100 sposobów na zdobycie Bitcoin

in #bitcoin7 years ago (edited)

Jak bezpiecznie rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty?

Większość ludzi słyszała już o kryptowalutach, czy to od znajomych, czy to z komunikatów w radio i telewizji o rosnących cenach, czy też przeczytała artykuły na głównych portalach informacyjnych. Brakuje jednak ciągle świadomości w jaki sposób przechodzi się od kogoś, kto słyszał o Bitcoin do kogoś, kto posiada kryptowaluty. Można o tym różnorako myśleć: jako o inwestycji, spekulacji, najbezpieczniej jednak tłumaczyć racjonalność zakupu kryptowalut jako nabycie udziałów w przedsięwzięciu wprowadzania systemu płatności opartego na kryptografii, a dokładniej na technologii blockchain.

bitcoin.png

Gdzie znaleźć pieniądze na zakup kryptowalut, gdy ma się napięty budżet? Jak sprawić, że spekulacja na kryptowalutach nie będzie obciążająca psychicznie, ponieważ przeznaczyliśmy na nią ważne dla nas fundusze? Odpowiedź jest prosta, wystarczy zdobyć trochę dodatkowych pieniędzy i kupić za to kryptowaluty lub zarobić bezpośrednio w Bitcoinach.
Polecam zrobienie sobie kubka gorącej herbaty przed przeczytaniem wpisu. Warto zapoznać się z każdym punktem i zapytać siebie, czy jest to dobry sposób dla mnie na znalezienie środków do zakupy BTC? Dzielcie się też proszę linkiem do artykułu ze znajomymi, którzy są niezdecydowani.

Poniższe argumenty mogą posłużyć za przewodnik zdobywania kapitału na inwestycję w kryptowaluty

