Jaka jest ulubiona kryptowaluta mężczyzn, a jaka kobiet? Osoby z jakich branż handlują najczęściej kryptowalutami?

in bitcoin •  last year 

woman.png

Nowa analiza demograficzna osób które handlują kryptowalutami przyniosła intrygujące wyniki, tylko nieliczne grono to kobiety, większości osób ma małe bądź niewielkie doświadczenie w tym obszarze, a wiele z nich to studenci lub pracujący w działach sprzedaży i marketingu.

Analitycy rynku sieci inwestowania społecznego i pośrednictwa aktywów Etoro, aby pomóc firmie lepiej zrozumieć, kim są osoby które inwestują w Bitcoin'a i inne kryptowaluty, przeprowadzili badanie swojej rozległej bazy użytkowników. Analizując dane od marca 2017r. Do lutego 2018 r. Sporządzili ankietę na temat profili osób inwestujących w kryptowaluty za pomocą ich serwisu, a także przeanalizowali dane demograficzne takie jak: wiek, płeć czy sektor pracy.

Jednym z interesujących wniosków płynących z tych danych jest to, że bezwzględna większość osób handlujących kryptowalutami, jeśli chodzi o doświadczenie inwestycyjne jest nowa w tej branży.

Ogromna większość 81,96% znajduje się na poziomie nowicjusza, 10,66% to poziom średnio zaawansowany, a zaledwie 7,38% kwalifikuje się jako posiadający zaawansowany poziom doświadczenia na rynku.

Patrząc na diagram, nie jesteśmy zaskoczeni silnej pozycji branży komputerowej i usług IT, na poziomie 15,05%, dział finansowy plasuje się na poziomie 8,48%. Mniej spodziewany jest wysoki udział osób pracujących w sprzedaży i marketingu które zajmują się handlem kryptowalut, jest to poziom 14,49%. Ponadto około 30% osób handlujących kryptowalutami obecnie nie ma rynku pracy, 13,85% to studenci, 2,06% emeryci, a 14,74% są to osoby bezrobotne.

eToro2.jpg

Jedną z kwestii demograficznych, które pojawiają się w związku z deweloperami kryptowalut, jest stosunkowo mały procent kobiet które reprezentują tą technologię. W rzeczywistości dane pokazują, że mniej niż jedna dziesiąta osób handlujących kryptowalutami to kobiety, zaledwie 8,5% udziału w rynku w porównaniu z 91,5% mężczyzn.

eToro1-290x300.jpg

Co ciekawe, badania ujawniły również że istnieją różnice między kryptowalutami innymi niż BTC którymi kobiety i mężczyźni lubią handlować. Wygląda na to, że XRP Ripple silnie przechodzi na stronę żeńską, podczas gdy ETC, BCH i LTC są mocno na terytorium mężczyzn. W notatce dla inwestorów Starszy Analityk Rynku w Etoro Mati Greenspan, podsumował to wszystko stwierdzeniem “Women Love ripple.”

eToro4.jpg

Źródło: https://goo.gl/FZydmW

Więcej informacji na temat Kryptowalut i technologi Blockchain znajdziesz na:
► Facebook - https://goo.gl/Tq6PSS
► Twitter - https://goo.gl/6bhWZn
► YouTube - https://goo.gl/QjL4gs

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Coins mentioned in post:

CoinPrice (USD)📈 24h📉 7d
BCHBitcoin Cash1463.700$-1.29%-10.5%
BTCBitcoin8807.530$1.57%-5.98%
ETCEthereum Classic18.825$0.21%-19.91%
LTCLitecoin146.066$1.01%-10.57%
XRPRipple0.747$1.35%-9.86%

Kobiety wolą banki.

Wydaje mi się że kobiety wolą jak ich mężowie nie wiedzą ile wydają ich wspólnych pieniędzy :D