Analiza Techniczna #20

in #bitcoin4 years ago (edited)

pexels-photo-241544.jpeg

Cieszę się, że mój „powrót” został przez Was tak dobrze przyjęty. Dziękuję za wszystkie komentarze i opinie pod poprzednim wpisie. Dzisiaj oprócz kryptowalut postanowiłem poświęcić trochę miejsca sektorowi technologicznemu czyli akcjom np.: Google, Facebooka czy Nvidii. Zapraszam Was do lektury i komentowania :)

BTC/USDT

Bieżącą sytuacje na wykresie BTC/USDT idealnie opisuję dwa zdania poprzedniej analizy: „Wczorajsza świeca zarysowała formacje świecową znaną jako „wisielec”, do jej rozwinięcia przydałoby się przełamanie wsparcia na 15520. Jego obrona będzie bardzo ważna dla kontynuacji wzrostów”. Niestety popytowi nie udało się przełamać poziomu 17360 i tym samym doszło do realizacji formacji „wisielec” - oznaczony pomarańczową strzałką. Najbliższy cel znajduje się w okolicach 11520. Zwróćcie uwagę na RSI, które od miesiąca notuje co raz niższe poziomy. Myślę, że okolica 30pkt wypada w okolicach wyżej wspomnianego wsparcia. W moim przekonaniu możliwe jest również rozwinięcie kanału cenowego. W tym przypadku możliwy będzie (chwilowy) test głębszych poziomów niż 11520.
Kolejne wsparcia to 8400 oraz 7600, ale są to poziomy bardzo odległe, dlatego aktywnym traderom polecam rzucić okiem na wykresy o niższym interwale i tam szukać ew wsparcia.
Dla odwrócenia ruchu ważna będzie obrona wsparcia i porolne forsowanie wyższych poziomów. Wyjście górą z kanału cenowego i przełamanie oporu na 17360 może otworzyć drogę do wyższych poziomów, ale jest to scenariusz mało prawdopodobny w ciągu najbliższego tygodnia.

btcusdd1.png

ETH/BTC

Myślę, że nie jestem jedyną (pozytywnie) zaskoczoną osobą mocnymi wzrostami part ETH/BTC. Mimo powszechnemu entuzjazmowi chciałbym zwrócić Waszą uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest niewątpliwie mocny ruch wzrostowy. Jest on nachylony pod kątem ok 60 stopni, w mojej opinii jest to zbyt szybki i stromy ruch. Drugą z nich jest RSI, które znajduje się w okolicach 80pkt czyli na poziomie wykupienia rynku. W świetle tych informacji bardzo prawdopodobne jest to, że ETH dotrze w okolice kolejnego (bardzo ważnego) oporu na 0,11 i rozpocznie chwilową korektę. Tak aby „ostudzić” rynek.
W przypadku przełamania poziomu 0,11 myślę, że inwestorzy pójdą za ciosem i spróbują zmierzyć się z 0,125.

ethd1.png

ETH/USDT

No niestety... Wynika z tego, że będę musiał po raz pierwszy przeanalizować parę ETH/USDT ponieważ poloniex nie kwotuje już ETH w USD. Obraz samego wykresu nie różni się w sposób znaczący, ale konkretne poziomy mogą odbiegać od tych w poprzedniej analizie. Swoją drogą to ciekawe dlaczego giełdy kryptowalut wolą instrument "odwzorowujący" zachowanie dolara... Do dzieła!

Jeśli chodzi o ETH będę dość konsekwentny. Uważam, że również i na parze ETH/USDT czeka nas korekta a jej zasięg wyznacza wsparcie na 865USD. Popatrzcie, ostatnio wzrosty nieco wyhamowały i rynek ewidentnie nie ma siły wypchać ETH na znacząco wyższe poziomy. Pomimo
oscylacji w okolicach szczytów RSI spada i z poziomu 85pkt przed tygodniem jest w okolicach 71pkt. Takie „dywergencje” w moim przekonaniu mogą świadczyć o chwilowym wyczerpaniu siły do dalszych wzrostów i nadchodzącym „ostudzeniu” wykresu.

ethusdtd1.png

Stratis

Przed podejściem do analizy spytałem Was na discord, jaką kolejną kryptowalutę chcielibyście abym przeanalizował. Najczęściej wytypowaną był Stratis, więc oto i on.
Czy sam wykres nie przypomina Wam już czegoś?

stratis.png

Bo mi ten wykres przypomina trochę parę ETH/BTC. W tym przypadku sytuacja jest analogiczna, ale trochę bardziej „zdrowa”. Wzrosty są rozłożone w czacie i nie są bardzo strome. Niestety ze względu na związek z ETH wzrosty wyhamowały. Ciekaw jestem na ile mocny będzie rynek ponieważ przed nim kolejny opór na 0,00165. Myślę, że bardzo prawdopodobny będzie test tego poziomu w najbliższym czasie, a później? To zależy co pokaże ETH. Przełamanie oporu może dać chwilową siłę do kolejnych wzrostów, ale jeśli na ETH będzie miała miejsce korekta to samo może czekać Stratis.