  1. Przyjmij Bitcoin jako zapłatę za pracę. Zlecenia znajdziesz najszybciej na Praca za BTC Reddit (jeśli mieszkasz w USA lub innym kraju, gdzie ten portal jest popularny). W Polsce ogłoszenia z wypłatami w BTC pojawiają się już w serwisie Freelancer i na forach poświęconych kryptowalutom.
  2. Pieniądze elektroniczne za kryptowaluty, czyli zrób komuś przelew z banku za Bitcoin. Chętnych do wymiany za przelew również znajdziesz na LocalBitcoins, również znajomi posiadacze mogą być chętni na otrzymanie płatności z banku do banku. Opcją pośrednią jest wykonanie „przelewu gotówki”, czyli wpłata pieniędzy na poczcie na konto za niewielką opłatą – dużym plusem jest słaby poziom kontroli danych osobowych w zapełnionych okienkach pocztowych.
  3. Wykopuj Bitcoiny lub inne kryptowaluty. Przyczynisz się tym samym do stabilności sieci – Twoja działalność będzie polegała na przetwarzaniu transakcji w rytm wykopywanych bloków. Nagrodą za to są wykopane Bitcoiny (stworzone w puli 21 milionów BTC) i opłaty transakcyjne. Opłacalność wykopywania zależy od ceny, jaką płaci się za prąd. Do wykopywania Bitcoina używa się specjalnych układów w maszynach ASIC, produkowanych głównie w Chinach, a do większości kryptowalut można używać kart graficznych. Można spróbować również kopania bitcoin przez przeglądarkę na komputerze lub telefonie.
  4. Wystawiaj opinie i recenzje w internecie za kryptowaluty. Wiele serwisów, począwszy od Yelp, przez Booking, TripAdvisor, a kończąc na opisach miejsc na mapach Googla, opiera swoją wartość na opiniach prawdziwych użytkowników. Wielu firmom zależy na tym, żeby ich obecność w internecie była zbudowana na pozytywnych ratingach i opisach zachęcających do skorzystania z usług lub produktów. Otwiera to wiele możliwości dla tych, którzy mogą odwiedzać różne miejsca i opisywać swoje doświadczenia na często odwiedzanych stronach.
  5. Zaimplementuj przyjmowanie Bitcoina u przedsiębiorcy, w sklepie lub u kogoś, kto chce przyjmować płatności w kryptowalutach. Jeśli jesteś biegły w temacie kryptowalut, biznesu i IT, możesz pokusić się o pomoc tym, którzy sami nie mają czasu na wdrożenia, a chcieliby przyjmować płatności w Bitcoin. Będzie się to sprowadzało do wytłumaczenia zalet przyjmowania płatności w kryptowalutach, wdrożenia płatności na stronie internetowej lub założenie kont na giełdach lub w systemach płatności dostarczających terminale kart płatniczych. Jest to spora szansa na zyski dla kogoś, kto wystarczająco szybko znajdzie swoje miejsce na tym rynku.
  6. Wymień gotówkę na Bitcoin. Chętnych do wymiany możesz znaleźć na LocalBitcoins albo znaleźć wśród znajomych kogoś, kto chciałby odstąpić jakąś kwotę po bieżącym kursie. Obie strony powinny być zadowolone z transakcji – przy okazji można poznać ciekawe osoby lub dowiedzieć się aktualności ze świata krypto.
  7. Sprzedawaj swój realny produkt za Bitcoin. Czy produkujesz warzywa i owoce, płyn do spryskiwaczy samochodowych lub znicze, zawsze możesz umówić się z kupującym na zapłatę w kryptowalucie. Dostarczając partie towaru do hurtowni lub do sklepu zapytaj o możliwość otrzymania zapłaty w Bitcoin. Być może unikniecie dzięki temu ryzyka, wysokich opłat bankowych lub długiego czasu oczekiwania na rozliczenie?
  8. Kup Bitcoin poniżej ceny rynkowej. Nie jest to wbrew pozorom niemożliwe: może uda Ci się znaleźć na LocalBitcoins sprzedawcę, który musi pozbyć się szybko większej ilości BTC, może znajomy chciałby szybko sprzedać i oferuje dobrą stawkę? Może sprzedający jest zmuszony do użycia nietypowego środka zapłaty (np. rzadko używany elektroniczny portfel) i oferuje lepszą cenę? Dzięki temu szybko zdobędziesz Bitcoin, sprzedając potem szybko kryptowalutę po cenie rynkowej na popularnej giełdzie, drobną różnicę zatrzymując jako zysk.
  9. Dokonuj arbitrażu na kryptowalutach. Jest to popularna metoda na dużą liczbę drobnych profitów, choć często potrzeba ją zautomatyzować za pomocą zaprogramowanych botów lub skryptów, żeby zmaksymalizować liczbę zyskownych transakcji. Arbitraż polega na wykorzystywaniu drobnych różnic w cenach kryptowalut na różnych giełdach. Potrzeba do tego niewiele: założenie kont na różnych giełdach i zasilenie ich kwotami odpowiednimi do poziomów zarządzania ryzykiem. Potem wystarczy jedynie śledzić różnice kursowe i dokonywać odpowiednich transakcji kupna i sprzedaży, powiększając stan konta w kryptowalutach o drobne sumy, wynikające z różnic.
  10. Spekuluj na rynkach kryptowalut. Jednym słowem, sprzedawaj, kiedy jest drogo i odkupuj, kiedy jest tanio – powtarzaj tak często, jak to jest możliwe. Jest to ryzykowny sport i tyle, ilu jest traderów, tyle jest metod poszukiwania potencjalnych zysków. Analiza techniczna, sygnały od insiderów, boty to podstawowy arsenał do dyspozycji.Spekulacja kryptowalutami
  11. Prowadź hosting lub serwer i pobieraj opłaty za usług w Bitcoin. Jest to jedna z najprostszych metod pobierania opłat w BTC w branży IT. Można wynająć tanio maszynę wirtualną i odsprzedawać miejsca hostingowe na prywatne lub biznesowe strony internetowe, zarobioną marżę przeznaczając na kryptowaluty. To samo dotyczy również mocy obliczeniowej lub mało skomplikowanych usług, które można skonfigurować na serwerze kolokowanym lub wirtualnej maszynie w firmie, która prowadzi nasz hosting.
  12. Video lub filmy promocyjne za kryptowaluty. Dzisiejsze smartfony i oprogramowanie na komputerze lub aplikacje na telefonie potrafią zdziałać cuda. Widownia jest przyzwyczajona do streamingu lub spontanicznego nagrywania tego, co dzieje się na świecie. Każdy, kto ma iPhone lub Samsunga potrafiącego nagrywać w HD może zostać reporterem lub nagrywać dla małych przedsiębiorców lub sklepów materiały do wykorzystania w marketingu produktów i usług. Rozliczanie takiej usługi w kryptowalutach jest naturalne i szybkie. Reportaże, opisy produktów, usług lub doświadczeń z różnych miejsc to tylko początek listy, którą może wykorzystać kreatywna osoba z dobrym obiektywem.
  13. Copywriting za Bitcoin. Dobrych tekstów w internecie jest niestety mało, przeważają te pisane przez automaty lub sprzedażowe opisy, nie mające wiele wspólnego z prawdziwym produktem lub usługą. Popyt na dobry copywriting jest stały, a stawki za dobrze napisane teksty w zyskownych branżach są wysokie. Zapłata za teksty w kryptowalutach nie jest już niespotykaną rzeczą, a rozliczenie ułatwia elektroniczny charakter komunikacji i proces dostarczania zamówionych artykułów. Zleceń można szukać na freelancerze, fiverze lub mniejszych serwisach – warto popytać również wśród znajomych.
  14. Babysitting za Bitcoin. Choć może brzmieć to nierealnie, opieka nad dziećmi za kryptowaluty to całkiem sensowna propozycja. Młodzi ludzie, którzy są najczęściej zleceniodawcami takiej usługi, są pokoleniem najlepiej zaznajomionym z nowymi technologiami. Nierzadko da się znaleźć takich, którzy z radością rozliczą się kryptowalutami, błyskawicznie i bez pośrednictwa banków czy kłopotliwej wycieczki do bankomatu.
  15. Tłumaczenia za kryptowaluty. Znasz dobrze język obcy? Wykorzystaj to do zdobycia bitcoinów. Popyt na dobre tłumaczenia, szczególnie niszowych języków jest na stałym, wysokim poziomie, a stawki są atrakcyjne. Elektroniczny charakter komunikacji zdecydowanie ułatwia rozliczenie bezgotówkowe, w którym kryptowaluty nie mają sobie równych. Często można też podzielić się wiedzą z kontrahentem, pomóc w założeniu adresu bitcoin i przeprowadzeniu transakcji. W przypadku tłumaczeń kryptowaluty są szczególnie użyteczne, ponieważ często transakcje są międzypaństwowe, co prowadzi do dodatkowych opłat za przelewy lub pośredników.
  16. Produkuj i sprzedawaj drobiazgi i gadżety związane z kryptowalutami. Koszulki, ubrania, fizyczne tokeny, przywieszki, naklejki… Możliwości jest multum, najlepiej zainspirować się przeglądając listę bestsellerów na chińskich giełdach i polskich serwisach aukcyjnych. Dobrym źródłem pomysłów na produkty są też zagraniczne strony z ogłoszeniami i blogi. Dystrybucję można rozpocząć od sprzedaży na popularnych serwisach aukcyjnych i wymiana zarobionych pieniędzy na kryptowaluty, ale to dopiero początek. Serwisy ogłoszeniowe pozwalają na zapis, że zapłatą za przedmiot jest kryptowaluta, rozliczana między sprzedającym i kupującym. Kolejnym etapem może być strona internetowa z wdrożonymi płatnościami bitcoin.
  17. Zostań ekspertem poprzez odpowiadanie na pytania lub rozwiązywanie problemów w internecie – dziel się swoją wiedzą za kryptowaluty. Popularnym sposobem zapłaty za wiedzę, szczególnie w zorganizowanych społecznościach w internecie, takich jak fora internetowe są dobrowolne wpłaty na adresy kryptowalut, umieszczane w stopce lub podpisie. Spróbuj znaleźć rozwiązanie na popularne zgłaszane problemy i dostarczaj gotowe odpowiedzi dla tych, którzy np. nie znają angielskiego lub są mniej biegli w posługiwaniu się wyszukiwarką. Wyrazy wdzięczności otrzymasz w drobnych ilościach kryptowaluty.
  18. Zostań ekspertem poprzez publikowanie odpowiedzi na pytania lub rozwiązania problemów na eksperckim blogu. Jeśli zbierzesz odpowiednio dużo materiału, który okaże się użyteczny i ma pozytywne opinie w kryptowalutowej społeczności, możesz pomyśleć o regularnym publikowaniu wartościowych treści na stronie. Posiadając i utrzymując bloga przejmujesz również kontrolę nad sposobem przyjmowania dotacji lub płatności za dostęp – możesz zarówno opublikować adres i czekać na wpłaty, jak również wdrożyć płatności kryptowalutami lub paywall.
