VANTA (Gerçek Zamanlı Ağ Teknolojisi )

in bitcoin •  4 months ago  (edited)

Selam arkadaşlar, makalelerimi okuyup değer verdiğiniz için öncelikli olarak teşekkiür etmek istiyorum. Bildiğiniz üzere beğendiğim piyasaya yeni çıkan Blockchain projeleriyle ilgili sizlere bilgi vermeye çalışıyorum. Bu makalemde Gerçek zamanlı ağ teknolojisi geliştiricisi olan ‘’VANTA’’ projesini ve ICO’sunun detayları hakkında bilgi vermek istiyorum.

ilkk.png

Günlük hayatımızda internetin öneminden bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere şu anda internet su gibi ekmek gibi ihtiyaçlarımız arasına girdi. Çünkü her işlemimizi internet aracılığı ile yaparak hem zamandan hem de paradan tasarruf yapıyoruz. Yapacağımız alış- veriş, internet bankacılığı, mail, fatura ödemeler haricinde de özellikle sosyal medya kullanarak çok fazla zaman harcıyoruz. Günlük hayatımız da sosyal medya hesaplarımız bizim için önemli bir tutuyor. Çünkü arkadaşlarımız ve sosyal çevremizle sürekli etkileşim halinde kalmak istiyoruz. İş yerimizde bile bilgisayar ile çalışıyoruz. Bilgi transferleri, yapacağımız işlemler bile internet aracılığıyla yapmak zorundayız. Yani kısaca evimizde ve iş yerimizde interneti kullanmadığımız alan yok sayılacak kadar azdır. Bu gibi işlemlerin yapılabilmesi için network (ağ) olmazsa olmazımızdır.

resim2.png

VANTA, bireyler ve şirketler için gerçek zamanlı ağlar için akıllı bir ağ oluşturmak istiyor. VANTA Network ,gerçek zamanlı ağ iletişimi ve iletişim için merkezi olmayan ve güvenli bir blok zinciri katmanı oluşturmayı amaçlamaktadır. Çünkü blockchain teknolojisini kullanarak ek alt yapı ihtiyacı olmadan kullanıcılarına düşük maliyetle hizmet etmeyi planlamaktadır.Yukarda bahsettiğim gerçek zamanlı ağ teknolojilerine örnek vererek anlatmaya çalışacağım.

 • Teknolojiyi kullanarak mesajlaşma, dosya aktarımı, sesli ve görüntülü arama geliştirme,
 • Canlı yayınlarda kullanılan video akışı (YouTube Live, Livestream, Periscope, Twitch vb.),
 • Nesnelerin interneti (IoT) sensörlerinde toplanan çeşitli gerçek zamanlı verilerin iletilmesi ve işlenmesi süreci diyebiliriz.

VANTA, Blok zinciri teknolojisini kullanarak aşağıdaki belirteceğim sorunları merkezileştirilmiş akıllı şebekeye dayanarak çözmeyi amaçlayacaktır.

 1. Ağ Verimini Artırma ve Maliyetini Azaltma
  Çeşitli gerçek zamanlı ağları destekleyen mevcut ağlar ve altyapılar var. Bu, şirketlerin güvenilir hizmetleri ilerde sunamayacağı anlamına geliyor, çünkü zaman ilerledikçe, iletilen veri miktarının artmasıyla birlikte ağ ve sunucu maliyetleri artacağı anlamına gelmektedir. VANTA performansı her yıl hızla artan dünyada gerçek zamanlı olarak ortak bilgisayarları ve mobil aygıtları üreterek verimlilik ve maliyet sorunlarını çözmeyi planlamaktadır.

 2. Gerçek Zamanlı Ağ Geliştirme Maliyetleri ve Merkezi Hizmetlerle İlgili Sorunlar
  Birçok şirket, gerçek zamanlı ağ hizmetleri geliştirmekte başarısızdır. Çünkü bu hizmetleri geliştirmek ve işletmek için gerekli donanım ve bilgiden yoksun olmasından dolayı günümüzün gelişen teknolojisine yeterli gelişimi gösterememektedirler. Ancak Vanta ekibi günümüzdeki sorunlar tespit edip, nereleri tamamlamak ve güncelleştirmek istediğini biliyor. Bu yapıyı sağlayabilecek donanıma sahip yeterli sayıda kendini geliştirmiş yetkin personele sahip olduğunu bizlere gösteriyor.

 3. Kişisel verilerin aktarılması ve depolanmasından kaynaklanan gizlilik kaygıları;
  Günümüzde teknolojinin kullanılmasının yağın olmasıyla birlikte verilerimizin güvenliği risk altındadır. Çünkü internetin üzerinde olan her bilgi kötü niyetli kişiler tarafından hacklenme olayını yaşayabiliriz. Vanta blok zincirinin güvenliği ve şeffaflığını kullanarak dış etkilere maruz kalmadan verilerimizi güvenli bir şekilde iletip depolayacaklardır.

