Wypłata w kryptowalutach - historia prawdziwa

in bitcoin •  last year 

bitcoin-gotowka-bankomat.png

W tym miesiącu wypłata wyniosła 3000 zł, a za miesiąc jest warta 20 % więcej lub mniej...

Ostatnio na popularnych stronach dotyczących kryptowalut obiegła wiadomość, że Izrael będzie miał pierwszą firmę, która wypłaca w Bitcoin’ie

Krótko pisząc, ma być to jedna z dwóch opcji (obok płatności FIAT). Wydaje się jednak problematyczna, ze względu na zmienność kursu nawet w trakcie dnia, co może potencjalnie obniżyć lub podwyższyć płace. Dodatkowo pracownicy będą musieli zapłacić podatek w wysokości 25% w przypadku, gdy osiągną zyski z Bitcoin. Z drugiej strony, może to być znacznie irytujące, bo gdybym w polsce zażyczył sobie wypłate w dolarach i po pół roku wzrosła wartość o 10 % to też bym musiał płacić 25 % od zysku? To pokazuje jak daleko Bitcoinowi oraz innym krypto od uznania ich za pieniądz.

Jednak, czy Ukraina była pierwsza ??!

kot.jpg

Poszukując dalej, znalazłem kolejne artykuły, ponieważ niedowierzałem że Ukraina była pierwsza, bo przecież Bitcoin istnieje już 9 lat, a zatem:

gsm solutions.jpg

pay.jpg

gmo.png

  • Pod koniec roku 2017, w Japoni było głośno o firmie GMO (Japoński koncern GMO Internet Group )wprowadził system płac, dzięki któremu około 4 700 pracowników może otrzymywać część swoich zarobków w bitcoinie Warto wspomnieć, że minimalna kwota płatności bitcoinem będzie początkowo wynosić 10.000 jenów (~ 88 USD), a górny limit będzie wynosić 100 000 jenów (~ 881 USD). Umożliwi to z góry ustalić jaka kwota będzie w BTC, dzięki czemu pracownik może ustalić poziom ewentualnej straty lub zysku.

Powyższe przykłady pokazują, że firmy małymi krokami robią coś, o czym nikt by nigdy nie pomyślał, a staje się coraz częściej brane pod uwagę.

Na pewno takich przypadków jest więcej, znasz je ? Napisz o nich w komentarzach !

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!