  19. Zostań ekspertem i publikuj w social media. W świecie, gdzie każdy ma dostęp do szerokiego rynku komunikacji, często nie wystarczy jedynie publikować wartościowych i użytecznych treści. Trzeba mieć również sposoby na dotarcie do szerokiej rzeczy zainteresowanych użytkowników lub nawet uświadamiać użytkowników, że istnieją nowe możliwości i innowacyjne sposoby rozwiązywania starych problemów. Poczytny profil ekspercki w temacie kryptowalut na facebooku lub na twitterze może stać się trampoliną do zysków.
  20. Publikuj wartościowe treści na platformie Steemit. Jest to szybko rozwijające się miejsce wymiany myśli, opinii i rozwiązań, gdzie wartościowe treści są natychmiastowo wynagradzane w walucie Steem. Pamiętaj, żeby wcześniej sprawdzić, czy odpowiedzi lub rozwiązania, które chcesz zamieścić nie zostały już przez kogoś wcześniej opublikowane.
  21. Załóż ekspercki vlog i publikuj na youtube wartościowe filmy o kryptowalutach. Konsumpcja treści w internecie zmieniła się diametralnie i są już użytkownicy, którzy korzystając z wielkich pakietów transferu oglądają głównie filmy, zamiast czytać artykuły i przeglądać strony. Są to zwykle świadomi użytkownicy z dobrym sprzętem (dobrej jakości smartfony), którzy są potencjalnymi użytkownikami kryptowalut ze względu na wysoki stopień obycia z technologią. Dobrej jakości filmy tłumaczące jak skonfigurować portfel, jak dokonywać transakcji, jak zabezpieczyć środki lub wziąć udział w ICO z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem. Pobieranie opłat za najcenniejszą treść (filmy premium lub dostęp do video kursu) daje spore szanse na zarobek.
  22. Zostań ekspertem kryptowalut i nagrywaj podcasty. Wielu użytkowników internetu wykonuje codziennie szereg mało produktywnych czynności, takich jak długie dojazdy komunikacją miejską lub samochodem albo obowiązki domowe. Czas spędzony na łatwych lub powtarzalnych czynnościach można wykorzystać słuchając audiobooków (które są już bardzo popularne) lub – co zdobywa dopiero popularność – podcastów. Są to nagrania audio lub rozmowy poświęcone konkretnym tematom lub problemom, wraz z omówieniem rozwiązań. Można też nagrać dyskusje lub monologi poświęcone rozwojowi technologii, okazjom inwestycyjnym, obiecującym innowacjom. Wierni słuchacze wspierają podkasterów dotacjami lub patronatem, czerpiąc z ich materiałów realne profity.
  23. Załóż stronę internetową o kryptowalutach i pobieraj płatności lub otrzymuj dotacje. Jest wiele tematów w dziedzinie kryptowalut, które otrzymują niedostateczną ilość uwagi. Szczególnie część technologiczna i kryptograficzna, ale również rozwiązania informatyczne oraz marketingowe – jest wiele nisz, w których można dostarczać wartościowy content. Zwykła strona z newsami o kryptowalutach, tłumaczonych z angielskiego może łatwo przekształcić się w zagłębie eksperckie, do którego będzie przychodzić codziennie tysiąc użytkowników w poszukiwaniu świeżych informacji, rozwiązań palących problemów, szybkiego wsparcia i opinii społeczności.
  24. Zostań ekspertem rozwiązując realne problemy w serwisach gromadzących wiedzę. Pytania i odpowiedzi w internecie to nie tylko ask.fm – to często strony, do których sięgają profesjonaliści w swoich codziennych zmaganiach z technologią i realnymi problemami. Ci, którzy mają wysoką reputację w serwisach typu Quora czy StackOverflow mają szacunek równy ekspertom w danej branży. Jeśli znasz odpowiedź na konkretnie postawione pytanie, opublikują ją, np. w postaci kodu lub wyjaśnienia, wraz z uzasadnieniem. Takie przestawienie znajdzie uznanie społeczności, co przekształci się w reputację i dotacje w ramach wdzięczności.
  25. Dziel się użyteczną wiedzą na blogach, stronach i serwisach społecznościowych. Stwórz łatwo identyfikowalny profil i używaj go do komentowania i publikowania wartościowych materiałów na blogach tematycznych i stronach z dziedziny kryptografii, kryptowalut i finansów. Nie zapomnij dołączyć adresu do otrzymywania dotacji lub QR kodu, żeby ułatwić przelewy. Pamiętaj, że treści, które publikujesz powinny rozwiązywać realne problemy, odpowiadać na często zadawane pytania w przystępnej i łatwej do zastosowania formie.
  26. Zostań specjalistą wdrażającym płatności Bitcoin. Jest to aktualnie rynek, który jeszcze nie został zagospodarowany – pierwsi eksperci od implementacji będą rekrutowani z tych, którzy publikują wartościowe treści w internecie oraz mają na koncie zakończone powodzeniem wdrożenia w prywatnych projektach. Jeśli masz miejsce do eksperymentowania, takie jak sklep przyjmujący kryptowaluty lub strona odbierająca dotację w krypto, masz już na starcie przewagę nad resztą stawki. Wybierz rozwiązanie, które działa w anglojęzycznym internecie, dodaj tłumaczenie lub umów się z twórcą oprogramowania na prowizję w zamian za stosowanie jego produktu w większej liczbie projektów. Poszukaj możliwości sprowadzania sprzętu do przeprowadzania transakcji (np. terminale) lub jednorazowych płatności.
  27. Napisz e-booka i sprzedawaj go za bitcoiny. Jeśli realizujesz kilka poprzednich punktów i jesteś ekspertem ds. kryptowalut, z pewnością masz sporo materiałów, które pasują do tematycznej publikacji. Możesz również rozwijać tematy, które pojawiają się na bieżąco, czyli nagłe wzrosty lub spadki (i jak na nie reagować lub wykorzystać), nowości technologiczne lub innowacje. Innym pomysłem jest dzielenie się strategiami inwestycyjnymi lub spekulacyjnymi – najlepiej długoterminowymi – lub opisywanie osobistych doświadczeń. Duże prawdopodobieństwo sukcesu miałby e-book wprowadzający początkujących do świata kryptowalut, opisujący technologiczną i kryptograficzną część w przystępny sposób.
  28. Załóż ekspercki newsletter i sprzedawaj subskrypcje do publikowanej cyklicznie, wartościowej treści. Forma, w której użytkownicy regularnie płacą za aktualne i dokładne informacje z interesujących dziedzin jest szczególnie atrakcyjna wśród tych, którzy oczekują konkretnych i praktycznych materiałów – jednym słowem wiedzą, za co płacą i wymagają jakości. Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością wartościowych materiałów i potrafisz pozyskiwać i analizować informacje ze świata kryptowalut, będziesz w stanie tworzyć wysokiej jakości raporty. Połączenie konkretnych sposobów na rozwiązanie biznesowych problemów (takich jak płatności, pozyskiwanie klientów w świecie krypto, wdrażanie technologii, itd.) z analitycznymi umiejętnościami i proaktywnym podejściem to mieszanka pozwalająca odnieść finansowy sukces jako specjalista i analityk.
  29. Wnieś wkład w historię i rozwój technologii Bitcoin. Fundamentalne zmiany dzieją się na naszych oczach, przyszłe pokolenia będą wdzięczne komuś, kto poświęci czas i wysiłek na dokumentowanie początkowych etapów rozwoju kryptowalut, np. w postaci filmu dokumentalnego, wywiadu z ludźmi z branży czy książki opisującej pierwsze lata lub rozwój rynku. Opisanie jak sektor bankowy reagował na pojawienie się kryptowalut, jak politycy zmieniali prawo, żeby dostosować je do wymogów nowych technologii to tylko wierzchołek góry lodowej dla kogoś, kto ma zmysł obserwacji i potrafi przemienić go w opowieść.
  30. Rozszerz swoje kompetencje o kryptowaluty w środowisku, w którym pracujesz. Czy działasz w korporacji, czy w świecie nauki, kompetencje związane z blockchain i kryptowalutami są aktualnie bardzo pożądane. Zrobienie kursu online z dziedziny kryptowalut lub blockchain (np. na amerykańskim uniwersytecie online) i zdobycie podstawowego certyfikatu to pomysł na pokazanie przełożonym, że ma się ambicje na rozszerzenie pola działania o nową, modną dziedzinę. Również korporacyjni prawnicy, księgowi – bo to jest branża nie tylko dla informatyków – będą atrakcyjnym nabytkiem dla pracodawcy. Pieniądze z podwyżki za rozszerzenie kompetencji przeznaczysz oczywiście na kryptowaluty.
  31. Napisz lub kup skrypt bota do High Frequency Trading na kryptowalutach. Będzie do tego potrzebny jeszcze w miarę szybki serwer do szybkiego wykonywania zleceń. Skrypt pozwoli osiągnąć przewagę nad traderami, którzy ręcznie dokonują transakcji. Będzie do tego potrzebne nabycie umiejętności z dziedziny programowania oraz opracowanie strategii inwestycyjnych, jednak potencjalna nagroda do zdobycia jest warta wysiłku. Duży wolumen transakcji pozwoli na indywidualną umowę z brokerem i obniżenie prowizji, a wdrażanie i testowanie strategii to świetny temat do dzielenia się i budowania wizerunku eksperta.
  32. Zarabiaj na wypożyczaniu bitcoina na procent traderom grającym na lewarze. Są giełdy, które dają traderom możliwość grana na lewarze, czyli pozwalają postawić na szali w spekulacji większą ilość kryptowaluty, niż spekulujący trader aktualnie posiada. Niektórzy brokerzy wypożyczają walor na własnych zasadach, są jednak giełdy, które pozwalają innym użytkownikom zarabiać na kredycie udzielanym traderom (oprocentowanie ustala rynek). Jeśli jesteś zainteresowany tym, żeby Twoje bitcoiny zarabiały, możesz wypożyczyć swoje bitcoiny i zarabiać na tym np. na giełdzie Bitmarket.
  33. Spróbuj udziału w bardzo ryzykownych programach High Yield Investment Programs. Są to programy zbierające kapitał i inwestujące go w różnych ryzykownych miejscach, takich jak ICO, nowe giełdy, spekulacje na zmianę kursu, etc. Często do zakupu udziałów w takich przedsięwzięciach składania ładna strona internetowa, pełna tricków przekonujących, że należy się spieszyć lub niezwykłych promocji. Zaletą jest również łatwość wejścia, najczęściej dowolnym sposobem (kartą kredytową, przelewem, kryptowalutami). Programy wypłacają często małe kwoty i obiecują bardzo wysokie stopy zwrotu. Większość tego typu programów kończy się jednak dobrze jedynie dla założycieli, którzy zamykają go w momencie, gdy przestają napływać nowi członkowie i strumień zasilający kasę programu wysycha. Receptą na sukces jest: być w programie bardzo wcześnie i wybrać środki jak tylko pojawiają się pierwsze alarmowe sygnały.
  34. Postaw maszynę vendingową przyjmującą Bitcoin. Dystrybutory napojów, jedzenia, produktów elektronicznych lub służących do rozrywki jest w Polsce sporo (co prawda nie tak dużo, jak w Japonii…). Ten, kto opracuje maszynę przyjmującą i przetwarzającą kryptowaluty będzie mógł wziąć udział w podziale rynku. Wyzwanie jest spore, trzeba znaleźć sposób na zabezpieczenie się przed dużymi wahaniami kursu i spopularyzować płatności w kraju.
  35. Dołóż swoją cegiełkę do rozwoju oprogramowania Bitcoin Core. Jeśli jesteś programistą, możesz wnieść wkład w rozwój oprogramowania Bitcoin, rozwiązując tickety, testując lub pisząc kawałki kodu i w efekcie otrzymując dotacje jako wynagrodzenie za wkład. Zaufana społeczność zajmuje się rozwijaniem technologii, zarówno w przypadku Bitcoin, jak i pochodnych kryptowalut. Nie trzeba dodawać, że ciągle brakuje zdolnych osób do wspierania procesu produkcji dobrej jakości kodu.
  36. Rozwiąż programem lub skryptem konkretny problem konsumentów lub przedsiębiorców. Jeśli jesteś programistą, szczególnie któregoś języka pozwalającego na programowanie w internecie, możesz spróbować zdobyć kryptowalutę w zamian za dostarczanie zdalnej usługi. Wybór jest szeroki: od zaprogramowania własnej kryptowaluty opartej o istniejące rozwiązania, przez napisanie portfela, pluginu do przeglądarki, generatora adresów aż do usług internetowych przetwarzania transakcji, depozytów, wymiany kryptowalut, poola do wspólnego kopania. To tylko początek możliwości.
  37. Pisz zlecone skrypty i programy za Bitcoin. Programiści mają jeszcze jedną możliwość bezpośredniego zdobycia kryptowaluty – mogą pisać zlecone skrypty za Bitcoin. Jeśli nie zależy Ci na rozwoju własnego produktu lub strony, z łatwością znajdziesz ludzi, którzy zapłacą za rozwiązania technologiczne do ich własnych projektów. Aktualnie, dzięki ogromnym wzrostom cen kryptowalut jest wiele osób, które dysponują zasobami do rozwoju projektów. Zlecenia znajdziesz na forum BitcoinTalk, serwisach freelancerskich lub forach Jobs4Bitcoins.Programowanie bitcoin
  38. Naprawiaj strony i skrypty za BTC. Ze względu na wzrastającą popularność kryptowalut jako formy zapłaty za pracę, sporo ludzi zaczęło przyjmować Bitcoin jako zapłatę również za programowanie. Więcej ludzi próbuje też sił w usługach szeroko pojętego IT, a co za tym idzie spada jakość, szczególnie, jeśli zleceniodawca wpadnie na pomysł outsourcingu do szeroko pojętej Azji… Stąd duży popyt na dobrych specjalistów, którzy naprawią po kimś niedopracowane skrypty lub rozszerzą podstawową funkcjonalność. Oprogramowanie często trzeba też aktualizować lub dostosowywać do standardów zmieniającej się branży. To pole do popisu dla dobrych, pracujących zdalnie programistów, mogących szybko dorobić i przyjąć zapłatę w kryptowalutach.
  39. Usuwaj wirusy i malware za kryptowaluty. Przyjmowanie bitcoina za usługi informatyczne nie musi ograniczać się do programowania. Wiele ludzi potrzebuje codziennej pomocy w czyszczeniu komputerów z wirusów lub infekcji malware. Wielu webmasterów potrzebuje pomocy z zainfekowanymi frameworkami lub zaspamowanymi skrzynkami e-mail. Kryptowaluty zdecydowanie ułatwiają rozliczanie takich usług, wystarczy zapytać się wcześniej, czy możliwe jest rozliczenie właśnie w takiej formie. Warsztat rozwiązywania tego typu problemów zaczyna się od licencji programów antywirusowych i antymalware oraz ciągle rozszerzającej się bazy rozwiązań i skryptów przeciwko wirusom.
  40. Korepetycje za kryptowaluty. Udzielanie korepetycji i pomaganie w nauce jest głównie zajęciem studentów i nauczycieli. Czy rozpatrujemy udzielanie pomocy w zakresie programu szkoły podstawowej i liceum (wtedy rozliczamy się z rodzicami), czy pomagamy studentom w nauce lub pisaniu prac, to mamy do czynienia z młodymi ludźmi, którzy łatwo przyswajają technologiczne nowości. Nie będzie trudno przekonać przynajmniej część z nich, żeby zapłacili za usługę za pomocą kryptowalut. Dodatkową korzyścią będzie możliwość zaprezentowania młodszemu pokoleniu zalet bitcoina.
  41. Wypełnianie ankiet online. To opcja dla tych, którzy mają dużo czasu przed komputerem do dyspozycji i zadowolą się drobnymi kwotami na start. Wypłacające programy znajdziesz np. w podsumowaniu SurveyPolice lub szukając w anglojęzycznym internecie. Możesz też wypełniać ankiety za drobne kwoty wypłacane w złotówkach i zarobione pieniądze wpłacać na giełdę kryptowalut.
  42. Rozwożenie jedzenia za Bitcoin. Ktoś, kto dysponuje samochodem i czasem może nawiązać współpracę z Uberem (w wielu miastach w Polsce) lub miejscowymi restauracjami lub pizzeriami. Szybkość rozliczenia bezgotówkowego gra dużą rolę, a w przypadku lokalnej restauracji, która nie zawsze dysponuje terminalem płatniczym, umożliwienie elektronicznej płatności stanowi duże ułatwienie dla klientów. I, rzecz jasna, pozwoli odróżnić się od konkurencji (pamiętacie pizzę za 10000 bitcoinów?). Choć nie oszukujmy się, gros środków na kryptowaluty z tego przychodu będzie pochodziło z gotówkowych wpłat na giełdę, to dodatkowe źródło pieniędzy na inwestycję w kryptowaluty to zawsze dobry pomysł.
  43. Wykonuj zlecenia na fiverr.com za dolary i wymieniaj je na kryptowaluty. Kategorii zleceń jest tyle, ile ludzie mogą mieć talentów – każdy znajdzie coś dla siebie. Prowizje serwisu są dość wysokie, ale rekompensuje to wielka liczba zleceniodawców. Graficy komputerowi, edytorzy, tłumacze, doradcy biznesowi, asystenci, wszyscy znajdą w serwisie chętnych do zapłaty za dobrze zrobioną pracę. Jest też dział nietypowych zleceń, gdzie kreatywność przekracza granice wyobraźni. To świetny sposób zarówno na podreperowanie budżetu, jak i zasilenie funduszu kryptowalut.
  44. Użyczaj swojego samochodu i podwoź ludzi za kryptowaluty. Ekonomia współdzielenia jest już w pełnym rozkwicie i nikogo już nie dziwi fakt jeżdżenia Uberem w piątkowy wieczór w celu dorobienia. Użyczanie samochodu na dłuższych trasach też jest popularne, między innymi w serwisie BlaBlaCar. Rozliczenie, szczególnie w powtarzających się przewozach można umówić w kryptowalutach, prawda?
  45. Wynajmuj przestrzeń reklamową na stronach internetowych. Prowadzisz bloga lub stronę internetową? Zamiast wstawiać tam reklamy AdSense lub innych programów partnerskich wypłacających dolary lub złotówki, znajdź reklamodawcę, który zapłaci kryptowalutami za banner lub artykuł. Popularne sieci, takie jak CoinAd albo MellowAd przyjmują strony z dużym ruchem, ale mniejsze sieci przyjmą wszystkie strony. Najczęściej wystarczy w kod strony wkleić przygotowany przez reklamodawcę skrypt – poradzi sobie z tym nawet mniej techniczna osoba.
  46. Prowadzenie działań w social media. Prace, które można wykonać w internecie charakteryzują się tym, że łatwiej jest przekonać zleceniodawcę do płatności… również przez internet. Kampanie social media składają się z wielu etapów, przygotowanie profili na facebooku, twitterze, zdobywanie fanów i ich reakcji, przygotowywanie przekazu marketingowego w postaci postów lub grafik. Popyt na copywriterów, grafików, prowadzących projekty jest spory, a prowadzenie działań to podstawowe źródło klientów dla wielu przedsiębiorców i małych biznesów. Zaproponuj, że wykonasz zadanie z zakresu social media za kryptowalutę.
  47. Pozyskiwanie followerów i fanów na profilach social media. Jest to osobna forma działalności w social media, choć uważana przez niektórych za nie do końca zgodną z kodeksem postępowania marketingowców (kodeksem.. naprawdę?!). Siła napędowa dużych kampanii, przyspieszacz reputacji profili biznesowych – niektórzy nie potrafią żyć bez szybkiego zebrania potrzebnej liczby kont „podążających” za brandem lub profilem. Jak się za to zabrać? Musisz umieć tworzyć chwytliwe komunikaty i wysyłać je w miejsca z dużą liczbą aktywnych użytkowników.
  48. Przyjmuj Bitcoin za projektowanie grafik lub designu stron internetowych. Działając jako freelancer z artystycznymi umiejętnościami z pewnością znajdziesz sporo zleceń. Czy współpracujesz z firmą czy z prywatnymi osobami – wystarczy zaproponować rozliczenie w kryptowalutach. Część z nich zgodzi się ze względu na niewątpliwe ułatwienie życia (podatkowe, czasowe, techniczne). Typów zleceń jest mnóstwo – bannery, obróbka zdjęć, projektowanie templatów do popularnych cms-ów.
  49. Projektuj, wdrażaj i utrzymuj witryny internetowe. Dobrze przygotowany webmaster znajdzie chętnych na swoje usługi, choć branża jest coraz silniej zdominowana przez automaty generujące proste strony i wizytówki. Często do projektu potrzeba szybko postawić cms-a z atrakcyjną grafiką (np. pod szybką emisję kryptowaluty ICO) i informatyk, który może rozliczyć się w kryptowalutach jest idealnym kandydatem do wykonania takiego projektu. Podobnie ze stronami firmowymi dla nowoczesnych i obeznanych z technologią przedsiębiorców. Można też wprowadzić taką regułę w rodzinie, której do tej pory robiło się strony za darmo – od teraz pobieram 5 zł w btc – dzięki temu najbliżsi będą mieli szansę dowiedzieć się, jak korzysta się z kryptowalut.
