BITBOND PROJE ANALİZİ

in bitcoin •  8 days ago 

D0p6vr9WoAEuc64.jpg

Teknolojik gelişmeler internet kullanımını evlerimize soktuktan sonra çok farklı bir hayat yaşamaya başladık. Özellikle her alanda dijitalleşen hayatlarımız internet sayesinde daha hızlı ve daha kolay idare edilebilir duruma geldi.

Dijital teknolojilerden faydalanılan alanların başında ise finans dünyası yani bankacılık işlemleri gelmektedir. İnternet sayesinde daha çok yerel olarak devam eden ekonomik ilişkiler artık küresel bir boyuta geçmiş bulunmaktadır.

İnternet sayesinde gerek kişisel bilgisayarlarımızdan gerekse de mobil cihazlarımızdan bankada sıra bekleme gibi bir derdimiz olmadan dilediğimiz kişiye para gönderebiliyor, faturalarımızı ödeyebiliyor, alış veriş yapabiliyoruz.

Bu kadar olumlu görünse de bu işlemlerin olumsuz tarafları da yok değil pek tabi. Özellikle büyük sermayelerin kontrolünde olan finans sistemi sömürü üzerine kurulu bir düzende devam etmekte. Örnek vermek gerekirse özellikle uluslararası para transferlerinde mevcut komisyonlar o denli yüksek ki gönderdiğimiz paranın büyük kısmı aracı kuruluşa gitmekte. Bunun yanında işlem hızları her ne kadar dijital bir çağda da olsak gereken seviye değil. Merkezi yapı düzenin değişmesine izin vermiyor ve insanlar sömürülmeye devam ediyor.

Neyse ki teknolojik gelişmeler internetten sonra bizlere bir başka önemli armağan sundu. Blok zincir adı verilen bu teknoloji bizlere önce Bitcoin adı verilen dijital parayı devamında ise bir çok farklı kripto parayı sundu. Bitcoinin keşif ve geliştirilme amacı ise yukarıda bahsi geçen sömürü düzenine bir alternatif olmasıdır. Yani yüksek komisyonlar yerine çok düşük hatta sıfır komisyon ile yüksek hızda uluslararası veya yerel para transferleri, ödeme işlemlerini mümkün kılmak. Bitcoini takiben ise her biri başka bir amaca hizmet etmesi için geliştirilen ve altertatif token ismi verilen bir çok kripto para geliştirildi.

Bugün sizlere yukarıda bahsi geçen blok zincir teknolojisinin bir ürünü olacak, BITBOND isimli projeyi tanıtacağım.

Bitbond, işletme sahiplerine kredi veren ilk küresel kripto tabanlı değişimdir. Bitbond platformu 2013'te kuruldu ve Almanya'da üssü bulunuyor.

Bu platform, BaFin'in düzenlediği bir numaralı blok zincir şirketidir ve şu anda 80'den fazla ülkeye KOBİ'yi finanse etmek için kredi verebilmektedir. Şu anda, Bitbond işletme sahibi için aylık bir milyon doların üzerinde krediyi kolaylaştırıyor.

BBB.png

Bitbond, dünya çapında iş borç verme ve borç verme amaçlı ilk blok zincir ve kripto para birimi tabanlı bir platform olarak bir güvenlik belirteci (BB1) yayınlamak için dünya teknolojisine uygun olarak çalışmak için başka bir boyut kazandı.

Projenin temel amacı, kuruluşlarını büyütmek için çok sayıda KOBİ'nin (küçük ve orta ölçekli işletmeler) erişebileceği krediler yapmak veya sermaye finansmanı yapmak ve ayrıca yatırımcıların sahip olabileceği yatırım ürünleri sağlamaktır. döner. Bunlar, blok zincirin yenilikçiliği kullanılarak işlemler gerçekleştirilerek gerçekleştirilir. Blok zincirde yer alan işletmeler için birçok fantastik özellik var ancak ödeme özelliği alt yapıları birincil odakta tutuyor. Bir Hintli iş adamının bir Nijeryalı işine yatırım yapmak istediği bir an için düşünün, platform atma giderini ve zamanını kullanarak kolayca işlem gerçekleştirirdi. Hesap açtıktan ve hesap açtıktan sonra kredi arayan küçük işletmeler, başvurularını daha sonra işletmenin hesap verebilirliğini doğrulayacak uygun yatırımcılara transfer ettireceklerdir. Bir kez yapıldıktan sonra, kriptolar fiat'a dönüştürülür ve bunun tersi de gerçekleştirilir.

BITBOND TOKEN

Bitbond tokeni Almanya'da ilk oluşturulan güvenlik tokenidir ve oluşturulmasının amacı, küresel olarak erişilebilir işletmelere para ödünç vermektir . Bu token, platform finansmanı kısaltmasıyla yayınlandı; GmbH.

BB1 güvenlik tokeni, BaFin olarak bilinen bir Alman mali düzenleme otoritesince onaylandı.

AAA.png

BB1 tokeni Stellar blok zinciri ile geliştirildi; çok yüksek verim hacmine sahip, mümkün olan en iyi deneyimi sağlayan ve saniyede binlerce işlemi gerçekleştirebilecek ve düşük işlem ücretine sahip olacaklarından, yıldız blok zincirini kullanmayı tercih ediyorlar. Sıralamada, yıldız blok zinciri, ödemeyi daha hızlı işleyen yüksek verimliliğe sahiptir.

Bu, bitbond'un en önemli özelliklerinden olup, bu platformun yıldız blok zinciri ile birleştiği ve böylece yatırımcının kıyaslanamayacak bir deneyime sahip olması. Bu bağlantı ile işlem hızlı olacaktır. Bunun nedeni, Stellar Blockchain'in bir saniyede 1000'in üzerinde geçişi başarıyla gerçekleştirebilmesidir.

Yatırımcıların bu bağlantıdan zevk almasının bir diğer yararı da, bitbond ödeme prosedürünün güvenilir bir şekilde işlenmesidir. Bunun nedeni, yıldızların Blockchain'in ödeme prosedürünün mükemmel olmasıdır.

BITBOND SOSYAL MEDYA

Website: https://www.bitbondsto.com

Telegram group : https://t.me/BitbondSTOen

Whitepaper: https://www.bitbondsto.com/files/bitbond-sto-prospectus.pdf

Twitter : https://twitter.com/bitbond

YouTube : https://www.youtube.com/user/Bitbond

Facebook: https://www.facebook.com/Bitbond/

Btt Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5130337.0

*My Btt username: brkttlv

*My Btt Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1750136

*My Bitbond Affiliate: https://www.bitbondsto.com/?a=CHIZLX

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!