BİTTWATT İLE ENERJİDE TASARRUF ARTIK DAHA KOLAY

in #bittwatt4 years ago (edited)

Arkadaşlar Selamlar

Bugün yine yeni bir ICO tanıtımı ile karşınızdayım. Günümüzün en büyük problemlerinden biri nedir? diye bir soru sorduğumuzda aklımıza öncelikli olarak gelecek cevaplardan biri de “Enerji” sorunu olacaktır. Hızla artan dünya nüfusunun ihtiyaçlarını karşılama noktasında “Enerji” nin önemi fazlaca ortaya çıkmaktadır. Öyle ki ülkelerin ekonomik bağımsızlıklarını değerlendirdiğimizde bile listenin ilk sıralarında üretilen enerji miktarı ve bu enerjinin hangi kaynaklar vasıtası ile üretildiği sorularına cevap aramamız gerekmektedir. Bilindiği üzere dünya genelinde üretilen enerjinin büyük bir kısmı hala tükenmeye mahkûm kaynaklar vasıtasıyla üretilmektedir. Ancak, birçok ülke bunun yanında yenilenebilir enerji kaynakları arayışına gitmektedir. Bu yeni arayışların da bizlere gösterdiği gibi, “enerji”, boşa israf edilemeyecek kadar kıymetlidir. Ve dünyanın geleceğinin şekillenmesi konusunda doğrudan etken faktörlerden biridir. Tam bu noktada Bittwatt, israf ve maliyetin düşürülmesine ilişkin çözüm önerisiyle karşımıza çıkmaktadır. Sunduğu çözüm ise Elektrik üreticileri, tedarikçileri ve kullanıcılarını blockchain teknolojisinin nimetleri çerçevesinde bir araya getirip, arada oluşabilecek anlaşmazlık ve verimsizlikleri ortadan kaldırmak veya azaltmaktır.

1523571801_hqdefault.jpg
KAYNAK

BİTTWATT NEDİR?

Bittwatt, tüm piyasa oyuncularını (DSO'lardan tüketicilere) birbirine bağlayan ve ilgili iş bilgilerinin paylaşılması için standartlaştırılmış bir blockchain protokolü sağlayan ve enerji tedariki, faturalandırma ve dengeleme için merkezi olmayan bir hizmet yaratan bir eşleştirme platformudur. Peki bu nasıl olmaktadır? Teklifler ve istekler arasındaki eşleşme, bireysel olarak tanımlanmış kurallar temelinde çalışan akıllı sözleşmeler yoluyla karşılanmaktadır. Elektrik akışı, alıcı ve satıcıların gerçek zamanlı olarak önceden belirlenmiş tercihleri ve daha sonra algoritmalar otomatik olarak blok zincirine kodlanmaktadır. Son olarak, elektrik teslim edildiğinde akıllı sözleşmeler yürürlüğe girer, böylece alıcıdan satıcıya ödeme gerçekleşmektedir.

0.jpg
KAYNAK

Böylece platform, tarifelerinde belirtilenden daha fazla veya daha az enerji veren fatura tüccarları sayesinde tedarik edilen ve verilen enerjinin dengelenmesi işlemini gerçekleştirir. Bu tür sapmalar ise tüketici ve üreticilerden gelen akıllı sayaç okumalarından gelmektedir.

BİTTWATT HANGİ İMKANLARI SUNMAKTADIR?

Üretim taleplerinin sürekli ve kusursuz bir şekilde karşılanmasını sağlamak için Bittwatt platformu:

  • Akıllı talep-cevap programı ile gerçek zamanlı tüketim verilerinin blockchain aracılığı ile paylaşılması;

  • Her iki tarafın da belirlediği kriterler doğrultusunda arz ile talebi gerçek zamanlı olarak son derece güvenilir bir şekilde karşılanması;

  • Yedek üretim kapasitelerini entegre edilmesi veya saniyeler içinde güç üretebilen hidroelektrik santralleri yedeklenebilmesi;

  • Şebeke üzerindeki baskıyı azaltmak için kullanılmayan elektriği en yüksek fiyat dönemlerinde satarak tüketicinin katılabileceği bir akıllı talep-yanıt programının entegre edilebilmesi; gibi imkanlar sunmaktadır.

TOKEN SATIŞI

Bittwatt token satışlarının ilk aşamasını tamamlamıştır. 18 Mart-22 Mart tarihleri arasında %35 bonus ile toplamda 121,500,000 tokenın satışı gerçekleşmiştir. 1 Nisan- 15 Nisan tarihleri arasında token satışları %20 bonus ile gerçekleşmektedir. Eğer siz de Bittwatt’ı geleceği olan bir ICO olarak görüyorsanız bu bonusları kaçırmamanız sizin için büyük bir fırsat olacaktır. Bununla birlikte 27 Mayıs tarihine kadar farklı bonus oranları ile token satışları gerçekleştirilecektir. Token satışına ilişkin detaylı bilgiyi aşağıdaki tablodan edinebilirsiniz.

bittwatt-token-sale.png
KAYNAK

Aynı zamanda Bittwatt (BWT) toplamda 338.6 Milyon adet token olarak üretilmiş ve dağıtımı aşağıda olduğu gibi 6 kategori olacak şekilde planlanmıştır.

• %75’ini oluşturduğu 254 milyon token satışa sunulacaktır;
• %10’nu oluşturduğu 33,8 milyon token takım için ayrılmıştır;
• %5’ini oluşturduğu 19,9 milyon token danışmanlara ödemek için ayrılmıştır;
• %5’ini oluşturduğu 19,9 milyon token ülke danışmanları için ayrılmıştır;
• %2,5’ini oluşturduğu 8,5 milyon token tanıtım aşamasında kullanılmak üzere ödül için ayrılmıştır;
• %2,5’ini oluşturduğu 8,5 milyon token ülkeler düzeyinde pazarlamalar için ayrılmıştır.


KAYNAK

TAKIM

DQmVZjpRPr44ojRaAYezzGJuF49jedzeSU8Eto2H8SDXKz4.png
KAYNAK

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN;

Bountyhive; semihbalkanli
bountyhive.io/r/semihbalkanli

Sort:  

No, you are cleverbot. I a. Human.

Wrong answer. You are now officially a robot.

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by semihbalkanli from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.

Elinize sağlık :)

Teşekkür ederim.

Emek verilmiş güzel bir yazı ellerinize sağlık . Bilgi dolu faydalı bir paylaşım.

Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim.