Analiza Techniczna #8 – Podsumowanie spotkania z 21.08.2017

in bitcoin •  2 years ago  (edited)

mmc.jpg

Szanowni,
na początku kilka słów wyjaśnienia i usprawiedliwienia. Podsumowanie pojawia się późno, dużo za późno, ale miałem dzisiaj kilka ważnych spotkań, do których wczoraj chciałem się jak najlepiej przygotować. Z tych powodów nie znalazłem wolnej chwili, żeby napisać podsumowanie. Od jego skończenia sytuacja na poszczególnych kryptowalutach nieco się zmieniła, ale przedstawię to albo w oddzielnym poście, albo dopiero w piątkowej analizie na beatcoin.blog.
Tytułem pewnego wprowadzenia chciałbym zaznaczyć, że wczoraj bardzo powierzchownie potraktowałem analizę Bitcoina, natomiast znacznie większą uwagę skupiłem na altcoinach, kontynuując ogólne założenie poprzednich analiz, w których wspominałem:

  • Ze względu na wysoką cenę Bitcoina, mocno przeceniane w ostatnim czasie altcoiny mogą być ciekawą alternatywą.
  • Warto obserwować rynek i w momencie głębszej korekty przerzucić część zysków z Bitcoina na inne kryptowaluty.
  • Coraz większe problemy w budowaniu nowych szczytów na Bitcoinie może spowodować jeszcze większą realizację zysków i przerzucenie ich części na altcoiny.

Bitcoin

20 sierpnia BTC trzykrotnie testował opór na 4200, którego ostatecznie nie udało się przełamać. Podczas ostatniej próby uformowana została formacja świecowa (pro spadkowa) znana jako „Spadająca gwiazda”. 21. sierpnia możemy odnotować wyższy wolumen, towarzyszył on spadkom i realizacji zysków. Warto wspomnieć, że gruba, czarna linia to długoterminowa linia trendu spadkowego. Jej przełamanie z większym wolumenem może spowodować większą korektę. Najbliższe wsparcia to 3900 oraz 3800, w dalszej odległości należy zwrócić uwagę na 3500. Opory – 4200 oraz 4445.

btcd1.png

Na wykres D1 zwracałem uwagę na poziom wskaźnika RSI – zaznaczyłem dołek zieloną, a szczyt niebieską elipsą. Na tym wykresie zaznaczone jest wsparcie na 3500, którego nie było widać na poprzednim wykresie.

btcd1t.png

Ethereum

Użytkownicy grupy, która była pierwowzorem dzisiejszej grupy MMC często pytają mnie o sytuacje na ETH. W niedziele zaznaczyłem elipsy niebieską i zieloną. Wskazywały oną pewnego rodzaju analogiczną sytuację. Dlaczego? Dołki znajdowały się na bardzo zbliżonym poziomie i w załączonym przypadku stanowiły podstawę do odbicia. Podobnie sytuacja ma się w przypadku wskaźnika RSI. Na omawianym wykresie ETH przełamało opór na 0,08 oraz sforsowało linię trendu. Obydwu zdarzeniom towarzyszy większy wolumen – nie jest on przesadnie wysoki, ale widać, że słupek jest wyższy. Najbliższymi oporami są 0,094 oraz 0,11 Wsparcia to 0,065 oraz 0,058.

ethd1.png

Na wykresie H4 zaznaczyłem dodatkowy poziom oporu, którego testy zaznaczyłem niebieskimi elipsami. Poziom 0,083, bo o nim mowa, spowodował wyhamowanie wzrostów. Odpowiednio zielone jak i niebieskie elipsy na RSI wskazują bardzo podobną sytuacje. Dlaczego nie identyczną? Warto wspomnieć rozpoczęcie tego posta - „Ze względu na wysoką cenę Bitcoina, mocno przeceniane w ostatnim czasie altcoiny mogą być ciekawą alternatywą.”. Tak też może uważać spora część rynku realizując zyski na BTC, dla nich szorujące po szczycie RSI wcale nie musi stanowić przeszkody. Mimo to nie traćcie czujności i nie lekceważcie ew realizacji zysków, która może sprowadzić ETH na niższe poziomy.

ethh4.png

Steem

Steem zaprezentuję na trzech wykresach. Na pierwszym z nich – D1 wskazałem dno spadków, odbicie od wsparcia na 0,00023 oraz RSI poniżej 30 pkt. Warto zaznaczyć, że po odbiciu od wsparcia wzrosty zatrzymały się na oporze 0,00033

STEEMd1.png

Odbicie od wyżej wspomnianego oporu 0,00033 zbiegło się RSI przekraczającym linię 70 pkt. Realizacje zysków potwierdza zarówno wyższy wolumen na szczycie jak i formacja świecowa – spadająca gwiazda.

STEEMh1.png

Z bardzo podobną sytuacją mamy do czynienia na wykresie H4. Zwrócicie uwagę na wolumen zarysowany przy świecy, którą oznaczyłem jako „spadająca gwiazda”

steemh4.png

Dla tego tokenu wcale nie musi oznaczać to wyhamowanie spadków. Możliwa jest chwilowa oscylacja w celu zebrania sił. Ew zapoczątkowanie wzrostów powinno być widoczne na wolumenie.

