Bitcoin Astronomik Yükselişine Devam Ediyor: Tam 5840 Dolara Çıktı!

in #bitcoin3 years ago

2563daef3c83db18629acd8d6ccdc6ec624978ad.jpg
12 Ekim’deki ilk dalgalanmanın ardından Bitcoin bir kez daha kendi rekorunu kırdı ve uzun süre 5500 dolar barajının üzerinde seyrederek 5840 dolara kadar yükseldi.
Kripto para birimi Bitcoin, anlık dalgalanmalarıyla dünya ekonomisini şaşırtmaya devam ediyor. Bu dalgalanmaların doğal bir sonucu olarak sürdürülebilir değeri ise 5000 dolar barajını aşmış durumda.

Bitcoin tarihine baktığımızda böyle anlık hareketlere alışkın olmadığını görüyoruz. Çünkü bu anlık dalgalanmalar şiddetli yükseliş ve düşüşlerden oluşuyor. Ayrıca Bitcoin yükseldikçe diğer kripto para birimleri de ilginç şekilde değer kaybediyorlar.

2 ay önce sürdürülebilir barajını 4000 doların üzerine çıkartan Bitcoin’in bu kadar kısa sürede 5000 dolara ulaşması, Çin’in Bitcoin alım satımını yasaklamasıyla ilişkili olabilir. Yani Asya pazarlarının tavrı kripto paralar üzerinde çok etkili oluyor.
Peki bu yükselişler devam ederse 6000 dolar barajı aşılır mı?
Açıkçası, üzerine yapılan akademik araştırmaların bile çok sınırlı kaldığı bir olgu Bitcoin. Bu yüzden işin uzmanları bile gidişatın geleceğine ilişkin kesin çıkarımlar yapamıyorlar. Ayrıca bu yükseliş ve artan kazanç miktarları dolayısı ile dünya çapındaki ekonomi basını, haberlerinde Bitcoin’e uzun süreler vermeye başladılar.

Diğer yandan dalgalanmaların ardında piyasa içi etmenler de var. Yatırımcıların tavrı, Kasım ayında gerçekleştirilmesi beklenen had fork üzerine değişiklik gösteriyor. Ayrıca yeni alt-coinlerin de ortaya çıkma ihtimali Bitcoin talebini arttırıyor.

En nihayetinde elimizde neler olabileceğine dair net bir veri yok, bu yükselişi belirleyen sayısız faktör varken tek bir sebep göstermek de hata olacaktır. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Sort:  

Not indicating that the content you copy/paste is not your original work could be seen as plagiarism.

Some tips to share content and add value:

  • Using a few sentences from your source in “quotes.” Use HTML tags or Markdown.
  • Linking to your source
  • Include your own original thoughts and ideas on what you have shared.

Repeated plagiarized posts are considered spam. Spam is discouraged by the community, and may result in action from the cheetah bot.

Creative Commons: If you are posting content under a Creative Commons license, please attribute and link according to the specific license. If you are posting content under CC0 or Public Domain please consider noting that at the end of your post.

If you are actually the original author, please do reply to let us know!

Thank You!

Şu kopyala yapıştır işinden vazgeçseniz artık. İki paragraf bile olsa kendiniz yazın

@cmtzco has voted on behalf of @minnowpond. If you would like to recieve upvotes from minnowponds team on all your posts, simply FOLLOW @minnowpond.

To receive an upvote send 0.25 SBD to @minnowpond with your posts url as the memo
To receive an reSteem send 0.75 SBD to @minnowpond with your posts url as the memo
To receive an upvote and a reSteem send 1.00SBD to @minnowpond with your posts url as the memo

Resteemed your article. This article was resteemed because you are part of the New Steemians project. You can learn more about it here: https://steemit.com/introduceyourself/@gaman/new-steemians-project-launch

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.02
BTC 11545.73
ETH 394.92
SBD 1.05