  50. Walking tours za kryptowaluty – oprowadzaj turystów po ciekawych miejscach. W dużych ośrodkach turystycznych jest to bardzo popularna forma aktywizacji lokalnych znawców historii i ciekawych miejsc. Przewodnicy ogłaszają się w internecie i zbierają zgłoszenia, po czym po zebraniu grupy o ustalonej godzinie rusza kilkugodzinna wycieczka po atrakcyjnych miejscach. Często konwencją zapłaty jest „pay what you want”, co również można wykorzystać do pobierania opłat w kryptowalutach, choć z organizacyjnego punktu widzenia najlepiej jest pobrać dodatkowo drobną opłatę rezerwacyjną, która przepada w przypadku nie pojawienia się turystów o umówionej godzinie. Mobilność płatnościami kryptowalutowymi zdecydowanie ułatwia transakcje.
  51. Załóż giełdę kryptowalut. Giełdy stanową aktualnie trzon ekosystemu kryptowalut i to na nich odbywa się gros wymiany, zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych oraz spekulantów. Najczęściej wybieraną formą prawną jest spółka, najlepiej w kraju, który jest przyjazny biznesowi. Skrypt i utrzymanie giełdy można wynająć wraz z informatykiem, który będzie prowadził projekt od strony technicznej w ramach udziałów w zyskach z obrotu. Na początek należy zainwestować w bezpieczne przechowywanie powierzonych przez użytkowników krypto (cold wallets, np. Ledger Nano S) i niewielkie ilości kryptowalut w celu zapewnienia początkowej płynności. Koszt początkowej inwestycji nie powinien przekroczyć kilkunastu tysięcy dolarów a potencjalne zyski to co najmniej rząd wielkości więcej.
  52. Załóż bankomat bitcoin. Spodziewaj się, że największym kosztem nie będzie sama maszyna, ale kwestie logistyczne i zapewnienie płynności. Wybierz miejsce często uczęszczane (galeria handlowa, duży sklep, punkt usługowy) i nie zapomnij o ubezpieczeniu. Weź pod uwagę brzegowe przypadki – najczęściej będziesz obsługiwał dużą liczbę kupujących małe ilość kryptowalut i bardzo małą liczbę sprzedawców dużej ilości kryptowalut – musisz przygotować się do obsługi takich zleceń. Gotowe maszyny już stoją, możesz skorzystać z ich doświadczeń. Urządzenie może na początku oferować również bezgotówkowe wypłaty na konto bankowe lub na elektroniczne portfele.
  53. Handel urządzeniami do bezpiecznego przechowywania kryptowalut. Jeśli czujesz się emocjonalnie związany z ekosystemem kryptowalut i chciałbyś dołożyć pozytywny wkład w jego rozwój, edukowanie użytkowników w temacie cyberbezpieczeństwa i przekonywanie ich do podniesienia poziomu bezpieczeństwa przechowywania kryptowalut to idealny temat. Czy będzie to przekonywanie do przejęcia kontroli nad miejscem, gdzie ludzie trzymają bitcoin, czy zaawansowane metody przechowywania za pomocą sprzętowych portfeli, możesz zacząć od nauki jak działa klucz prywatny i publiczny i jakie są aktualnie najbezpieczniejsze metody przechowywania. Po wybraniu którą ścieżką pójdziesz, próbujesz zostać oficjalnym dystrybutorem sprzętu lub opracowujesz własne rozwiązanie sprzętowe lub oprogramowanie.
  54. Dostarczaj karty płatnicze zasilane kryptowalutą. Brak takich kart to całkiem realny problem, którego rozwiązanie przyniesie duże zyski. Ze względu na to, że rynek jest opanowany przez monopolistów płatności międzynarodowych (każdy potrafi z pamięci wymienić: Visa, Maestro, MasterCard), należy się tam poruszać ostrożnie i z wyczuciem. Potrzebny jest bardzo duży dział customer service, ponieważ opłacalność takiego przedsięwzięcia wymusza wręcz dostarczanie kart płatniczych na wiele rynków. Spodziewaj się, że ponad 90% wszystkich płatności to wypłaty z bankomatu.
  55. Produkuj i rozprowadzaj karty podarunkowe (gift cards). Wszystkie większe przedsiębiorstwa z wielu branż, szczególnie związanych z retailem i internetem mają w swojej ofercie karty podarunkowe. Służą one naturalnie zebraniu kapitału zanim jeszcze klient nabędzie towar lub skorzysta z usługi. Jeśli wymyślisz i wdrożysz usługę B2B zapewniającą obsługę kart prezentowych opartych na kryptowalutach, masz szanse na finansowy sukces. Czy osiągnie się to za pomocą emisji tokena, dostarczeniu rozwiązania opartego na blockchain, czy na już istniejącej kryptowalucie, zależy to od pomysłu i klienta docelowego.
  56. Handluj urządzeniami do kopania kryptowalut. Jest wiele technologii, w których można wydobywać kryptowaluty. Największym zainteresowaniem cieszą się te kopane za pomocą wyspecjalizowanych układów ASIC (np. Bitcoin), pochodzących głównie z Chin. Są też waluty kopane za pomocą kart graficznych (Ethereum, Litecoin), a nawet takie, które można kopać na procesorze komputera (Monero). Jest też coraz więcej chętnych do spróbowania swoich sił w kopaniu, głównie ze względu na to, że wydobyte kryptowaluty są „czyste” pod względem księgowym – wejście w ich posiadanie nie wiąże się w wydatkiem pochodzącym z systemu bankowego. Zacznij więc od zdobycia kontaktu u producenta, zredukuj liczbę pośredników, zajmij się obsługą księgową i celną transportu i… sprzedawaj z zyskiem, najlepiej za kryptowaluty.
  57. Handel materiałami edukacyjnymi o kryptowalutach. Ze względu na etap, na którym aktualnie się znajdujemy (early majority), dopiero tysiące ludzi mają pojęcie o kryptowalutach. Jeśli docelowo liczba ludzi, którzy wiedzą jak poruszać się w świecie kryptowalut ma wzrosnąć do milionów, ktoś będzie dostarczał podstawową wiedzę wszystkim i bardziej zaawansowaną wiedzę tym, którzy jej potrzebują. Potrzeba analityków, programistów, sprzedawców – warto zacząć od zebrania wiedzy i opracowania jej do przystępnej dla początkujących odbiorców formy. Rozszerzać powoli swoje kompetencje, najlepiej o te praktyczne umiejętności i rozwiązania. To dopiero początek rozwoju masowego rynku.
  58. Wypróbuj cloud mining. Kopanie kryptowalut w chmurze jest prawie tak stare, jak pierwsze kryptowaluty. Na początku służyło to pozyskaniu kapitału do większych przedsięwzięć związanych z miningiem, potem dołączyły do tego projekty przeznaczonych specjalnie pod wydobycie lub rozkodowywanie układów scalonych. Nie da się ukryć, że opłacalność wykupowania pakietów wydobywczych mocno zależy od przyszłych wzrostów cen kryptowaluty, szczególnie biorąc pod uwagę prowizję firmy cloud miningowej i przewidywany wzrost trudności wydobycia.
  59. Zrób własne ICO. Jeśli masz umiejętności sprzedażowe i dostęp do dobrej jakości IT powiązanej z kryptowalutami, masz właściwie wszystko, co potrzebne do odniesienia sukcesu przy emisji własnego tokenu lub kryptowaluty. Obiecująca branża i techniczny Whitepaper to jeden filar sukcesu, drugim nowoczesna strona internetowa i obecność w branżowych mediach społecznościowych. Kotki, finanse, randki, oceany – czego będzie dotyczył token zależy tylko od Twojej inwencji.
  60. Produkuj lub sprzedawaj fizyczne Bitcoiny. Brzęczące, pozłacane monety z symbolem Bitcoin są cały czas jednym z najlepiej sprzedających się gadżetów związanych z kryptowalutami. Ich dystrybucja prawdopodobnie została zdominowana przez tych, którzy mają najlepsze kontakty z producentami w Azji, w związku jednak z rosnącą popularnością kryptowalut można znaleźć dla siebie niszę. Czy będą to gadżety związane z innymi kryptowalutami, czy ulepszone monety Bitcoin (inny materiał lub wzornictwo), sukces zależy od tego, ile wartości jesteś w stanie dostarczyć. Może warto zacząć projektować i produkować próbne serie, drukowane lokalnie na drukarce 3D?
  61. Zajmij się dystrybucją papierowych portfeli. Jeśli chcesz zajmować się bezpieczeństwem przechowywania kryptowalut i szukasz niezbyt trudnego wyzwania – generowanie (oczywiście lokalnie, po stronie użytkownika) ładnie wyglądających i funkcjonalnych papierowych portfeli to jeden z lepszych wyborów. Skrypt jest już gotowy, wystarczy zaprojektować poprawnie drukujący się i użyteczny wygląd. Użytkownicy w ramach wynagrodzenia mogą przesyłać dotacje lub kupować zaszyfrowane, gotowe pakiety.
  62. Produkuj ulepszone lub dystrybuuj innowacje i świeże nowinki z amerykańskich lub azjatyckich startupów. Co chwila pojawiają się nowe, ciekawe rozwiązania. Są to nie tylko kryptowaluty, ale też fizyczne produkty ułatwiające życie, takie jak jednorazowe portfele, karty płatnicze, klucze zapewniające większe bezpieczeństwo, nakładki do płatności, zabezpieczenia przenoszące wartość w czasie i w przestrzeni. Jeśli zainspirował Cię jakiś pomysł, możesz zostać dystrybutorem tego produktu, zarobić kryptowalutę i przyczynić się do rozwoju technologii – same plusy.
  63. Stwórz grę virtual reality z kryptowalutą jako metodą płatności w jej ekosystemie. Pamiętasz sukces Second Life, Minecrafta, WoW? Te gry, oprócz ekstremalnej grywalności, charakteryzuje również fakt, że miały swoją własną, wewnętrzną walutę. Użytkownicy nie mieli większych trudności z zaakceptowaniem faktu, że wszystkie płatności w grze są obsługiwane przez wirtualny token, który jednak koniec końców mógł zostać sprzedany w realnym świecie. Gra z rozliczeniami w kryptowalucie to szansa na ogromne zyski – nie musi być VR, jednak w przypadku kryptowalut aż się prosi o to, żeby przenieść rozrywkowe doświadczenie na wyższy poziom. Będziesz potrzebował wielu programistów i grafików, ale potencjalne zyski są nieograniczone.
