Bitcoin Fiyatı 3500$ Seviyesine Neden Düştü?

in bitcoin •  last year

Bitcoin fiyatı JPMorgan'ın Bitcoin dolandırıcılık ve sonu iyi olmayacak şeklinde yaptığı açıklama sonrasında düşüşe geçmeye başlamıştı.

Coindesk'den haberin orjinalini okuyabilirsiniz.

https://www.coindesk.com/jamie-dimon-bitcoin-fraud/

John Mcafee'nin bu konuda tepkisini buradan izleyebilirsiniz. Kısaca kendisinin Bitcoin madencisi olduğunu ve 1 Bitcoin üretmek için 1000$ gibi bir masraf yaptığını, işlem gücü, elektrik ve birçok gideri olduğunu fakat dolar basmak için sadece kağıt gerektiğini vurgulayarak JPMorgan'ın yaptığı açıklamaya karşılık verdi.

https://twitter.com/CNBCFastMoney/status/908089342605889536

Bu haberlerin etkisi devam ederken Çin'den gelen haberler ile birlikte Bitcoin fiyatı 3500$ seviyesine kadar geriledi. Çin'in en büyük Bitcoin borsalarından biri olan BTCC yaptığı açıklama ile 30 Eylül tarihinde alım satım işlemlerini durduracağını açıkladı. Mining sürecinin etkilenmediğini ayrıca belirtti.

Kaynak : https://twitter.com/YourBTCC/status/908285663924985856

Bitcoin fiyatında yaşanan ciddi düşüşün sebebi olarak bunları gösterebiliriz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Peki düşüş hangi seviyeye kadar devam eder 15.400 alımım var ve çok can sıkıcı

·

İlk kuralı sakın unutmayın. Ne kadar düşerse de düşsün, hep aldığın fiyattan yukarıda satmayı beklemelisin. Unut gitsin, illa çıkar satarsın.

·
·

Steemiti yeni kullanmaya basladınız sanırım, hosgeldiniz. Steemit Türkiye Topluluğu' nun discord kanalına katılabilirsiniz azizim. Steemitle ilgili aklınıza gelen her türlü seyi sorabilirsiniz burada.

https://discord.gg/xX5Neq

YourBTCC BTCC tweeted @ 14 Sep 2017 - 11:05 UTC

2/ BTCC products, including BTCC Pool, are not affected by this change. Please contact us at support@btcc.com if yo… twitter.com/i/web/status/9…

CNBCFastMoney CNBC's Fast Money tweeted @ 13 Sep 2017 - 22:05 UTC

Here's what @officialmcafee had to say to Jamie Dimon's bitcoin bashing comments https://t.co/h2BW6wi3uR

Disclaimer: I am just a bot trying to be helpful.

Dövizleri anlamak için: düşük faizli döviz birimlerinde borçlanıp yüksek faiz getirisi olan döviz birimlerinde yatırım yapmak: CARRY TRADE

Şuan Bitcoine karşı topyekûn bir atak var, sebebini anlamaya çalışmak lazım, bence digital paralar bir dolandırıcılık olmadığı çok açık iken bu tarz karşı görüşlerin olmasının iki sebebi olabilir. Birincisi ki bu kısa vadeli bir müdahale etme çabası; manipülasyon ve ikincisi ise bugüne kadar dünya ekonomisine hakim olan güclerin, buna ister devletler deyin ister şirketler, digital para çağına olan kendilerince ''hakli'' korkularının yansimasi, diye düşünmekteyim.
1 Bitcoin dün olduğu gibi, bugünde 1 Bitcoin
Belki 10 yıl sonra çok farklı şeyler konusuyor olacağız.. bildigimiz tüm değerler degisecek ve bunun sebebi ve öncüsü digital paralar olacak...

JPMorgan pazarda spekülasyon peşinde gibi görünüyor. Zcash'le ortaklığı ve Quorum gibi Ethereum tabanlı projelere yatırımı varken bu kadar sivri bir açıklamanın PBOC'un ICO sınırlaması ile aynı zamanda gelmesi pek de tesadüfi değil sanki.

This post received a 20% vote by @msp-turkey courtesy of @necrosahin from the Minnow Support Project ( @minnowsupport ). Join us in Discord.

Upvoting this comment will help support @minnowsupport.

Abi sende veriyon gazı, veriyon gazı.
Ardından yatırım tavsiyesi değildir :)))

jp morgan ve merkez bankalarının derdi faiz alamamalari

·

Steemiti yeni kullanmaya basladınız sanırım, hosgeldiniz. Steemit Türkiye Topluluğu' nun discord kanalına katılabilirsiniz azizim. Steemitle ilgili aklınıza gelen her türlü seyi sorabilirsiniz burada.

https://discord.gg/xX5Neq

ayrıca sık sorulan sorular ve post paylasımları gibi faydalı kanallara da buradan ulasabilirsiniz.

Bitcoin fiyatı jp morgan açıklamasından sonra düştü ama birileri düşük fiyattan topladı toplayan jp morgan olamaz mı acaba?

