DOCADEMIC - Bildiğimiz Sağlık Endüstrisini Devreden Çıkaracak Blockchain Teknolojisi

in #bitcoin6 years ago (edited)

WEBSITE | FREE TELEMEDICINE PLATFORM | ANN THREAD | WHITEPAPER
GITHUB | TWITTER | FACEBOOK | TELEGRAM | VIDEOS

Bu sefer ki yazım hepimizi yakından ilgilendiren sağlık sektörüyle ilgili. İlerleyen satırlarda bu konu hakkında DOCADEMIC in bizlere sunduğu hizmeti inceleyeceğiz.

Sağlığımız hayatımızın en önemli unsurlarından biri olmayı sürdürüyor. Sağlıklı olmadan, faydalı bir şey yapmamız mümkün olmaz. Ülkede bulunan insan kaynağı sağlıklı değilse ve çoğu ülke sağlık sistemi hizmetinde çok fazla para ayırdığı ana nedenlerden biri olmaya devam ederse, bir ülke gelişemez. Bu sebeple sağlık sadece kişiler için değil tüm ülke için en önemli unsurlardandır.

Bazı gelişmiş ülkeler dışında herkesin sağlık bakımına ihtiyaç duyduğu oranda erişebileceği bir ortam yaratmak bazen imkansızdır. Bu hizmetlere ulaşamama sıkıntısı yüzünden sağlıklı bir hayattan mahrum kalındığı gibi bir çok ölümde basit sebeplerden dolayı gerçekleşmeye devam etmektedir.

Diğer bir husus ise verilerin dağınık ve uygun olmayan şekilde depolanması veya depolanamaması sebebiyle hem kişi hemde toplum olarak yararlı bilgilerden faydalanılamamaktadır.

Bir çok ülke sağlık devrimi adı altında bunları reorganize etmeye çalışmış ancak tam olarak başarılı olamamışlardır. Yapılan büyük bütçeli projelere rağmen sıkıntılar devam etmekte ve efektif bir şekilde kullanılamaması sebebiyle gerek maddi gerekse de manevi kayıplar yaşanmaya devam etmektedir. İşte blockchain teknolojisinden faydalanarak yeni bir bakış açısı getiren DOCADEMIC bize bu sorunlarla ilgili çözüm sunmakta.

DOCADEMIC Hakkında

Docademic; tıp alanının iyileştirilmesi ve evrenselleştirilip doktor ve hasta nın en iyi , en hızlı şekilde buluşmasını sağlamaya çalışan Meksikalı bir şirkettir. 2016 yılından beri ücretsiz olarak sağlık hizmetlerine odaklanmıştır. Yapay Zeka (AI) ve Blockchain teknolojilerini kullanan Docademic, geleneksel sağlık bakım sistemlerini daha yenilenebilir ve merkezi olmayan bir sisteme dönüştürdü. Docademic projesi, tüm dünyadaki insanlara temel sağlık hizmetleri ve sağlık ürünlerine erişim sağlayacaktır.


DOCADEMIC, Amerika Birleşik Devletleri'nde dünyanın en sıkı sağlık düzenleyicilerinden biri olarak bilinir.

DOCADEMIC PLATFORM Nedir?

DOCADEMIC PLATFORM, hali hazırda 20 ülkede binlerce kullanıcı tarafından kullanılmakta olan sağlık hizmetleri platformudur. Bu platform herhangi bir kişinin, teknolojinin izin verdiği sağlık hizmetlerinin yararlarına ve bilgisine erişmesine olanak tanıyan ücretsiz temel sağlık hizmeti üretir.

Kısaca;

Blockchain Teknolojisi ile ücretsiz ve kaliteli tıbbi yardıma erişim diye nitelendire bileceğimiz bir servistir.


Burada ki olay sadece hastanın ve hekimin buluşturulması değil, tamamen bir sistem değişimi ve geliştirilmesini kapsamaktadır. Dağınık ve birbirinden bağımsız hasta bilgilerine çoğu zaman ulaşmak imkansız olur. Geçmişi bilinmeyen hastaların tedavisi ve tanı/teşhis mekanizması düzgün çalışmaz. Farklı doktorlar farklı teşhis ve tedavileri deneyebilir ve bu hem hasta için zaman kaybı hemde yan etkileri bakımından oldukça sancılı bir dönemdir. Bu sistem hastalar açısından bir çeşit hasta hakkında herşeyi bilen ve takip eden özel bir doktor mantığı ile çalışacak. Hastalardan toplanan veriler ile Yapay Zeka için adeta bir kütüphane olacak ve her seferinde kararlar daha isabetli olacaktır. Bu veriler ilerleyen zamanlar da sağlık araştırması ve geliştirilmesi için tekrar kullanılacaktır.