  64. Stwórz wielki zbiór danych i rozwiąż problem lub archiwizuj ważne powiązania w świecie kryptowalut. Jednym słowem, zaangażuj się w Big Data w kryptowalutach. Technologia blockchain jest wprost stworzona do wykonywania na niej operacji w celu wyciągnięcia niskopoziomowych i niewidocznych gołym okiem powiązań. Typowym przykładem jest deanonimizacja transakcji i adresów Bitcoin – wiadomo przecież od początku, że główna kryptowaluta jest pseudoanonimowa. Możesz jednak pójść krok dalej i spróbować sił w archiwizacji między platformowych powiązań lub zależności między transakcjami między różnymi kryptowalutami. Obiecującym działem są również schematy zachowań użytkowników – są firmy, które zapłacą bardzo dużo za dostarczenie im wzorców zachowań użytkowników, które zwiększą sprzedaż lub zoptymalizują proces biznesowy.
  65. Rękodzieło za kryptowaluty. Znasz etsy? To strona, gdzie można było wystawić rękodzieło i sprzedać je za przystępną cenę. W Polsce popularne są profile facebookowe rękodzielniczych pracowni i allegro. Dlaczego nie sprzedać pięknych i kreatywnych rzeczy za kryptowaluty? Z pewnością znajdą się tacy, którzy docenią łatwość transakcji. Co lepsze, za pomocą kryptowalut można rozliczyć się również podczas targów i wystaw, wystarczy do tego jedynie telefon komórkowy. Jest to też świetna opcja dla osób, które nie mają założonej działalności gospodarczej.
  66. Wykonywanie prac lub usług za drobne dotacje w kryptowalutach. Otrzymywanie kryptowalut nie jest ograniczone do sprzedaży fizycznych produktów, można ich również użyć do rozliczenia usług lub drobnych prac. Idealny do rozliczeń w Bitcoin jest również tryb „Pay as you want”, czyli na początku umawiasz się z klientami / usługobiorcami, że mogą wybrać na końcu kwotę, którą zapłacą Ci za usługę lub przysługę. Badania pokazały, że często są to wyższe kwoty, niż te, które ustaliłby usługodawca lub firma! Być może taki sposób rozliczania sprawdzi się również dla Ciebie.
  67. Korzystaj z bankowych promocji. Jest kilka blogów, które warto śledzić – branie udział w bankowych promocjach zwykle wiąże się z założeniem konta bankowego i używaniem go do wydawania pieniędzy. Bank odwdzięczy się na nam paroma stówkami na start, czasem tabletem, jeszcze rzadziej cashbackiem. Zyskane pieniądze można przeznaczyć na kryptowaluty. Zacznij od blogu bankobranie, przygotuj się na co najmniej kilkumiesięczny proces „odblokowywania” nagród w promocjach.
  68. Pieniądze oszczędzone na sklepowych lub internetowych promocjach przeznacz na zakup kryptowalut. Black Friday jest co prawda tylko raz w roku, ale dołączając do tego poświąteczne wyprzedaże, letnie wyprzedaże zimowych rzeczy i vice versa, odpowiednio odwlekając zakupy możemy zaoszczędzić realne kwoty. Pomagają w tym blogerzy i same firmy lub producenci, informując o promocjach na profilach social media i w newsletterach. Wystarczy wypracować w sobie konsekwencję przelewania zaoszczędzonych kwot na konto, które trafi ostatecznie do kryptowalutowej świnki skarbonki.
  69. Zamieniaj prezenty i dotacje na kryptowaluty. Dostajesz jeszcze kieszonkowe? Kupuj Bitcoin. Babcia przekazuje Ci pieniądze na urodziny? Kupuj Bitcoin. Rodzice przelewają Ci pieniądze na jedzienie? Kupuj Bitcoin. No, może za daleko, ale wiesz o co chodzi. Możesz zamieniać pieniądze, które wpadają ekstra lub z różnych nietypowych okazji na Bitcoin i inne kryptowaluty. Jest spora szansa, że w długim terminie je pomnożysz.Monety i banknoty bitcoin
  70. Jesteś w czymś dobry? Wygrywaj zawody, zdobywaj nagrody, udzielaj lekcji i prezentacji. Za nagrody, wynagrodzenie lub spieniężone trofea możesz kupować kryptowaluty. Czy grasz w hokeja, pokera, scrabble, counter strike, rozwiązywanie zadań matematycznych, konkurs piękności czy wyścigi, często dzięki swoim wysokim umiejętnościom i szczęściu (w różnych proporcjach) możesz zasilić fundusz, za który kupujesz kryptowaluty.
  71. Wykorzystaj arbitraż pomiędzy kryptowalutami i walutami narodowymi. Sprawdź, jak kształtują się ceny za Bitcoin wyrażane w złotówkach na różnych giełdach i na LocalBitcoins. Często znajdziesz różnice, które da się wykorzystać do zgarnięcia premium za dokonanie transakcji między giełdami. Możesz też szukać bardziej skomplikowanych zależności między walutami narodowymi i wykorzystywać do tego konta walutowe lub kantor internetowy. Różnice potrafią czasem sięgać nawet kilku procent. Pamiętaj, żeby wliczyć w to czas na transfery środków pomiędzy giełdami lub kontami.
  72. Pożycz pieniądze na zakup kryptowalut. Co prawda nie rekomenduję tego sposobu, ale powinien się znaleźć na liście jako jeden ze sposobów na zdobycie środków do kupna kryptowalut. Znany jest przypadek Holendra, który sprzedał dom, żeby kupić Bitcoin, znany jest również człowiek w USA, który wziął kredyt hipoteczny na zakup kryptowalut. W grudniu 2017 cieszyli się z dobrej decyzji, ponieważ przyniosła im wielokrotny zysk – który oczywiście nie jest gwarantowany, dopóki nie zamkną pozycji. Jeśli masz w sobie żyłkę hazardzisty, możesz spróbować tej metody, np. biorąc pożyczkę w banku.
  73. Wygraj Bitcoin na loterii. Loterie były popularnym sposobem dystrybucji kryptowalut, gdy jeszcze nie miały dużej wartości (tj. przed 2017 rokiem). Dziś loterii można spróbować w niewielu miejscach, np. w serwisie oferującym lokaty bitcoin – szansa na wygraną ok. 1 BTC jest niewiele wyższa niż w Dużego Lotka. Co nie jest dla wszystkich oczywiste, solo mining kryptowalut jest również swojego rodzaju loterią, ponieważ szansa na wykopanie bloku jest mikroskopijna, a nagroda całkiem spora.
  74. Zbieraj darmowe bitcoiny. To najprostsza opcja, popularna ze względu na to, że była to historycznie najprostsza droga do wypróbowania czym są kryptowaluty, jak przeprowadzać transakcję, etc. Aktualnie wypłaty z kranów i programów dystrybucji są bardzo małe, przez co jest to nieopłacalne. Jeśli ktoś ma dużo czasu, może spróbować. Najpopularniejszy serwis rozdający drobne ilości btc oferuje również lokaty bitcoin.
  75. Marketing produktu, strony lub usługi za kryptowaluty. To szerokie pojęcie i kryje się pod nim szereg czynności mających wypromować to, co zlecił nam zamawiający. Czy będzie to nowa linia ubrań, strona internetowa, gadżet, zaawansowany technologicznie produkt czy kampania wizerunkowa, można podjąć się działań marketingowych, takich jak marketing szeptany w internecie, zarządzanie percepcją w mediach społecznościowych, rozdawanie ulotek lub zbieranie listy mailingowej – pod warunkiem, że rozliczenie nastąpi w kryptowalucie.
  76. Handel domenami internetowymi. Rynek polskich domen internetowych przeżywa kryzys, od wielu lat słabe domeny straciły całkowicie wartość, a ceny dobrych domen spadły do dawno niespotykanych, niskich poziomów. Z drugiej strony, kilka lat temu pojawiło się wiele nowych końcówek, które powoli zyskują świadomość klientów. Szanse na tym rynku ma każdy, można kupić dobre domeny i próbować pozyskać klientów firmowych lub inwestorów. Inną opcją jest rejestracja dobrych keywordów z nowymi końcówkami i czekanie na chętnego klienta. Kreatywny człowiek z pewnością znajdzie swoją niszę. Może warto zacząć od domen o tematyce kryptowalut?
  77. Handel i dystrybucja niezwiązana z kryptowalutami. Jeśli jesteś obrotny lub masz rodzinne tradycje związane z handlem, jesteś w stanie szybciej niż przeciętny człowiek znaleźć możliwość wypracowania zysku na obracaniu towarem. Jeśli masz dostęp do stoiska na targowisku, osiedlowego sklepu lub często odwiedzanej strony internetowej – spróbuj swoich sił w tanim pozyskiwaniu produktów, np. prosto od hurtownika z Chin i sprzedaży. Jeśli uda Ci się wypracować nadwyżki, ulokuj je w kryptowalutach.
  78. Handel wirtualnymi przedmiotami. Wiele osób słyszało o nożu w grze komputerowej, który jest wart kilkaset dolarów. Na platformach aukcyjnych można spotkać oferty sprzedaży postaci lub kont z popularnych gier internetowych. Jeśli Twoją pasją są gry i wirtualny świat, możesz wykorzystać swoje zaangażowanie i umiejętności do wypracowania gotówki, którą można ulokować w Bitcoinie. Jeśli dysponujesz świetnie wyposażonymi postaciami w grach multiplayer lub zdobyłeś unikalne przedmioty lub odznaki, warto rozważyć przekazanie ich komuś, komu na nich bardzo zależy. Oczywiście za wynagrodzeniem.
  79. Sprzedaż lub marketing materiałów edukacyjnych. Jeśli jesteś specjalistą w swoim fachu lub masz nietypowe, ale zyskowne hobby lub umiejętność, możesz pokusić się o monetyzację swojej pasji. Zbierz wiedzę w kompendium i stwórz pakiet edukacyjny, który w przystępnej formie wprowadza w temat lub kup prawa do takiego wydawnictwa lub opracowania. Sprzedaż i dystrybucja przyczynia się do popularyzacji dziedziny, a Ty zyskasz dodatkowe fundusze, które możesz przeznaczyć na zakup kryptowalut. Możesz też zabrać się za jeden z bardzo popularnych problemów i znaleźć rozwiązanie, które sprawdzi się u wielu osób. Tematów jest mnóstwo: jak zrzucić zbędne kilogramy, jak rzucić palenie…
  80. Zostań brokerem nieruchomości. Temat w Polsce nabiera dopiero rozpędu, choć w większych miastach jest już sporo agencji, które zatrudniają pomocników w sprzedaży i prezentacji mieszkań i domów. Polityka niskich stóp procentowych, wzrost poziomu życia i zamożności w Polsce zmieniły rynek nieruchomości: Polacy mogą pozwolić sobie na mieszkania i domy. Niektórzy nawet na więcej niż jeden – inwestowanie w mieszkania na wynajem lub apartamenty nad Bałtykiem lub w górach jest czymś dyskutowanym na imprezach i spotkaniach rodzinnych. Chcesz robić flipy, remontować mieszkania i sprzedawać z zyskiem? Pamiętaj, żeby choć część zysków przeznaczyć na zakup Bitcoina.
