Analiza Techniczna #22

in #bitcoin4 years ago

pexels-photo-241544.jpeg

Nuda! Czy tylko mi się tak wydaje? Nie obserwuje całego rynku, ale na głównych kryptowalutach w mijającym tygodniu działo się bardzo niewiele. Dzisiaj jak zwykle przyglądnę się wykresom BTC, ETH oraz NEO, który przyciągnął moją uwagę. Nieco uprzedzając, wydaje mi się, że nadchodzący tydzień będzie ciekawszy.
Druga część dzisiejszej analizy wymaga trochę większej ilości czasu i myślę, że umieszczę ją w oddzielnym artykule. Chciałbym przyglądnąć się najważniejszym walutom – USD, EUR, GBP i CHF. Moje zdanie na temat tych walut nie zmienia się od dłuższego czasu i chodź nie jest aż tak odważne, żeby prognozować CHF/PLN w okolicach 2 PLN to uważam, że jest całkiem trafne. Na potwierdzenie tego co napisałem wyżej postaram się wyciągnąć kilka moich wypowiedzi z portalu wykop.pl, na którym dość aktywnie udzielałem się tagami związanymi z walutami i przestawiałem swój punkt widzenia.

Bitcoin

Tak jak napisałem wyżej, wykres nie zmienił się w sposób znaczący. Kurs od tygodnia oscyluje w okolicach wsparcia/oporu na 11500 a zasięg ruchów jest bardzo niewielki – w porównaniu do czego przyzwyczaił nas BTC. Do górnego ograniczenia kanału spadkowego jest ok 2500 punktów, ale wciąż uważam, że w krótkim terminie jego osiągnięcie jest bardziej prawdopodobne. Wskaźnik RSI przełamał linie trendu spadkowego – oznaczyłem to zieloną elipsą – i zbliża się w okolica linii 50 punktów. Kąt ruchu jest niestety dość niski a handel toczy się przy wyraźnie „ospałym” wolumenie. Tak długo jak nie uaktywnią się inwestorzy nie ma co liczyć na mocniejszy ruch. Pozytywnym sygnałem jest obicie od średniej o zakresie 75 – oznaczone niebieską strzałką. Do tej pory 3 próby przełamania tej średniej kończyły się niepowodzeniem.

btcd1.png

Ethereum

ETH/BTC

Dużą chęcią do wzrostów wykazuje się ETH. Mimo prognozowanej przeze mnie korekty, niedźwiedziom udało się osiągnąć tylko najbliższe wsparcie na 0,083. Tam uaktywnili się kupujący i bez problemu przełamali opór na 0,094. Kolejnym poziomem (w mojej opinii bardzo ważnym) jest 0,11. Jego przełamanie może otworzyć drogę na szczyt, oczywiście jest jeszcze jeden poziom oporu 0,125; ale kupujący siłą rozpędu mogą łatwo go przełamać.
Patrząc na wykres samo przełamanie poziomu 0,1 jest już sporym sukcesem. Niestety dla byków dalej będę upierał się, że ETH potrzebuje korekty – tak mówi logika, ale rynek kryptowalut często nic sobie z niej nie robi. Uważam, że przy poziomie 0,11 bardzo mocno zadziała realizacja zysków i znowu znajdziemy się w punkcie wyjścia.
Waszą uwagę chciałbym zwrócić na RSI. Popatrzcie ostatnio tak wysokie poziomy tego wskaźnika odnotowane były ponad pół roku temu – przy historycznym szczycie.

ethd1.png

ETH/USDT

Pierwsza próba przełamania oporu na 1150 zakończyła się niepowodzeniem i kurs ponownie zanurkował w okolice wsparcia 865. Pewnego rodzaju hamulcem był wskaźnik RSI, którego linia 50pkt dawała całkiem trafne sygnały do odwrócenia pozycji i zastopowania korekty. Dziś ETH przełamuje wyżej wspomniany opór i uważam, że w najbliższym czasie będzie mierzyć się z poziomem 1400. Niestety aktywność inwestorów jest dość niewielka i nie wiem czy uda się, w sposób znaczący, pobić historyczne szczyty.