Ripple

XRP co raz częściej gości w moich analizach i nie bez powodu. Mocna, ponad 80% przecena zwróciła moją uwagę na ten token. Spadki nie mogą trwać wiecznie, jeśli walor jest zdrowy. W ostatnich dniach widzimy wyraźne wyhamowanie spadków i formowanie się dna. Ma to miejsce poniżej poziomu wsparcia 0,000042, ale wyhamowanie jest bardzo widoczne. RSI poniżej 30pkt i zwiększony wolumen (co zobaczymy za chwilę) też są ciekawą wskazówką.

rippled1.png

Niebieskie strzałki wskazują wysokie słupki wolumenu, w tych miejscach następowała akumulacja tego tokenu. Samą akumulacją – a w zasadzie jej objaśnieniem – zajmę się w oddzielnym poście. Popatrzcie wolumen od 13 sierpnia do dziś jest znacznie większy niż od 8 -13 sierpnia.

rippleh1.png

Najbliższe opory? 0,00006 oraz 0,000071

Monero

Podobnie jak w przypadku XRP, dołek został ukształtowany poniżej wsparcia, ale z niskim poziomem wskaźnika RSI i wyższym wolumenem. To stanowiło świetną okazję do wzrostów i w ciągu jednego dnia z poziomu 0,013 Monero wzrosło do ponad 0,024!

MoneroD1.png

Czy wykres o interwale H1 nie przypomina Wam już czegoś? ;> Pozostawię go bez szczegółowego omówienia, dobrze wiecie dlaczego! ;)

MONEROh1.png

Poprzedni wykres H1 był przesunięty o kilka dni, ten jest aktualny. Poparzcie na moment wyhamowania spadków, formacje świecową, wolumen oraz RSI. Jeśli ten wykres wymaga wyjaśnienia napiszcie w komentarzach :) Ale jestem przekonany, że dobrze wiecie o co mi chodzi!

moneroh1a.png

Lisk

W przypadku Lisk dołek uformował się po odbiciu od wsparcia na 0,00044. Kurs bez problemu poradził sobie z oporem na 0,00057 oraz linią trendu spadkowego. Cena wyhamowała w okolicach poziomu 0,0009, który wyznacza opór. Zielone elipsy, które zaznaczyłem wskazują na analogiczną sytuacje. Uformowanie dołka, odbicie od wsparcia i korekta, która zatrzymuje się na oporze zaznaczonym niebieską linią.

LISKd`.png

Wykres o interwale H1 pokazuje skalę realizacji zysków. Popatrzcie na wolumen! Wzrosty były budowane przy znacznym zaangażowaniu inwestorów. Teraz List może potrzebować trochę czasu na „ostudzenie”, po czym znowu może zostać przeprowadzony atak 0,0009.

LISKh1.png

Litecoin

LTC wyhamował spadki na wsparciu w okolicach 0,01 (RSI poniżej 30pkt), po czym kurs odbił się i zmierza w okolice linii trendu spadkowego. Jej przełamanie, przy większym wolumenie może rozpocząć mocniejszy ruch. Poziomami oporu są: 0,0125; 0,014 oraz 0,015. Jednak do ich przełamania potrzebna będzie większa aktywność inwestorów, która na razie jeszcze się nie pojawiła.

LTC.png

Podsumowanie

Wczorajsze spotkanie było bardzo intensywne i podczas jego trwania omówiłem jeszcze kilka innych altcoinów, których moim zdaniem nie ma sensu omawiać. Dlaczego? Jestem przekonany, że każdy z Was zauważył pewne analogie. Są one widoczne również na innych tokenach.
Bardzo ważne aby śledzić cenę BTC, wyhamowanie spadków może spowodować realizację zysków na altcoinach i chwilowe spadki. Dlatego też zalecam piramidowanie pozycji. Co to znaczy? Nie powinniście inwestować wszystkich dostępnych środków podczas pierwszej transakcji. Mimo tego, że token jest przeceniony o 85% dalej może spadać. Jeśli zaczniecie z małą sumą, ewentualna strata nie będzie aż tak dotkliwa. Jeśli cena będzie poruszać w Waszym kierunku, możecie zwiększać zaangażowanie i uśredniać zyski. Obserwujcie wykresy, bądźcie czujni, ale nie chciwi :) Jak zwykle życzę Wam powodzenia i udanych transakcji! Dziękuję Wam za wczorajszą obecność, chyba pobiliśmy rekord, ale mam nadzieję, że to dopiero początek. Jeśli w dzisiejszej analizie popełniłem jakiś błąd, przepraszam!

Beatcoin.pl

Tak jak ostatnio wspomniałem, rozpocząłem współpracę z giełdą zajmującą się wyminą kryptowalut Beatcoin.pl. Na blogu Beatcoin.blog, w każdy piątek umieszczam swoje analizy. Zapraszam do założenia konta oraz lektury :)

DGDnwGT.png

Tak, link, który znajdziecie pod nazwą Beatcoin w tym poście jest reflinkiem. Zakładając konto przez ten link wrzucacie mały grosik do mojej świnki skarbonki. Dziękuję! :)

Na życzenie jednego z użytkowników kanału Discord, wklejam adres swojego portfela BTC. Za każde wsparcie bardzo dziękuję!
12tuCFbtQFLfpmTC68on8MWzqv49hXQpXg

Zapraszam do udziału w #MorningMarketCall na kanale Discord. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany wystarczy, że klikniesz w link - https://discord.gg/mUhr5T9 i założysz konto.

Poprzednie analizy:

cliff.png

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

O co chodzi z tym Monero? :/

A o co dokladnie pytasz?