Co dalej?

Dzisiaj wyjątkowo nie chciałbym się skupiać na złocie i srebrze. Pod poprzednim komentarzem usłyszałem wiele zarzutów, a że jestem bardzo sceptyczny, a że nie mam krypto więc nie jestem wiarygodny itd... Może trochę przejaskrawiam ;) Dzisiaj wyjaśnię Wam, tak mniej więcej dlaczego pozbyłem się krypto.

Wszyscy znacie wykres BTC i ETH, dwóch najważniejszych kryptowalut. Przyglądnijmy się zatem wykresom spółek technologicznych, tym najważniejszym.

Nasdaq

Na początku Nasdaq – indeks spółek technologicznych

^ndq_m.png

  • trend wzrostowy trwający nieprzerwanie od marca 2009
  • dopiero w sierpniu 2016 roku udało się wyznaczyć nowy historyczny szczyt tym samym przełamać opór wyznaczony przez bańkę tak zwanych „dot comów” z 2000roku
  • brak głębszej korekty

Microsoft

msft.us_m.png

Facebook

fb.us_m.png

Nvidia

nvda.us_m.png

Tesla

tsla.us_m.png

Google

googl.us_m.png

Mam wymieniać dalej? Proszę bardzo: Intel, Dell, Amazon, Netflix, EA, Ebay, Cisco, PayPal, Oracle, Adobe...

Wykresy wszystkich powyższych spółek są albo na historycznych szczytach, albo na bardzo wysokich poziomach. Niestety nie mam wystarczająco dużo czasu, aby sprawdzić ich wskaźniki, ale jestem przekonany, że najprostsze z nich czyli C/Z i C/WK są znacznie przeszacowane. Poziom hurra optymizmu jest porażający.

No dobrze, ale co szkodzi dołączyć się do wzrostów – zapytacie. Nie wiem jak Wy, ale ja wolę stać obok jeśli wydarzy się coś bardziej poważnego, a niestety nikt z nas nie ma idealnego timingu, żeby wyjść na samym szczycie. Do tego, aby sypnął się sektor technologiczny nie trzeba wiele. Głębsza korekta może mieć znaczący wpływ na rynek kryptowalu lub odwrotnie.

Z tego właśnie powodu wyszukuje innych okazji np.: surowce, które wykazują chęci do zmiany trendu i są przecenione, przecenione spółki o zdrowych fundamentach.

Mam nadzieję, że tym samym nakreśliłem Wam mniej więcej dlaczego zrobiłem tak a nie inaczej :)

Tradingview.com

Nie wiem dlaczego i po co, ale ktoś ponoć prosił, żeby pojawiła się ta informacja. Wszystkie wykresy, które wykorzystuje do swoich analiz pochodzą z tradingview.com. I w sumie uważam, że to jedna z lepszych aplikacji do analizowania kryptowalut.

Stooq.pl

Na stooq.pl znajdziecie bardzo fajną aplikacje do analizy technicznej wielu instrumentów finansowych. Strona jest również źródłem wielu przydatnych informacji

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Sort:  

Moim zdaniem nastąpiła stabilizacja kursu BTC, po "rajdzie świętego mikołaja", teraz czas na korekty i powolny wzrost.

Czy to znaczy, że przywidujesz kryzys finansowy na kształt tego z 2008 roku? Kto tym razem stanie się kozłem ofiarnym lub koniem trojańskim? :>

Analiza ciekawa, choć trochę niejednoznaczna; warto kupować? A może czekać? Moim zdaniem warto, z pewnością dojedzie w ciągu kilku następnych tygodni do głębszej korekty, ale za to wiosna będzie stało pod znakiem wzrostów, rynek krypto dopiero nabierze rozpędu.