ethusd1.png

NEO

NEO przyciągnął moją uwagę bardzo mocnym wzrostem. W Analiza Techniczna #15 pisałem „W najbliższym czasie spodziewałbym się rozwinięcia ruchu w okolice 0,0053; a później nawet do 0,0043 – 0,0039 jeśli nie pojawi się większy wolumen”. Od tego momentu nie przyglądałem się NEO. W kolejnych tygodniach altcoin dotarł do historycznie ważnego wsparcia – 0,0018. Tam przy nieco większym wolumenie i niskim RSI pojawili się kupujący. Dzisiaj znajdujemy się w trochę odwrotnej sytuacji. NEO znajduje się w okolicach historycznych szczytów i... bardzo wysokim RSI. Świeca oznaczona zieloną strzałką to pro spadkowy „wisielec” uformowany przy większym wolumenie. Na razie korekta jest dość niewielka, ale nie boję się stwierdzenia iż spadek w okolice 0,0086 jest bardziej prawdopodobny niż wybicie nowych szczytów. Dodatkowym czynnikiem, który może pomóc w korekcie jest przełamanie linii trendy wzrostowego. Niestety wolumen też nie przekonuje do dalszych wzrostów.

NEOd1.png

Kilka słów na koniec

Pierwsze – w zeszłym tygodniu miałem przyjemność wziąć udział w [email protected] @noisy dziękuję za prezentacje i zorganizowanie małego after party. @mys dzięki za towarzystwo. Bardzo fajnie było się z Wami spotkać i mam nadzieje, że tych okazji będzie jeszcze więcej! :)

Drugie – tak jak wspomniałem na samym początku druga część tego wpisu pojawi się za kilka dni. Chciałbym napisać trochę więcej i nie skupiać się na samej analizie technicznej. A do tego potrzebuję więcej czasu :)

Tradingview.com

Nie wiem dlaczego i po co, ale ktoś ponoć prosił, żeby pojawiła się ta informacja. Wszystkie wykresy, które wykorzystuje do swoich analiz pochodzą z tradingview.com. I w sumie uważam, że to jedna z lepszych aplikacji do analizowania kryptowalut.

Stooq.pl

Na stooq.pl znajdziecie bardzo fajną aplikacje do analizy technicznej wielu instrumentów finansowych. Strona jest również źródłem wielu przydatnych informacji. Dzisiaj zademonstrowałem tylko część możliwości prezentowanych przez ten serwis. Szczerze polecam!

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Sort:  

Neo 30 stycznia ma dwudniowa konferencje dla dewloperów w San Fransisco, to może popchnąć cenę do góry. Z tego co słuchałem tydzień temu CEO Neo , zapowiedział że przedstawi coś nowego odnośnie ilości tranzakcji na sekunde.

Albo w dół. Konferencja może być już w cenie i jeśli nie pojawi się na niej nic nowego inwestorzy w cale nie muszą odbierać tego pozytywnie. Swoją drogą ciekawe, który posiadać NEM zdaje sobie sprawę z tej konferencji :)

Ostatnia konferencja Liska przyniosła rozczarowanie więc na dwoje babka wróżyła...

Cześć, wraz z @lawliet45, wychodząc na potrzeby odbiorców tagu polish chcemy tworzyć cotygodniowy przegląd tagu o nazwie Kurier-Kuratorski [konto czeka na weryfikację]. Zainteresowały nas Twoje treści i chcemy prosić Cię o zgodę na opisywanie oraz linkowanie do Twoich wpisów w naszych wydaniach. Zgoda spowoduje, że przy pisaniu nowego wydania Twoje posty, które opublikujesz od poniedziałku do piątku, będą przeglądane, jako pierwsze.

Celem istnienia czasopisma jest promocja wartościowych treści ukazujących się na tagu polish, podzielonych tematycznie, wyłapywanie niedocenionych postów, informowanie o wydarzeniach odbywających się w ramach polskiej Społeczności Steem oraz pomoc nowym użytkownikom z oswojeniem się z platformą. Wszystko w ramach przystępnego artykułu pozwalającego poznać życie tagu w ostatnim tygodniu.

Cześć! Dziękuję za dostrzeżenie moich treści i interesującą propozycje. Oczywiście zgadzam się na linkowanie i opisywanie moich wpisów. Moje treści powstają w niedziele, więc... Czy nie będzie to problemem?
Jeżeli chcecie mogę również udostępniać Wam mój komentarz lub opis konkretnego wpisu.

Coin Marketplace

STEEM 0.50
TRX 0.09
JST 0.063
BTC 49370.84
ETH 4124.67
BNB 568.61
SBD 6.20