SETHER - Blockchain işletmeler için sosyalag verileri

in #bitcoin6 years ago (edited)

WEBSITE | ANN THREAD | TWITTER | FACEBOOK
TELEGRAM | YOUTUBE | WHITEPAPER

Bir başka yazıda karşınızda sizlere "SETHER" (SETH) i tanıtmaya çalışacağım. Yazım da çoğu şeyi bulacaksınız ancak daha detaylı ve teknik bilgi isterseniz yazımın başında ki menüden veya sayfa sonunda ki linkleri kullanabilirsiniz.
SETHER bir MWARE iştirakidir. MWARE 2012'de kurulmuş bir şirkettir ve hızlı bir genişlemeye imza atarak şu an 50'nin üzerinde çalışana ulaşmıştır. MWARE arakatman (middleware) yığınlarına ve stratejisine odaklanan bir teknoloji şirket olarak kuruldu. Konu alanında ki uzmanlığını ve tecrübesini blockchain altyapısında bir proje geliştirmek için seferber etti ve SETHER i duyurdu.

Sosyal medyanın büyümesi ile bu yönde olan ihtiyaçlar ve bu ihtiyaca göre hazırlanan çözümler her geçen gün daha da önemini arttırmaktadır. Aşağıda ki tablo da bunun la ilgili grafiksel çalışmayı bulacaksınız.


SETHER Nedir?

İşletmeniz de tabiki bu işletme blockchain altyapısını kullanıyor olmalı, Müşteri Bağlılığı, Müşteri Hedefleme, Pazarlama Kampanyaları, Ödül Kampanyaları ve daha fazlasını oluşturmak için Facebook, Twitter, Flickr, Google Plus, Instagram, LinkedIn, Reddit, Tumblr, YouTube, Pinterest kullanımı.
Şeklinde özetleyebiliriz. Şimdi aklımıza bazı sorular gelebilir bizler blockchain kullanmamıza gerek kalmadan zaten bu sosyal medya programlarını kullanıyoruz diye bilirsiniz. Yazımın devamın da bunun gibi çeşitli sorulara cevap bulacaksınız.

SETHER Nasıl Çalışır?

Sether, sosyal medya platformu ve teknoloji blok sözleşmesinin verilerini birleştirerek şirketin daha iyi bir pazarlama sonucu elde edebileceği fikrine dayanılarak oluşturulmuştur. Sether oracle, türünün ilk örneği olan akıllı bir sosyal medya verisidir; bu da verilerin harici bir kaynak ve blok zinciri Sether arasında taşınması yerine, sosyal medya platformundaki verileri izleyip analiz ederek akıllı sözleşmelerin (Smart Contract) düzgün çalışmasını sağlar.


Akıllı şözleşme (Smart Contract) Nedir ?

Akıllı sözleşme, kendisine geleneksel sözleşmelerden daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli anlaşmazlık çözme yöntemini veren bir sözleşmedir. Satış sözleşmesi, sözleşmelerin yürütülüp yürütülmeyeceğini belirlemek için gerçek dünyadaki kaynaklardan gelen verilere bağımlıdır. Ve merkezsiz harika bir kitap, bu sistemde aracılık aracı bulunmaması demektir.
Özetle ; Sether daha mevcut olmayan daha doğrusu kullanılmayan bir teknolojiyi (Smart Contract) kullanarak işletmelere Blockchain i açıyor.

Akıllı sözleşmeleri pazarlama stratejinize entegre etmek, işletmenize inanılmaz derecede verimli bir reklamcılık motoru sunarken ; müşterilere markanızla etkileşimde bulunmak için yeni bir yol sağlar bunu yaparken de aynı zamanda maliyetleri de düşürür.

SETHER; hedef kitlesinde ki her bireyi kişisel bir seviyede yapay zeka ve davranış bilimlerini kullarak büyük verileri analiz yapar bu sayede topluluk ve grup davranışlarını anlar ve buna göre bütünsel kararlar verir.

SETHER; Mevcut durumda elimiz de hali hazırda olan teknolojileri bir şekilde birleştirip bunların birbirleriyle entegre bir şekilde çalışırken bizlere hız ve güvenliği beraber sunuyor. Blockchain den önce veriler genel de tekbir yerde veya merkezi bir havuz da toplanırdı. Şimdi bu bilgi veriler merkezsiz olarak zincirin bir parçası olarak farklı farklı yerlerde tutuluyor. Tek bir güncellemeyle tüm zincirin halkaları aynı anda güncelleniyor. Bir yerden ulaşamadığınız veriye başka bir yerden ulaşıyorsunuz ve bunu siz hiç farket miyorsunuz. Üstelik bunu yaparken de de maliyetleriniz artmıyor aksine azalıyor.

SETHER'in Amacı

SETHER; Mevcut ortamda eldeki teknolojileri verimli bir şekilde kullanarak büyümeye, gelişmeye pazar payını arttırmaya engel olan ağır işletme maliyetleri karmaşık sistemleri, sağladığı bu platform sayesinde yönetilebilir ve maliyeti düşük bir şekilde sunmaktır.

SETHER İle Neler Yapabilirsiniz?MÜŞTERİ SADAKATİ
Akıllı sözleşmeler kullanılarak satın alınan son ürün yada ürünleri paylaşırsa ve olumlu görüşlerini belirtirse bir sonra ki alışverişlerinde indirim veya promosyon verebilirsiniz.
HEDEFLENMİŞ REKLAMCILIK
Belli bir ürünün hedef kitlesine ulaşmak için ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtıp bunların hangi kategoride ki müşterilere , nasıl bir mesaj gönderileceğini belirleyebilirsiniz. Böylelikle ilgisiz müşterilere spam yapmamış doğru kişilere de ulaşmış olursunuz.
PAZARLAMA KAMPANYALARI
Akıllı sözleşmelerle kampnaya hedeflerini belirleyip belli bir süre içinde hedef e ulaşılması durumda ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ücretin belli bir oranı geçmesi ile ilk ödemeyi hedef ulaştığında da geri kalanını otomatik bir şekilde yapabilirsiniz.