Nawet pomimo ewentualnego kryzysu blockchainy utrzymają swoją stabilność, wszak głównym powodem powstania krypto było uniezależnienie się od banksterów. Zapewne nieprzypadkowy był termin pierwszej publikacji Satoshiego - dwa tygodnie po upadku banku Lehman Brothers. :)

Wracając do altów, mam na radarze kilka innych coinów, które warto by poddać analizie:

  • BAT - coin rozwijany przez twórców perspektywicznej przeglądarki Brave
  • Enigma - projekt z doskonałym zapleczem merytorycznym, sponsorowany m.in. przez MIT
  • ARK - uważany za jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie projektów, sieć ARK ma stanowić rozbudowany ekosystem działają na wielu różnych płaszczyznach
  • Stellar (XLM) - przyszłość na rynku taniego i szybkiego transferu, środków, wchodzą w partnerstwo z IBM oraz dużym funduszem inwestycyjnym

Jakie są wasze typy, sugestie?

Mam wrażenie, że wszyscy posiadacze kryptowalut wierzą w wieczne wzrosty i nie dopuszczają informacji, że to bańka i może zakończyć się ostrym zjazdem. Póki jest dobrze wszyscy się cieszą, ale ja zaczną się problemy to...?
Analiza opisuje możliwe scenariusze i ważne wydarzenia na wykresie. Myślę, że każdy jest w stanie wyciągnąć z tego coś dla siebie i wkomponować to w swój plan na grę ;) mam nadzieję, że Tobie również pomaga.
Kryzys taki jak 2008? Nie wiem, ale to możliwe. Punkty zapalne? Jest ich dużo, za dużo

Moim typem na ten rok jest Steem i Smart Media Tokeny. Inne kryptowaluty doznały skoku o astronomiczne procenty do wartości setek i tysięcy $$$. Podczas gdy Steem jest od roku wyceniany na kilka dolarów.
I to jedyny blockchain, który jest w realnym użyciu :) a nie kupowanie gruszek na wierzbie.

Cały rynek w szerokim pojęciu jest na szczytach. Wkrótce czeka nas krach i globalny kryzy. Bitcoin wyjdzie górą;)

To się dopiero okaże ;)

Taa, już od 4 lat czytam, że "zaraz pęknie ta bańka"; koniec świata jest bliski. Do 2020 na pewno, a może już przed następnymi świętami? ;-;

Mam nadzieję, że przeczytasz :)
Jak tam ripple?
Jak bitkojn?
Stratis też rozpoczął korektę.

Tak źle życzysz bitcoinowi? :>

Korekta i szorowanie po dnie, ale już niebawem nastąpi odbicie i lecimy na księżyc. Nie siedzę z ripple więc nie śledzę, bardziej interesują mnie lumeny, które mają wręcz świetlaną przyszłość w ciągu nadchodzących miesięcy. Już widzę tę wiosenną zieleń na wykresach. :)

Czyli kosmos na BTC będzie "niebawem"? :>

A propos, koledzy obstawiają nowe ATH na poziomie 30 - 50 k. do kwietnia, to już prawie kosmos, ale nawet ja nie jestem aż tak optymistyczny. :D

no nie wiem :D Ale sam oglądałem to ;)

Przecież rozstrzał między 30 a 50 k jest ogromy. Nie specjalnie mam czas oglądać video, ale powiedz mi na jakiej podstawie oni tak uważają.

I co hurra optymizm nie jest przerażający?

Dzięki za wpis, będę śledził Twoje analizy...zapraszam także do zapoznania się z moimi planami na najbliższy tydzień, potwierdzonych analizą...inwestuje po za krypto bo dopiero poznaje ten świat. :) Pozdrawiam!
https://steemit.com/polish/@piotrmajda/antycypacja-2-5-3-2018r-plany-handlowe-na-najblizszy-tydzien

Rynek krypto jest według mnie ciągle rynkiem czysto spekulacyjnym. Monety które są warte cokolwiek nie są wyceniane zgodnie ze swoją wartością. Ale nie dziwi mnie to, bo niewiele jest osób które są w stanie zrozumieć różnice pomiędzy setkami altów. (Ja też jeszcze niewiele kumam :D). Bitcoin sam w sobie to tylko początek krypto, który już za chwilę może być przeżytkiem, jak tylko okaże się że nawet po implementacji Lighteninig Network wydajność sieci BTC będzie mierna. Tutaj możecie sprawdzić sobie które z sieci są najmocniej wykorzystywane i jaki procent wydajności danej sieci jest już wykorzystany:

http://blocktivity.info/

Co ciekawe numer 1 i 3 to sieci stworzone przez tą samą osobę: Daniela Larimera

Dan jest już od dłuższego czasu zaangażowany w swój najnowszy projekt EOS (eos.io). Zachęcam do poczytania o tym projekcie.

Coin Marketplace

STEEM 0.47
TRX 0.08
JST 0.060
BTC 47427.77
ETH 3969.71
BNB 548.52
SBD 5.53