Philadelphia FED Başkanı’ndan Bitcoin Yorumu

in #bitcoin3 years ago

fed-başkanından-bitcoin-yorumu.jpg
Bitcoin ve diğer kripto paraların Federal Rezerv’ün ABD ekonomisi üzerindeki etkisini zayıflatması düşük bir olasılık.

Bu fikir, Philadelphia Federal Rezerv Bankası başkanı Patrick Harker‘a ait. ABD merkez banka sistemini oluşturan 12 yerel kurumdan birinin başkanı olan Patrick Harker, bu açıklamasını kendi organizasyonu tarafından düzenlenen fintech etkinliğinin ikinci gününde beyan etti.

Bir kısım insan kripto paraların yükselişi yüzünden Fed’in enflasyon oranını yönetmesinin daha zor hale geleceğini düşünürken, Harker bu durumdan kaygılanmadığını gösterdi.

Konuşma sırasında Parker, Bitcoin‘in şuana dek gerçek bir zorlukla karşılaşmadığını ve büyük bir zorluk yaşaması durumunda insanların hükümet destekli paralara geri döneceğini söyledi.

Harker: “Cebinizde duran kağıt parçasının, yani paranın, bir değeri var çünkü bir değeri olduğuna inanıyoruz. Çünkü (o paranın) hükümet tarafından desteklendiğine inanıyoruz. Durum tamamen güvenle alakalı.”

Harker:

“Bu yüzden kripto paralar ve başka türde para birimleri ortaya çıktıklarında bence işin temelinde bu güveni nasıl oluşturacakları sorulmalı.”

HÜKÜMETE OLAN GÜVEN
Parker’ın belki de en dikkat çekici yorumlarından biri Bitcoin’in henüz insanların güvenini kazanabilecek kadar büyük bir facia yaşamaması oldu.

Bir zamanlar Bitcoin ağının en büyük borsası olan Mt. Gox’un çökmesine ve Bitcoin’in kendi içinde hala daha devam eden sorunlarına rağmen, Harker’a göre Bitcoin hiç tam anlamıyla “kötü günler” geçirmedi.

“İyi günde her şey sorunsuz çalışır” diye ekledi.

Harker’ın kripto paraların Fed’in parasal etkisini azaltma ihtimalinden korkmama sebeplerinden biri de bu. Harker’a göre, Bitcoin “kötü günler” geçirdiğinde insanlar zaten Federal Rezerv Bankası’nın ve diğer devlet kurumlarının olaya müdahale etmesini isteyecek:

“İşler gerçekten kötü gitmeye başladığında, Amerikanlar kime güvenecek? Tabii ki tekrar hükümete bakacaklar. Bu ülkenin tarihinde hep böyle olmuştur.”

‘BİR ALGORİTMAYI NASIL DÜZENLERSİN?’
Patrick Harker başka bir zamanda [email protected]’un kurucusu Mukul Pandya’nın kripto paraların düzenlemesiyle ilgili sorularını yanıtlamıştı.

Bu röportajda pek ikna edici cevaplar vermeyen Harker, şuan bu konu üzerinde ortaya atılan fikirlerin olgun olmadığını söyledi.

Şakayla karışık biçimde “Bir algoritmayı nasıl düzenlersin ki?” diye soran ve seyircileri güldüren Harker, “Henüz bilmiyorum. Bu sorunun cevabı, ‘hala daha çalışmamız gerektiğidir” diye devam etti.

IMF Genel Başkanı: Kripto Paraları Yok Saymak “Akıllıca Olmaz”

imf-başkanı-kripto-paralar-durduralamaz.jpg

ULUSLARARASI PARA FONU (IMF) GENEL BAŞKANI, KRİPTO PARA BİRİMLERİNİN GELENEKSEL PARA BİRİMLERİNİN YERİNE GEÇEBİLECEĞİNE İNANDIĞINDAN BAHSETTİ.
IMF başkanı Christine Lagarde Londra’daki konferansta katılımcılara “kripto para birimlerini engellemenin akıllıca olmayabileceğini” söyledi.

Özellikle “zayıf kurumları ve istikrarsız para birimleri” olan ülkelerin içinde bulunduğu olası senaryoları belirtti ve bu gibi ülkelerin kripto paraları benimseyebileceğinden bahsetti.

“ABD doları gibi başka bir ülkenin para birimini kabul etmek yerine, bu ekonomilerin bazıları artan miktarda kripto para birimi kullanabilirler, buna dolarizasyon 2.0 diyoruz.” dedi.

Potansiyel gelişimin ardındaki itici faktörlerden biri mevcut para politikalarına göre “daha kolay ve daha güvenli” olan yeni para birimlerinin tüketici tercihinde bir etken olacaktır. Kripto para birimleri “aslında daha dengeli hale gelirse” bu senaryo daha erken gerçekleşebilir.

Lagarde devam etti:

“Dolayısıyla birçok açıdan kripto para birimleri, ülkenin mevcut para birimleri ve para politikaları ile mücadele edip yerine geçebilir. Merkez bankaları tarafından verilebilecek en iyi tepki yürürlükte olan para politikasını uygulamaya devam etmek ve ekonomiler geliştikçe yeni fikirlere ve yeni taleplere açık olmaktır.”

Lagarde bu konuşmasından önce yaptığı bir konuşmada kripto para birimlerine sıcak yaklaşmanın “çok uçucu, çok riskli ve henüz ölçeklendirilebilir olmayışı“ndan dolayı kendisine göre olmadığından bahsetmişti.

Sort:  

Source: https://koinbulteni.com/philadelphia-fed-baskanindan-bitcoin-yorumu-2944.html

Not indicating that the content you copy/paste (including images) is not your original work could be seen as plagiarism.

Some tips to share content and add value:

  • Using a few sentences from your source in “quotes.” Use HTML tags or Markdown.
  • Linking to your source
  • Include your own original thoughts and ideas on what you have shared.

Repeated plagiarized posts are considered spam. Spam is discouraged by the community and may result in action from the cheetah bot.

Thank You! ⚜

If you are the author, please reply and let us know!

Yazının orijinali bu linkte bulunmaktadır. Uyarılmanıza rağmen kopyala-yapıştır içerik paylaşmaya devam ettiğiniz için steemcleanersa bildirilecek ve gerekli şekilde işleme tabi tutulacaksınız. Hala geç olmadığı ve özgün içerik paylaşmaya başlayarak bu durumu atlatabileceğiniz gibi bu şekilde devam ederseniz maalesef yaptırımlara uğrayabilirsiniz.

@eileenbeach has voted on behalf of @minnowpond. If you would like to recieve upvotes from minnowpond on all your posts, simply FOLLOW @minnowpond. To be Resteemed to 4k+ followers and upvoted heavier send 0.25SBD to @minnowpond with your posts url as the memo

Ben Inaniyorumki Zaman Gelicek Butun Dunya Bitcoinden Istifade Edicek Buna Butun Kalbimle Inaniyorum

Congratulations @metinyolcu! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.02
BTC 11545.73
ETH 394.92
SBD 1.05