Crowd Machine - Yeni Nesil Blockchain Uygulama Geliştiricilerinin Güçlendirilmesi

in #bitcoin6 years ago (edited)

Website | Whitepaper | Whitelist | ANN Thread | Linkedin | Twitter | Medium | Telegram | Youtube | Facebook | Reddit

Bu yazımızda işleyeceğimiz proje konusu daha çok program geliştiricileri ilgilendiriyor. Ancak Projenin vaat ettiği şey o kadar iddialı ki herkes program geliştirici olabilir. Üstelik bunu yaparken size para kazanma fırsatı sunuyor. Aşağıda kısaca bu sistemi inceliyor olacağız ancak sakın gözünüz korkmasın sistemi bu basitliğe getirebilmek için çeşitli grup ve katmanlara bölmüşler be bunları birbirleriyle uyum içinde çalıştırmayı başarabilirlerse gerçekten te işlevsel bir şey ortaya koyabilirler.

Hatta içinde GitHub benzeri bir yapı, "Java Virtual Machine" benzeri "Crowd Virtual Machines" (CVM) gibi teknolojileri işlemleri daha işlevsel bir şekilde bünyelerine katıyorlar.


Crowd Machine Nedir ?

Crowd Machine, kalabalık bilgisayar olarak adlandırılan merkezi olmayan, eşler arası bir ağ bilgisayarından oluşur.

Crowd Machine gelişmiş bir dağıtık bilgisayardır içine gömülü olan uygulama geliştirme motorudur. Bu bilgisayarın içine gömülü olan ve hiçbirinin kodlamaya ihtiyaç duymayan herkesin sınırlama olmaksızın merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler oluşturmasına izin verir.

Crowd Machine, "Crowd Computer", "Crowd App Studio" ve "Crowd Share"'den oluşur.

Crowd Computer Nedir ?

Merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmak için Crowd Computer , "Crowd Machine" topluluğunun mobil aygıtları ve bilgisayarlarında dağıtılır.

Crowd App Studio Nedir?

Crowd Computer'a entegre edilmiş olan Crowd App Studio, oldukça yetenekli merkezi olmayan uygulama oluşturucu teknolojisidir.

Crowd App Studio, geliştiricilere ve geliştirici olmayanların Crowd Computer'da çalışan merkezi olmayan uygulamalar oluşturmalarını sağlar.

Crowd App Studio, kullanımı kolay, işlevsel açıdan zengin ve herhangi bir gereksinimi karşılamak için merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasını sağlar. Buna ek olarak, en zorlu gereksinimleri karşılamak için blok zincir akıllı sözleşmeler oluşturulabilir. Merkezi olmayan uygulamanız bir kere kurulduktan sonra sizin için Crowd Computer tutulur ve müşterilerinize sunulur. Crowd App Studio kullanılarak hermen hemen her türde uygulama yapılabilir, Crowd Computer le dağıtımı yapılabilir.

Crowd Share Nedir?

Crowd Share bir kütüphanedir. Bura da kullanıcılar tarafından daha önce oluşturulan yeniden kullanılabilir kaynak kodları bulunur. The Crowd App Studio buraya ulaşabilir ve kullanıcıların buraya kaynak kodu eklemesine izin verir. Ve bu kod her çalıştırıldığında oluşturucu suna buradan ödeme yapılabilir.

Uygulamalar Crowd App Studio kullanılarak oluşturulabilir ve Crowd Computer'a dağıtılır. Crowd Machine, blok zinciri agnostik olan off-chain uygulamaların oluşturulmasını sağlar.

Crowd Team Kimlerden oluşur ?