  81. Sprzedawaj profesjonalnie zrobione zdjęcia lub rób sesje fotograficzne. Jeśli jesteś fotografem i masz profesjonalny sprzęt, masz możliwość zdobycia kryptowalut na parę sposobów. Możesz sprzedać swoje zdjęcia za kryptowaluty – opublikuj album z poglądowymi motywami, najlepiej takimi, które często wykorzystuje się w artykułach prasowych, kalendarzach lub książkach i zaproponuj rozliczenie w Bitcoinie. Innym sposobem to przeprowadzenie indywidualnej sesji zdjęciowej za kryptowaluty. Jeszcze innym – praca dla przedsiębiorcy, np. sesja zdjęciowa produktu lub usługi.
  82. Zajmij się SEO (Search Engine Optimization), czyli pozycjonowaniem. Ze względu na to, że jest to działalność w 99% prowadzona przez internet, jest naturalne rozliczać się za wykonaną usługę również w internecie. Jeśli druga strona ma ochotę ominąć konta i gotówkę, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sfinalizować transakcję w kryptowalutach. Największa część pracy pozycjonera to zdobywanie wartościowych linków, ale mogą trafić się również budowa wizerunku firmy lub produktu klienta, projekty social mediowe, etc.
  83. Wynajmuj pokój, mieszkanie, dom, garaż, miejsce parkingowe, działkę za kryptowaluty. Znajdź najemcę na nieruchomość, którą dysponujesz i umów się na płatność kryptowalutami – to kolejny pomysł, który jest zadziwiająco prosty w realizacji. Często okazuje się, że obie strony transakcji odniosą korzyści z faktu, że płatność zostanie przeprowadzona z pominięciem banków.
  84. Jesteś złotą rączką? Wykonuj naprawy za kryptowaluty. Jeśli jesteś w stanie nieść pomoc w czasie awarii lub kryzysu związanego z elektryką, przeciekającymi rurami, zgubionym lub złamanym kluczem, niesprawnymi urządzeniami, popsutym autem – znajdziesz wielu ludzi chętnych do wykorzystania Twoich umiejętności. Im bardziej uniwersalne, tym lepiej – możesz również zaskoczyć ich świadomością technologii i zaproponować rozliczenie za pomocą kryptowalut. Wielką zaletą będzie rozliczenie płatności na miejscu za pomocą smartfona.
  85. Przyjmuj Bitcoin jako zapłatę za usługę. Jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora szeroko pojętych usług, rozważ rozliczanie w kryptowalutach. Taką możliwość mają prawnicy, lekarze, taksówkarze, fizjoterapeuci, instruktorzy, informatycy i wielu innych. Spróbuj rozpoznać wśród swoich klientów potencjalnych kontrahentów, którzy mogą zaakceptować rozliczenie w Bitcoin – najczęściej są to osoby młode i zaawansowane technologicznie.
  86. Zamień zwrot podatku na kryptowaluty. Co roku w kwietniu osoby fizyczne otrzymują z urzędu skarbowego zwrot zaliczki pobranej przez urząd podatkowy. Jeśli jesteś tym szczęściarzem, który taki zwrot dostaje, dlaczego nie zamienić go na kryptowaluty i dać sobie szansę na pomnożenie tej kwoty?
  87. Przyjmij Bitcoin za edukację w dziedzinie kryptowalut. Jesteś w świecie kryptowalut wcześniej,niż 90% ludzi. Jeśli poświęcisz swój czas na zebranie materiałów i dobrze wychodzi Ci prezentowanie i tłumaczenie – możesz organizować szkolenia kryptowalutowe w gronie znajomych i znajomych znajomych. W ramach spotkania pokażesz gdzie zdobyć kryptowaluty, jak je bezpiecznie przechowywać i gdzie zdobywać informacje z branży. Podczas warsztatów dokonacie pierwszych transakcji i zabezpieczycie portfel. Na koniec możesz przyjąć drobną zapłatę w Bitcoin.
  88. Sprzedaj Bitcoin (plus prowizję) w nietypowym systemie płatności. Często możesz spotkać w internecie pytania: czy mogę kupić Bitcoin za moneybookers? czy mogę kupić Bitcoin za Paypal? Gdzie kupić Bitcoin za kartę kredytową? Jeśli dysponujesz kryptowalutą, możesz za kilkuprocentową opłatą sprzedawać chętnym kryptowalutę za pieniądze z Paypala, karty kredytowej lub portfeli elektronicznych. Pamiętaj, żeby budować zaufanie, zbierając komentarze od zadowolonych kontrahentów.
  89. Otrzymaj Bitcoin za alternatywne kryptowaluty. Może to wydawać się oczywiste, ale jest warte wspomnienia. Bitcoina można zdobyć wymieniając na niego alternatywne kryptowaluty – jeśli jesteś posiadaczem Ethereum, Litecoin, Dogecoin, IOTA, Ripple, możesz z łatwością pozbyć się ich po aktualnym kursie na jednej z giełd internetowych.
  90. Pożyczaj Bitcoin, żeby otrzymać je z powrotem z odsetkami. W świecie smart contractów nie jest trudno zawrzeć transakcję czasowego oddania kryptowaluty w zastaw w zamian za obietnicę zwrotu kryptowaluty z odsetkami. Jeśli jednak ktoś woli staromodną umowę, wystarczy umowa cywilnoprawna. Pamiętaj, że jeśli traktujemy kryptowaluty jako aktywa, to ich wartość w czasie zmienia się i powinieneś wziąć to pod uwagę rozważając jakie odsetki zażądać za wypożyczenie.
  91. Umieść Bitcoin na lokacie. Nie jest łatwo znaleźć zaufanego partnera, który płaci za ulokowane środki. Jedną z opcji jest lokata w serwisie, który umożliwia kopanie bitcoin na komputerze w przeglądarce (działa od 2013 i płaci ponad 4%). Więcej serwisów postaram się opisać wkrótce, jednak nie znalazłem żadnego, który płaciłby powyżej 4% i nie byłby podejrzany o bycie HYIP.
  92. Utrzymuj aliasy e-mail w atrakcyjnej końcówce. Jeśli dysponujesz ciekawą domeną internetową, szczególnie krótką (np. dwuznakową .pl lub trzyznakową .com), możesz oferować usługę utrzymywania aliasów e-mail i pobierać za to drobną opłatę w kryptowalucie. Będzie Cię to kosztować trochę konfiguracji na serwerze, jednak niezbyt dużo, ponieważ nie utrzymujesz skrzynek pocztowych, tylko przekierowujesz wiadomości na adres klienta. Jeśli zrobisz stronę internetową reklamującą usługę i wdrożysz płatności w kryptowalutach, proces obsługi klientów będzie łatwiejszy dla obu stron.
  93. Przekierowania i skracanie linków za bitcoin. Jeśli masz krótką domenę, możesz postawić tam serwis skracający linki. Przyda się do tego np. dwuliterowa domena z dwuliterową końcówką krajową – najtańsze domeny można zdobyć w małych krajach o mniejszej popularności. Skrypt skracający linki i dostarczający statystyki można kupić na stronach ze skryptami, takich jak CodeCanyon. Możesz powiązać nazwę domeny z tematem, którym uzasadnisz marketing usług – np. związany z kryptowalutami lub dedykowany dla mieszkańców konkretnego regionu.
  94. Rozmnażaj i sprzedawaj crypto kittens. Kryptokociaki to temat na czasie ostatnich tygodni – szturmem zdobył popularność i zapchał sieć Ethereum. Jeśli masz serce do gier i jesteś zainteresowany genetyką, to coś dla Ciebie. Niestety, jak to często bywa, ci, którzy byli pierwsi mają większe szanse na sprzedanie swojego potomstwa z zyskiem. Ci, którzy dołączą później muszą liczyć na to, że popularność gry będzie rosła.
  95. Sprzedawaj antyki za kryptowaluty. Jeśli interesujesz się historią i lubisz wizyty w antykwariacie lub posiadasz już kolekcję antyków, możesz rozważyć sprzedaż jej za kryptowaluty. Dotyczy to starych mebli, monet, pamiątek związanych z ważnymi datami lub miejscami. Możesz również kupować antyki po dobrych cenach i odsprzedawać je z zyskiem, który oczywiście przeznaczysz na kryptowaluty.
  96. Sprzedaj złoto lub srebro. Dla goldbugów może brzmieć to jak herezja, ale jest to sensowny pomysł na zdobycie kryptowaluty. Rynek złota i srebra od kilku lat znajduje się w stagnacji i nie przynosi zysków. Jeśli jesteś już zmęczony sytuacją na rynku metali szlachetnych, możesz rozważyć sprzedaż złota bezpośrednio za kryptowaluty (trzeba znaleźć chętnego i osobiście się rozliczyć) lub sprzedać metale szlachetne u dealera lub przez internet i przelać pieniądze na giełdę kryptowalut. Jeśli uważasz, że to dobry pomysł, działaj.
  97. Sprzedaj nieużywany lub stary sprzęt elektroniczny. Masz w domu smartfon poprzedniej generacji, laptop lub komputer, który działa, ale nikt go już nie używa? Wystaw je na portal aukcyjny, stronę z ogłoszeniami lub sprzedaj znajomemu. Urządzenie znajdzie znów zastosowanie, a Ty uzyskasz dodatkowe środki na zakup kryptowalut. Pamiętaj, że nawet bardzo stary sprzęt sprzed wielu lat może się komuś przydać, jako zapasowy telefon lub zamienne części.
  98. Sprzedaj książki za kryptowaluty. Czy mamy na myśli stare podręczniki, czy stare, przedwojenne wydania, czy najnowsze, ale już przeczytane nowele, książki chętnie znajdują nowych właścicieli. Możesz poświęcić jeden lub dwa jesienne wieczory na porządki na półkach, opisywanie i wystawienie ich na portalu aukcyjnym. Potem jeszcze tylko wysyłka i można cieszyć się dodatkowymi funduszami, które oczywiście trafią do Bitcoina. Chyba, że znajdziesz kogoś, kto odkupi kawałek Twojej biblioteki bezpośrednio za kryptowaluty – to zdecydowanie skróci transakcję.
  99. Sprzedaj akcje lub udziały. Jeśli rynek akcji, szczególnie polski regularnie Cię zawodzi, być może dobrym pomysłem jest pozbyć się części akcji polskich spółek i przeznaczyć fundusze na kryptowaluty? Stopy zwrotu, jakie dostarczała GPW nie należą do najmniejszych. Jednakże, przemyślenie strategii inwestycyjnej i przesunięcie części środków do bardziej ryzykownego sektora może być poprawną decyzją w przypadku Twojego portfolio. Nie zapomnij wcześniej posłuchać opinii swojego doradcy inwestycyjnego.
  100. Sprzedaj swoje niepotrzebne rzeczy za kryptowaluty. Możesz urządzić garażową wyprzedaż za kryptowaluty – będzie to prawdopodobnie pierwsza wyprzedaż, w której przyjmuje się płatności w Bitcoin w Twojej okolicy. Nie zapomnij zrobić z niej chociaż krótkiej relacji. Jeśli nie masz możliwości stacjonarnej wyprzedaży, możesz podejść do tematu tradycyjnie. Porządki w szafie i wystawianie niepotrzebnych rzeczy na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych to produktywne zajęcie na długie jesienne i zimowe wieczory. Pozyskane w ten sposób pieniądze powiększą stan posiadania Twojej ulubionej kryptowaluty.