 4. Veri Kullanım Ücreti
  Gelecekte, insanlar veya şirketler gerçek zamanlı olarak veri gönderme ve alma ihtiyacında artan nüfusla birlikte bir artış olacaktır. İnsanların birbirine veri gönderirken aşırı maliyetle karşılaşacaklar. Bu gibi maliyetleri azaltmak için Vanta geliştirdiğim alt yapı ve blockchain sayesinde veriyi gerçek zamanlı olarak hızlı, güvenilir ve düşük maliyetle gönderip alabilme sistemi oluşturmak istiyor.

foto.png

Vanta Kurucu Kadrosu

takım1.png

Ortaklık Sağladığı Şirketler

partner.png

Son olarak özetlemek gerekirse;

VANTA ekosistemimizi büyütmek için gerçek işletmelerle bağlantı kurmaya adanmış bir blockchain projesidir. Platformun ana amacı, bireylerin akıllı eş seçerek, VANTA Network protokolünü ve fikir birliği algoritmasını kullanarak birbirlerini işbirliği yaparak ve değerlendirerek gerçek zamanlı veri iletimi gerçekleştiren merkezi olmayan ağlar oluşturmalarına ve bu verileri işlemelerine ve saklamalarına izin vermektir.
Gerçek zamanlı işbirliği hizmetleri, kullanıcılar arasında iletişim gerektiren teslimat / alışveriş / araba paylaşımı / rezervasyonla ilgili platform hizmetleri, alışveriş veya rezervasyon hizmetleri içindeki müşteri hizmetleri ve sosyal buluşma hizmetleri örnek verebiliriz.
Online oyun etkileşimi verileri, oyun geliştiricileri için bir zorunluluk olan gerçek zamanlı veri işlemeyi sağlayacak olan VANTA üzerinden iletilecektir.

Yol Haritası

C3TZR1g81UNaPs7vzNXHueW5ZM76DSHWEY7onmfLxcK2iP4QkJdVfNAncvUNWRtRdwHBhdmsBghaSKMFpTJCxE1FDwaUtiEUsuPzj19bpxxZNwgbDBS7xgN.png

Token Bilgileri ve ICO:

VANTA Ağ hizmetlerinden faydalanmak için VNT Tokeni geliştirmiştir. Ayrıca API Kullanımı için Vantaya dayalı hizmet geliştirecek şirketler VNT kullanması gerekmektedir.
Token Sembolü: VNT
Token tipi: ERC20
ICO Token Fiyatı: 1 VNT = 0.0009 USD
Hardcap: 15.000.000 USD
Toplam Token miktarı: 56.200.000.000
Satıştaki token miktarı: 35%
KYC: Var
Kabul edilen para birimi: ETH, BTC

Proje bilgileri ve iletişim adresleri

WEBSITE: https://vanta.network
TELEGRAM: https://t.me/vantanetwork
WHITEPAPER: https://vanta.network/doc/VANTA_White_Paper.pdf
ANN THREAD: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5095100
BOUNTY THREAD: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5097980
FACEBOOK: https://www.facebook.com/vantanetwork/
TWITTER: https://twitter.com/vantanetwork
MEDIUM: https://medium.com/vantanetwork
REDDIT: https://www.reddit.com/r/vantanetwork/
LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/vantanetwork

Yazar: Orhan SARIKAYA

My Bitcointalk Profile (orhansarkaya19): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2528673
MEW: 0x396352b276F11Cb3E68B61114c5fE69437Fd635a

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

VANTA ekosistemimizi büyütmek için gerçek işletmelerle bağlantı kurmaya adanmış bir blockchain projesidir. Proje ve proje ortakları oldukça güçlü.

✅ Enjoy the vote! For more amazing content, please follow @themadcurator for a chance to receive more free votes!

This post has received a 22.06 % upvote from @boomerang.

Veri güvenliğini tam sağlayabilcek Vanta gibi projelere ihtiyaç var. Başarılı olacağından hiç şüphem yok

İletişimin gücü blockchain ile tekrar vurgulanıyor. Benim çok kıymet verdiğim bir proje. Detaylı anlatım için teşekkürler.

VANTA, her yıl hızla arttıran ortak bilgisayarları ve mobil cihazları, gerçek zamanlı ağ oluşturma işlemine katkıda bulunmak üzere ölçeklenebilirlik, verimlilik ve maliyet sorunlarını çözecektir.

Vanta koreden çıkan çok değerli bir proje ve ağ konusunda yenilikçi ve yapıcı özelliklere sahip. İş yapacağı kesin gibi.

Vanta gerçekten heyecan verici bir proje olmuş. Kimsede tereddüt yaratmamak için her şey ince ince tasarlanmış gibi.

Congratulations @orhansarikaya! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 7000 upvotes. Your next target is to reach 8000 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

VANTA Network'ün önde gelen global şirketlerle ortaklıkları var: Gelecekte projenin uygulanmasına yardımcı olacak Oracle ve Microsoft.

Akıllı eşleme yolu ile bireyler arasında ticaret ve iletişimin kolaylaştırmaya çalışıyor.Bu projenin en önemli yanlarından biridir.

İletişim ve blockchain'i bir araya getirerek harika bir platform oluşturulmuş. Vanta çok özel bir proje.

Özellikle ağ teknolojisi olarak üstün teknoloji içeren bir yapıda olması VANTA'nın öne çıkan özelliklerinden biri. Başarılı olacaklardır.

Çanta projesiyle internet siteleri kendi Stream sistemlerini blockchain ortamına taşıyarak işlemlerinin daha hızlı ve güvenilir olmasını sağlayabilirler

Vanta blockchainde gerçek zamanlı ve akıllı ağ üretmek için çalışmakta. Başaracağına inanıyorum.

Standart internet teknolojisine blockchain bazlı bir alternatif olabilmek amacıyla olusturulmus bir projedir Vanta. Merakla bekliyoruz..