Bu platform sadece hastalar için bir devrim niteliğini taşımıyor ayrıca doktorlar içinde paha biçilmez imkanlar ve araçlar sunuyor. Doçentlerin doktor başvuruları, günlük doktor uygulamaları için araçlar ve istemciler sunarken aynı zaman da araştırmaları için de gerçek zamanlı olarak epidemiyolojik veri raporlaması gibi Docademic tarafından sağlanan ağ üzerinden doğrudan hasta verilerine erişmesini kolaylaştırmaktadır.

Docademic, hızlı ve eksiksiz bir hasta tanı fonksiyonuna sahip Cross Human-AI Motor Diagnosis (CDHAIE) adlı bir teşhis teknolojisine sahiptir.

CDHAIE, hastanın belirttiği hastalığın semptomlarını toplayarak hastalığın daha doğru teşhis edilmesinde yardımcı olacaktır.Böylelikle Doktorlar doğru konumlanarak zaman da kazanacaklar. Docademic ayrıca, hastaların psikolojik tedavisinde kullanılan Cool Emotions adlı bir özelliğe sahiptir.

Mevcut Sağlık Hizmetlerinde karşılaşılan Sorunlar


Herhangi bir zamanda, tıbbi yardım almak için en iyi yol, yerel bir hastanede veya devlet hizmetin den alınabilir. Hastalık evde tedavi ile önlenebilir, ancak kesin olarak hastalığın sebebini öğrenmenin bir yolu yoktur.

Diğer bir yöntem internet aramaları ile hastalığı teşhis etmektedir ki bu da tartışmalıdır. Çünkü çoğu zaman hastalık basit izlenimler ile çözülemez veya benzer hastalıklar ile karıştırılabilir.

Aynı şey, kronik hastalığı olan tüm hastalar için de geçerlidir.

Docamedic Çözümü

DOCADEMIC PLATFORM üzerinden ücretsiz Video yardımlı hizmeti ile doktor ve hastayı buşuşturmakla kalmıyor aynı zaman da yapay zeka destekli (AI) araçlar ile bunu destekliyor. Hali hazırda kullanılan bu sistemin bir de çalışan (DOCADEMIC APP) uygulaması var.

DOCADEMIC APP Nedir ?

DOCADEMIC APP, yapay zekanın çeşitli analitik faydalarını birleştiren ve kullanıcılara günde 24 saat hizmet veren İnsan Doktorlarına, kullanıcı dostu bir uygulamayla yardımcı olan, kullanıcıların yerinde ve zamanında tıbbi yardım talep etmesini sağlayan, kullanımı kolay bir arayüz sunar.


Bu arayüzde kullanıcılar doktor seçebilir ve istedikleri doktorlar ile iletişim kurabilirler. Doktorlar ise hasta hakkında gerekli bilgileri , sağlık kayıtlarını ve tarihçesini ulaşabilir, seçtikleri tedavileri bu arayüz sayesinde çok kolay bir şekilde takip edebilirler.


Uygulama iki teşhis hizmetinden oluşur:

1. Dahili Yapzay Zeka (Al) Tanı: Hasta sorunları hakkında konuşabilir veya yazabilir ve bir hastanın semptomlarının teşhisini metin ve konuşma yoluyla tamamlar ve geliştirir.

2. Harici Doktor Ekibi: Gerçek Doktorlar ekibi, her doktorun tüm ilaçları ve tedavileri derleyen sisteme bağlı olduğu tüm bilgilerle mevcuttur.

Kısaca;

Yapay zekanın farklı analitik hizmetlerini bir araya getiren ve kullanıcıların bir yere gitmesine gerek kalmadan , kullanımı kolay, tek bir uygulamayla günde 24 saat erişebilen , Hasta ve doktorlara yardımcı olan kullanımı kolay bir uygulamadır.

