EQUI - Yarının Önde Gelen İşletmelerini Destekleme

in #bitcoin6 years ago (edited)

WEBSITE | ANN THREAD | WHITEPAPER | TWITTER | FACEBOOK
TELEGRAM | REDDIT | YOUTUBE

Yazılarımı takip eden arkadaşlar sizlere genelde ICO sürecine girmemiş projeler ile ilgili türkçe kaynak oluşturmaya çalışıyorum. Her ne kadar bu projelerin getirisinin ne olduğunu bilmesem de ufak bir ön araştırmadan sonra bu yazıları yazıyor ve yatırım yapıp yapmaya daha sonra karar veriyorum. ÖZellikle ödül kampanyası iyi olanlardan bunları seçiyorum ki en azından ödül bölümün de birşeyler kazanabilelim.

EQUI de ödül konusunda oldukça çömert bir dağıtım planı hazırlamış. Sizlere önce EQUI hakkında kısa kısa bilgiler sunacağım. Aşağı ve yukarıda ki linklerden faydalanarak ödül veya diğer konu linklerine ulaşabilirsiniz.

EQUI Hakkında

Girişim Sermayesi, belirli bir süre için bir iş ortağı (yatırım yapılan şirket) olarak özel bir şirkete sermaye katılımı şeklinde finansman yoluyla yapılan bir yatırımdır. Genel olarak bu yatırımın karşılığı şirket hisselerinden belirlenen miktar karşılığında yapılır. Girişim sermayesi yatırımının genellikle yüksek bir riski vardır ancak aynı şekilde yüksek bir getiri de sağlayabilir.

EQUI Nedir?

EQUI; Ethereum tabanlı bir platformudur. Bu platformda hedeflenen şey girişim sermayesinin hem yatırım yapılacak hem de yatırım yapmak isteyenler için ihtiyaç duyulan araçları sağlmak ve bunu basit ve güvenilir olarak ortaya koymaktır.

Geleneksel yöntemler de Sorun

Geleneksel yatırım modelinde girişimcilerin hem projeyi lanse etmesi hem de yatırım toplaması başlı başına bir sorundur. Girişimcinin bu işlerle uğraşmak yerine tamamen projeye konsantre olması projenin devamı ve başarısı için hayati bir önem arz etmektedir.

Bu gibi işlemler zaman zaman profesyonel bir ekip gerektirmek te veya girişimcinin çok fazla zaman ve efor harcamasına sebep olarak projeyi ya geçiktirir yada başarısız bir duruma sürükler. Girişimin optimizasyona yönlendirilmesi ve gerçek potansiyellerini yerine getirmesi için yalnızca sermaye değil uzmanlık da gerektirebilir.

Oysa ki girişimcinin projesini biran önce hayata geçirmesi ve bunun içinde ihtiyaçç duyduğu finansal ve kamuoyu desteğini biran önce sağlaması gerekmektedir.

Ancak bütün bunlar aşılsa bile yatırımcı hem yeni çıkacak projeye hem de girişmciyi tanımamasından kaynaklı güven sorunu kolay bir şekilde aşamaz. Yatırımların geri dönüş (ROI) süreleride yatırımcıyı tedirgin etmektedir. Özellikle küçük çaplı girişimler bu olumsuzluklar yüzünden hiç başlamıyor bile.

EQUI ÇözümüEQUI platforma da girişimciler başarılı girişimciler tarafından incelenir ve yönetilir. Her proje yada yatırım fırsatı EQUI sahipleri tarafından platformada listelenmeden önce kapsamlı ve bir doğrulama sürecinden geçecektir. Daha sonra, EQUItoken sahipleri tarafından yatırım seçimi için EQUI platformuna yerleştirilir.

Bu da projelerin en azından belli bir olgunluk düzeyinde olduğu ve yatırım yapılabilir seviyesinde olduğunun bir nevi tasdiki sayılabilir.

Çeşitli araçlar ile girişmciler bu platform üzerinde girişimlerini tanıtmak için imkan bulacaklar. Yatırımın ve girşimin büyüklüğü bura da bir sorun teşkil etmiyor. Büyük küçük her proje bura da hayat bulabilecektir.

EQUI platformunda yatırımcılar EQUI tokenlarını kullanarak kolay bir şekilde yatırım yapmalarını sağlar. Ancak tek getirisi de bu değildir. Benzersin bir ödül yapısı sayesinde yatırımcı proje süresince elde edilen gelirlerden de kazanç sağlar.