İZLEYİCİ SEGMENTASYONU
Biraz önce yukarı da bahsettiğimiz şekilde mevcut müşterileri ve alışkanlıklarını inceleyip analiz ederek potansiyel müşterilerinizi ve hedeflenebilir gruplar oluşturabilirsiniz. Bu şekilde davranış benzerliğine göre yaptığınız gruplamalar markanıza ilgi duyma ihtimali yüksek olan potansiyel müşterilerinizi bulabilirsiniz.ÖZEL PROMOSYONLAR
Takipçilerinizin de sosyal aktivitilerini izleyip onların ilgi duyduğu ürünleri sizin işletmeniz den almaları durumunda onlara teşvik edici indirim ve promosyonlar önerebilirsiniz.TAVSİYE PROGRAMLAR
En iyi reklam tavsiye reklamıdır. Bunu bir şekilde normal hayatta ispat etmek zordur. Ancak SETHER in getirdiği yenilikçi çözümler sayesin de akıllı sözleşmeler kullanılarak bunu kolayca organize edebilirsiniz.
DAVRANIŞ ANALİZİ
Potansiyel ve mevcut müşterilerin davranışlarını ve alışkanlıklarını öğrenebilmek, anlayabilmek için onları sosyal medya da daha uzun süre paylaşım yapmanız gerekmekte tercihlerini birer oyun gibi öğrenmeniz gerekmekte.

UYGULAMA GELİŞTİRME
Sosyal ağ API’leriyle entegre olan uygulamalar geliştirerek iletiler otomatik olarak gönderilebilir. belirli anahtar kelimeler size ait sosyal kanallarda göründüğünde şirketiniz, markanız veya ürünleriniz ve daha fazlası hakkında genel düşüncenin ne olduğunu görebilirsiniz. Ve bunu yaparken tüm sosyal medyalar üzerinde yapar , her biriyle ayrı ayrı uğraşmazsınız.

Sistemin Çalışma Mantığı

Platform şu anda tam gelişmiş durumda ve alfa sürümünü Ocak 2018’de yayınladı.

SETHER , tüm blockchain geliştiricileri için bir API yayınlacak, bu API ana olarak şu an için Ethereum için çalışmakta ancak testnet te Bitcoin Rootstock tabanlı zincirleride desteklemek için çalışmalar devam ediyor. Ayrıca bu API ler Blockchain dışından da desteklenmesi de planları dahilinde. Tüm bunlara ek olarak geliştiriciler için de Sether arayüzlerini test etmeleri için konsol da açacaklar. Yani yoğun bir takvimi var.

Ücretlendirme ise aylık bir abonelik modeline göre şekillenmiş bu abonelikle API lere erişim sağlanacak ve dileyen herkes kullandığı kadar ödeme yapacak. Ücretlerin düşük olması ve rekabete açık olması işletmelerin bu hizmetlerden yararlanmasını teşvik edecektir.

SETHER Road Map

Görüldüğü gibi önümüzde ki günler ve haftalar içinde oldukça yoğun bir çalışma takvimine giriyorlar. Burada major güncellemeler var bir de arkada tarafta bu major güncellemeler için yapılması gerekli minör güncellemeler de olmak zorunda.

SETH Token Bilgileri

SETH tokeni birden fazla cüzdan ve ticari platformlarda kullanılabilen standart ERC20 tokenidir. Token , Sether platformuyla etkileşime giren tek para birimi olarak kullanılacaktır.Sembol: SETH
Teknoloji altyapısı: Ethereum
Toplam token miktarı: 100 milyon
Kabul edilen para birimleri: ETH BTC, LTC, DASH
Fiyat: 1 seth = 0.003 ETH

SETH Token Dağılımı

55%(11,000,000) Crowdsale de satılacak.
35% (7,000,000) Sether ve stratejik ortaklarına ayrıldı.
10% (2,000,000) Servis müşterileri için ayrıldı. Bu tokenlar 6 ay boyunca kilitli kalacak.
Yararlı Linkler

Standart yapı olarak. Yukarı da ki Menü şeklinde zaten bütün linklere ulaşabilirsiniz ama madem buraya kadar geldiniz sizi zahmetten kurtarayım bazı linkleri aşağıda paylaşayım.

WEBSITE: https://www.sether.io
ANN THREAD : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2407336
TWITTER: https://twitter.com/setherplatform
FACEBOOK: http://facebook.com/setherplatform
TELEGRAM: https://t.me/sethergroup
WHITEPAPER: https://github.com/mware-solutions/icosite/raw/master/SETHER%20Whitepaper.pdf

Yazar : DarkXen
Bitcointalk Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=994455
ETH Adresi : 0x3B05f9fB8e42F44deFFE02DFa2781FAf44253349
Sort:  

Güzel bir makale olmuş, eline sağlık.

teşekkürler sizin makaleleri de inceliyor olacağım

Coins mentioned in post:

CoinPrice (USD)📈 24h📉 7d
BTCBitcoin11991.000$8.54%-12.31%
DASHDash878.398$12.52%-14.61%
ETHEthereum1086.850$9.42%-8.99%
LTCLitecoin200.745$10.61%-14.07%

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 68308.81
ETH 3883.32
USDT 1.00
SBD 3.71