Hastalar için Avantajları

* Kalifiye doktorlar dan tıbbi yardım alısınız.
* Akıllı telefonunuzdan veya tabletiniz den basit ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.
* Sağlığınızı iyileştirmek için kalite önerileri ve öneriler alabilirsiniz.
* Kayıtlarınız, ihtiyacınız olduğu her an ulaşabileceksiniz.
* Sağlık geçmişinizi güncelleyip daha iyi bir hizmete sahip olabilirsiniz.
* Tüm bunlara tamamen Ücretsiz bir şekilde ulaşabileceksiniz.
* Sağlık hizmetlerini güncelemeler ile sürekli iyleştrilecek.
* İstediğiniz anda yani 7/24 olarak ücretsiz destek alabilirsiniz.
* Blockchain üzerinden yapay zeka destekli hizmet alabilirsiniz.

Doktorlar için Avantajları

* Teşhis hatalarını azaltır.
* Hasta devamlı takip altındadır.
* Hasta geçmişine anında ve doğru şekilde ulaşabilme.
* 600 ün üzerinde tıp dergilerine ücretsiz erişim imkanı.
* En yeni klinik prosedürlerini zaman kaybetmeden öğrenebilme imkanı.
* Yapay zeka destekli araçlar ile daha hızlı ve kesin teşhis.

MTC Token Nedir?

Docademic, daha sonra platformda işlem ve ödeme aracı olarak kullanılabilecek bir Token sağlar. Kullanıcılar bu tokeni kendi aralarında ödeme veya işlem aracı olarak veya Docademic platformunda kullanabilirler. MTC Token; Docademic platformunu taşıyacak ve güçlendirecek bir yakıttır.

MTC'nin üç ana işlevi vardır:

- Crypto Token kullanıcıları tüm platformlarında ürün ve hizmetler için ödeme yapabilir;

- İçindeki Mağzada hasta ve sağlık verileriyle etkileşim kuran para birimi olarak kullanılabilir.

- Kripto borsalarında "Crypto Token" olarak satılabilir/alınabilir.

Token BilgileriAdı : Medical Token Currency
Sembol: MTC
Teknoloji altyapısı: ERC20
Toplam token miktarı: 1,000,000,000 MTC

MTC nerden alabiliriz ?

Bu yazı hazırlandığında ödül kampnayası ve ön satışı devam etmekteydi. Yukarı da ki veya aşağıda ki linklerden bu bağlantılara ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Ön satış için verilmiş bazı bilgiler vardır.

Ön Şatış Tarih :5 Şubat - 25 Şubat
Satış için ayrılan miktarı: 350,000,000 MTC
Fiyat: 1 MTC = 0.000035 ETH
Hard cap: 350.000 ETH
Soft Cap:3.500.000 MTC

Ön Satış Bonusu :
     05 - 08 Şubat arası : + %50
     09 - 12 Şubat arası : + %40
     13 - 16 Şubat arası : + %30
     17 - 28 Şubat arası : + %20

Soft Cap : 525 ETH
Hard Cap : 2,100 ETH

DOCADEMIC Takımı

Docademic, sağlam ve güvenilir bir ekip ile güçlü bir sağlık platformu oluşturur. Bu ekip sayesinde Docademic benzer platformlardan daha iyi bir platform oluşturabileceğine inanan kişilerden oluşur.


İş Ortakları

Yazımızın üst taraflarında paylaştığım gibi hali hazırda kullanılan bir uygulama ve aşağıda ki kurum ve kuruluşlarla da bir işbirliği içindeler.


Yararlı Linkler

Standart yapı olarak. Yukarı da ki Menü şeklinde zaten bütün linklere ulaşabilirsiniz ama madem buraya kadar geldiniz sizi zahmetten kurtarayım bazı linkleri aşağıda paylaşayım.

WEBSITE: https://ico.docademic.com/
FREE TELEMEDICINE PLATFORM : https://docademic.com/
ANN THREAD: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2757588.0
WHITEPAPER : https://cdn.docademic.com/documents/ico/Docademic+White+Paper.pdf
GITHUB : https://github.com/Docademic/Docademic-ICO
TWITTER : https://twitter.com/docademic
FACEBOOK : https://facebook.com/docademic
TELEGRAM : https://t.me/joinchat/GWeOM0Nc_R_htbcpJha7mA

Yazar : DarkXen
Bitcointalk Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=994455
ETH Adresi : 0x3B05f9fB8e42F44deFFE02DFa2781FAf44253349

Sort:  

çok harika bir yazı..eline sağlık

teşekkürler yorumlar için

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 68545.57
ETH 3900.20
USDT 1.00
SBD 3.71