Bu bilgiler çok yararlı teşekkürler

Nedense Çin arada sırada böyle açıklamalar yapıyor ve sağda solda biriktirdiği ile Bitcoin borsasına girenleri "Çı(a)rpıp" sonra hiçbirşey olmamış gibi davranıyor...

Ciddi bir toparlanma oldu tekrar. Yeniden böyle bir düşüş bekliyor musunuz?

tabi tabi kesinlikle onla ilgili. Benim 10 hatta 15 gün önceden bu hareketi tahmin etmiş olmam da tamamen geleceği görüp bu adamın söyleyeceklerini bilmemle alakalıydı :D alp ışık ya bu işi öğren yada bırak. insanları yanlış bilgilendirme. 2 tane hareketli ortalama ile fotoğraf atıp da bitcoin trader ım diye dolanma

·

Demek istediğin BTCC'nin işlemleri durdurmasının etkisi yok onlar durdurmasaydı da fiyat düşecekti ?

·
·

Demek istediğim şeyi o kadar kısa açıklayamam maalesef. Grafik haberlerin bir bileşimi olarak ortaya çıkar. Belki de haberler duyulmadan önce bizim haberimizin bile olmadığı dedikodular yoluyla fiyata yansımaya başlamıştı ve ben analizimle bunu görerek düşüşü öngördüm. Belki de onla ilgili değildi sadece yatırımcı artık o fiyatı pahalı bulmaya başladı ve o kadar pahalı fiyattan almayı reddetti. İkisi de olabilir. Ama ben hakkımı ikinciden yana kullanıyorum. Şu grafik herşeyi açıklıyor;
https://twitter.com/codermua/status/903585111421136896

Bariz bir uyumsuzluk ve para çıkışı varken ve insanlar düzeltmenin d'sini konuşmazken zaten işlerin kötüye gittiği görülüyordu. Sonra ICO'ların yasaklanması yada lisansa bağlanması tuz biber oldu. Bu piyasayı ayakta tutan şey ICO'lar mıydı? Hayır değildi. Yatırımcı kâr realizasyonu için bahane arıyordu hepsi bu. Tabiki Çin'in BTC yasaklama dedikodusu, exchangelere yaptırımları olacağı söylentileri etkiledi ve düşüşü hızlandırdı. Ama 1 Eylül'de BTC ile ilgili ne konuşuluyordu? CoinTelegraph'a baktığımda ICO regülasyonu ile ilgili yada Çin'in exchangeler ve bitcoin üzerine regülasyonları ile ilgili bir haber göremiyorum. Ki ben bu grafiği 1 eylülde atmama rağmen bu durum 20 ağustostan itibaren gözlenmeye başlayan bir durumdu.

Özetle profesyonel traderlar ve balinalar bu uyumsuzluğun zaten farkındaydı, ve kâr realizasyonu için bahane arıyordu. Arka arkaya gelen regülasyon söylentileri ve haberleri ile güvenler sarsıldı, işi bilenler o trenden inmeye başladı. Bunu şimdi gelip tek başına ICO regülasyonuna falan bağlamak çok saçma. Fiyatın yönü bir bileşkedir. İçerisinde teknik analiz, temel analiz, yatırımcı psikolojisi gibi belki bizim haberimizin bile olmadığı çok kompleks etkenler barındırır. Ama "adamın biri geldi 'bitcoin is a fraud' dedi ve piyasa bir anda çöktü" demek çok çok saçma bir söylem. Bence bu yazıda yer almamalıydı bile. Kimler kimler "bitcoin is a bubble" dedi de düşmedi. JP Morgan'ın CEO'su dedi diye mi düştü yani şimdi. Bu kadar basit düşünülmemeli. Alp Işık olayı teknik analizden ve yatırımcı psikolojisinden uzak, çok garip açılardan ele alıyor genelde. Bunu kötü niyetle yapmadığına eminim ama insanları yanlış yönlendirdiğini düşünüyorum. Gerçek yatırımcılıktan uzak bir tutum.

·
·
·

muammercatli Muammer Çatlı tweeted @ 01 Sep 2017 - 11:47 UTC

I am just saying. Dont execute me but earth is round. This chart is scaring me. But this is the crypto, everything… twitter.com/i/web/status/9…

Disclaimer: I am just a bot trying to be helpful.
·
·
·

Grafiklerin oluşmasını sağlayan ve yatırımcıyı yönlendiren zaten bu olaylar. JP Morgan'ın etkisi çok düşük. Ama 2013 kasımdan bu yana tecrübelerim şunu gösteriyor: çinden kötü haber gelirse bitcoin düşer, iyi haber gelirsede hep artar.

·
·
·

Bu mantık, "kore füze denedi diye mi Altın Arttı şimdi".. ye kadar götürür. Teknik analiz, fiyat seviyeleri olmadan, Fiyat seviyeleri de Haber olmadan var olamaz.
Çin'in ICO haberleri ardından, Amerikanın EN büyük bankasının en tepe ismi konuşmuş. 3000'de alan adam için, sat sat sat işlemi yapıp, 3000'lerden yeniden alım yapmak için bundan güzel bahane mi olur ;)