Ekibi incelediğimiz de gerçekten ciddi ve bu projeyi hayata geçirmek için ellerinden geleni yapabilecek bir ekip. Bazı projeler de ki gibi 1-2 kişiden oluşmuyor ve hiyerarşi bir yapıda kimin hangi işi yapacağı belli. Bu projenin crypto piyasaında yeniliklere anında ayak uydurması ve bununla ilgili kararların alınıp uygulanması açısından da bu yapının gerekli olduğunu düşünüyorum.Crowd Road Map

Elbette Road Map olmadan olmaz, Road Map e baktığımız da projenin 2018 yılı içinde oldukça aktif olması gerektiğini kendilerine bir sürü hedef belirlemiş ve bunları var güçleri ile yapabilmeleri için oldukça sıkı çalışmaları gerekmekte.


27 çalışanı olan Crowd Machine yeni bir şirket, ancak Crowd Machine teknolojisi uzun yıllardır geliştirme aşamasındadır.Crowd App Studio ve Crowd Virtual Machine 2018 yılının dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak. Crowd Machine, token satışından 200 milyon dolar elde etmeyi umuyor.

Bu uygulamada elbetteki beleş olmayacak yaptığınız uygulamalar için nasıl ödeme yapılıyorsa , sizin kullanımınız süresince de bir ödeme yapmanız ortaya çıkıyor. Ödeme tam olarak nasıl olacak emin değilim ama uygulamanız Crowd Computer de kullandığınız işlemci süresine göre ücretlendirilecek.

Net bir ücret yok ancak bunun için size bir yöntem öneriyor. Uygulamanızı oluşturduktan sonra Crowd Computer test ağına yüklüyoruz. Test ağında maliyetleri taklit edecek kullanıcı yükü oluşturulur. Böylelikle maliyetlerinizi net olmasa da yakın sonuçlar elde edebilirsiniz. Zira gerçek dünya ile bura da ki simülasyon arasında doğal olarak farklılıklar ortaya çıkacaktır.

Sistem aslında ne kadar büyürse ve kullanılırsa işlevselliği ve ücretleri o kadar az ve yaptığınız uygulamalar dan para kazanmanız bir o kadar kolay olur.

Sistem bir bütün ancak farklı parçalar dan oluşmakta. Bunları donanım, yazılım ve ağ diye gruplar da toplayabiliriz. Günümüz Cloud yapıları ile Crowd Machine karşılaştırdığımız da; Crowd Machine neredeyse sınırsızdır. Sınırları internet e bağlı bilgisayar,tablet, mobil vs. sınırlıdır.

Bütün bunları anlattırken aklınıza Maid Safe gelmiş olabilir. Peki bu iki projenin birbirinden farkı nedir diye soracak olursanız. Maid Safe güvenli veri koruma teknolojisi iken Crowd Machine merkezi olmayan uygulama geliştirme ve yürütme teknolojisidir.

Yararlı Linkler

Yukarı da Menü şeklinde zaten bütün linklere ulaşabilirsiniz ama madem bu yazıyı okuyorsunuz sizi zahmetten kurtarayım bazı linkleri aşağıda paylaşayım.

Website : https://www.crowdmachine.com/
Whitepaper : https://www.crowdmachine.com/wp-content/uploads/2017/11/Crowd-Machine-Whitepaper.pdf
Whitelist : https://www.crowdmachine.com/#WHITELIST
ANN Thread : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2490945.0
Linkedin : https://www.linkedin.com/company/11275930/
Twitter : https://twitter.com/Crowd_Machine
Medium : https://medium.com/crowd-machine
Telegram : https://t.me/crowdmachine
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCJ4QnvIe_ZDurZWrFUOkI4w/videos?disable_polymer=1
Facebook : https://www.facebook.com/Crowd-Machine-393354234414159/
Reddit : https://www.reddit.com/r/CrowdMachine/

Yazar : DarkXen
Bitcointalk Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=994455
ETH Adresi : 0x3B05f9fB8e42F44deFFE02DFa2781FAf44253349

Coin Marketplace

STEEM 0.27
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 67974.72
ETH 3841.39
USDT 1.00
SBD 3.74