Artykuł w całości ukazał się w Jak zdobyć pieniądze na kryptowaluty?

Jeśli następnym razem ktoś powie, że nie ma pieniędzy na dołączenie do rewolucji w finansach, podzielcie się tą listą. A może sprawdzi się dla Was?

Sort:  

😱😱😱 skopiowales to? W pracy doczytam jak znajde wieksza ilosc czasu

Przeanalizowalem, które sposoby na dorabianie łatwo da się zastosować do kryptowalut.

Czy ty jesteś autorem tego tekstu? Bo jak dla mnie - do flagowania.

tutaj jest oryginał: http://cenazysk.pl/100-sposobow-na-zdobycie-bitcoin/

ale z chęcią poczekam na komentarz @ludwik

@lukmarcus Tak, ja jestem autorem. Dzięki za czujność.

Moglbys mi udowodnic. Próbowałem poszukać na stronie, ale nie mogłem znaleźć.

Redakcja dodała linka do Steemita w punkcie 20. @lukmarcus @noisy @jozef230

Jeśli uważacie, że lista przyda się w promowaniu kryptowalut, proszę o upvote, share i like (nie wiem jeszcze co tutaj działa, staram się szybko nauczyć - nie jestem biegły w social i Steemie, głownie tylko analizuję i piszę). Lista na pewno pozwala pokonać argument braku funduszy na zakup kryptowalut. A drugim celem jest zainspirowanie do działania.

W takim razie idzie głos.

Fajna lista (dla mnie nie ważne, kto jest jej autorem).

Natomiast dzisiaj chyba lepiej operować w Litecoin, czy IOTA.

I jeszcze dodam uwagę dla wszystkich: kiedy chcecie kupić kryptowalutę, to nie kupujcie - kwitów na kryptowalutę (zamiast kryptowaluty oryginalnej). Nie róbcie tego co robią ze złotem: zamiast złota oferują kiwty na złoto, a potem się okazuje, że są niewypłacalni.

Czyli kupić Bitcoina? -TAK. Kupić kwit na Bitcoina? -NIE.

TipMe

Coin Marketplace

STEEM 0.26
TRX 0.20
JST 0.038
BTC 95102.79
ETH 3574.19
USDT 1.00
SBD 3.81