TRON ağındaki önemli gelişmeler

in #bitguild4 years ago (edited)


BitTorrent seeding yapan kullanıcılarına Tron ile ödeme yapacak!

İnternetteki veri dolaşımının çok büyük bir bölümü torrent ağları üzerinden yapılıyor. Çok değil, bir kaç yıl önce harddisklerimizi torrent paylaşımları üzerinden çektiğimiz müziklerle dolduruyorduk. Tabii artık devir değişti. Spesifik durumlar olmadığında torrent kullanmıyoruz. Hatta bazı kişiler torrent ağlarının yakın zamanda tarihe karışacağını söylemeye başladılar. Ancak durum bizde öyle değil.

BitTorrent şu anda 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Torrent ağı durmadan çalışmaya devam ediyor ve veri paylaşımına meraklı bir çok internet kullanıcısı da bu verileri seeding yapıyor. BitTorrent ise artık seeding'i TRON ile ödüllendireceğini açıkladı.


TRON projesi geçtiğimiz Temmuz ayında BitTorrent'i satın aldığında böyle bir şeyin gerçekleşmesinin an meselesi olduğunu zaten tahmin edebiliyorduk ancak detaylarla ilgili hala bir açıklama mevcut değil.

Bu özelliğin kullanılabileceği bir kaç gün önce TRON projesinin mimarı Justin Sun tarafından açıklandı. Proje isteğe bağlı bir şekilde kullanılabilir olarak sunulacak. Belki de bu olaydan sonra indirdiğimiz dosyaları doğrudan stoplayıp listeden çıkarmak yerine biraz daha yardımsever ve paylaşımcı hale gelebiliriz.

TRON tabanlı oyun Magic Academy piyasaya sürüldü!

Steemit üzerinde hali hazırda kullandığımız SteemMonsters'a ek olarak, Justin Sun TRON ağı üzerinde aktif olacak yeni bir oyun Magic Academy'nin duyurusunu yaptı.

⚡️@BitGuildPLAT and Magic Academy: the world’s first idle blockchain game based on #TRON network. #TRX $TRX https://t.co/x1Thmyw0aC

— Justin Sun (@justinsuntron) September 30, 2018

Justin Sun, duyuruyu BitGuild eşliğinde yaparak yeni oyunların da geleceğinin mesajını verdi.

Magic Academy temelde basit bir RPG yapısına dayanacak gibi görünüyor. Yeni savaşçılar satın alıp onlara seviye atlatacak, platform üzerindeki farklı oyuncularla savaşarak puanlar kazanacak, daha da güçlenecek ve Jade toplamayaca başlayacaksınız. Oyun içerisinde edindiğiniz bir adet Jade, bir adet TRC20 jetonuna tekabül etmekte. Ve sürekli olarak edinilebilir halde servis ediliyor. Yani oyunu oynadığınız sürece boyunca Jade miktarınızı, dolayısıyla TRC20 miktarınızı arttıracaksınız. Karakterlerinize yaptığınız yükseltmeler sayesinde de Jade edinme hızınızı arttırabileceksiniz.


Magic Academy, temel bazda oyuncular arasındaki interaktifliği arttırmayı amaçlıyor. Bundan dolayı da oyuncular arasında işlemleri serbestçe yapılabilir şekilde sunuyor. Ödüllerin her seferinde %25 oranında artacağını belirtiyor ve TRC721'le bağlantılı farklı ödüller de vaad ediyor. Ayrıca oyun üzerinde yaptığınız işlemler Solidite kullanılarak yazılıyor ve TRON cüzdanı ile tamamlanıp, blockchain üzerinde takip edilip sorgulanabiliyor.

Oyunla ilgili bağlantılar;

Website: https://bitguild.io/

Twitter: https://twitter.com/BitGuildPLAT

Facebook: https://www.facebook.com/bitguildplat

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCvk-Ir3FoksiHMa2qqiymJQ

Medium: https://medium.com/the-notice-board

Reddit: https://www.reddit.com/r/BitGuild/

 

Tron ağında sürekli olarak yenilikler ve gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz aylardaki büyük dump sonucu ciddi kayıplar yaşayan ve büyük güven problemleriyle baş etmek zorunda olan TRON altyapısı bize kalırsa çok güzel ilerliyor. Umarız Justin Sun yeniden güven tazeleme işlemini başarıyla yerine getirebilir.


Posted from my blog with SteemPress : https://www.timeets.com/tron-agindaki-onemli-gelismeler/

Coin Marketplace

STEEM 0.25
TRX 0.07
JST 0.031
BTC 22809.02
ETH 1821.10
USDT 1.00
SBD 3.06