EQUI sadece yatırım yapılana kadar ki süreci takip etmiyor yatırım yapıldıktan sonra ki aşamada da projenin başarılı olması için de çeşitli araçlar sunmaktadır.


EQUItoken Nedir?

EQUItoken, EQUI platformuna ve EQUI projelerine yatırım yapmaya olanak tanıyan yeni ERC20 tokenidır.

EQUItoken ları EQUI platformunda sunulan projelere yatırım yapma fırsatı verirken bunu exhangelerde de alım/satım yapmak için kullanabilirsiniz.

EQUItoken nasıl elde edebiliriz?

Ön satıştan ve ICO sıransında elde edebildiğiniz gibi şu anda devam etmekte olan ödül kampanyasından da elde edebilirsiniz. Şatışın tamamlanıp exchangelere girmesiyle oradan da alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yatırım Stratejilerinin ve Getirilerin Özeti

Yatırım yapılması için seçilen projelerin sayısıyla ilgili bir sınır yoktur.

Yatırımcılar, EQUIcredits sadakat sistemi ile EQUItokens yatırım tutarının % 5'i kadar fazla EQUItokens alacaklardır. Bunlar her yıl sonun da EQUItoken a çevrilerek EQUI cüzdanlarına aktarılacaktır.

TUTUCULAR (HOLDERS)
     Simge Değeri Artırın
     Dolaylı Proje Getirileri
EQUItoken'ı satın alıp yatırım yapmasanız bile EQUI platformunda tuttuğunuz da , gerçekleşen yatırım portföyünden %5 kâr elde edeceksiniz. Dağıtımdan 3 ay önce düzenlenen tokenlar için geçerlidir.
Tüccarlar (TRADER)
     Simge Değeri Artırır

EQUItoken'ı satın alıp satan tüccarlar sayyesinde token fiyatında iyleşmeler olur. Tüm karların %75 i yatırımcılar ve tutucular (Holders) arasında paylaşılır. Geri kalan %25 lik kısmı da EQUI Yatırım Ekibine gider. Bu yapı, tüm paydaşlara maksimum değeri sağlamak için tüm tarafların çıkarlarının zaman içinde eşitlenmesini sağlamak için tasarlanmıştır.
Yatırımcılar (INVESTORS)
     Simge Değeri Artırır
     Proje Yatırımı
     Doğrudan Proje Getirileri
     EQUIcredit Ödülleri
EKİP

KURUCULAR
--- DOUG BARROWMAN– Lead Founder
--- BARONESS MONE OF MAYFAIR, OBE– Co-Founder

YATIRIM EKİBİ
--- TIM EVE – Investment Director
--- LUKE WEBSTER – Investment Director & Compliance
--- MARK LYONS – Investment Director
--- ANDREW BARROWMAN – Investment Manager
--- ANDREI KARPUSHONAK – Head of Development
--- NERYS ROBERTS – Marketing Director
--- NICHOLAS GRAHAM – Head of Customer Services
--- SIM SINGH-LANDA – Project Manager

PROJE TAKIMI
---ANTHONY PAGE – Trustee

DANIŞMA EKİBİ - GİRİŞİMCİLER
--- MARK PEARSON
--- MORTEN TONNESEN

DANIŞMA EKİBİ - KRİPTO
--- JONAS KARLBERG
--- JOHN CALDWELL
--- DUNCAN CAMERON

Yararlı Linkler

Standart yapı olarak. Yukarı da ki Menü şeklinde zaten bütün linklere ulaşabilirsiniz ama madem buraya kadar geldiniz sizi zahmetten kurtarayım bazı linkleri aşağıda paylaşayım.

WEBSITE : https://www.equi.capital/
ANN THREAD : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2888110.new#new
WHITEPAPER : https://www.equi.capital/whitepaper/EQUI_Whitepaper_050218.pdf
TWITTER : https://www.twitter.com/equi_capital
FACEBOOK : https://www.facebook.com/equi.capital
TELEGRAM : https://t.me/equicapital
REDDIT : https://www.reddit.com/r/EQUIcapital/
YOUTUBE : https://www.youtube.com/channel/UCroAksegMhfQpwQEudz8uQA

Yazar : DarkXen
Bitcointalk Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=994455
ETH Adresi : 0x3B05f9fB8e42F44deFFE02DFa2781FAf44253349

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 68068.52
ETH 3873.47
USDT 1.00
SBD 3.64