Hayat İdealleriniz Ve Sizin İçin Başarı Nedir?

in basari •  5 months ago


 

Source

Her insanın idealleri vardır, sizin idealleriniz nedir bilmem ama benimki başarı. Başarı delisi biriyim ama ne başarın var bu hayatta derseniz ona pek bir cevap veremem. Lise hayatım dışında hep başarı ve çevremdeki insanlar için yaşamışımdır. Peki sizin hayat idealleriniz nelerdir?Source


Başarıya nasıl ulaşacaksın, başarı senin için nedir gibi sorulara verilecek cevabım yeteneklerim ve realistliğimden geçmektedir. Kendimden büyük şeyler beklemediğim gibi küçük şeyler de beklemiyorum. Her zaman en iyisi olmak değil iyi olmaktır amacım. Kendimi hemşirelik mesleğine yatkın görüyorum ve bu yüzden başarı benim için öncelikle bu meslekten geçer. Peki okulunu bitirip diğer hemşireler gibi mi olacaksın, onlardan ne farkın olacak sanki dediğinizi duyar gibiyim :) Daha öncede belirtmiştim yurt dışında hayatımı devam ettirmeyi düşünüyorum. Günlük asgari ücret Türkiye'de artık 10.0817610063 dolara denk gelmektedir. Peki Amerika veya Kanada'da? Tabii ki saatlik ücreti Türkiye'deki asgari ücreti fazlasıyla geçmektedir. Bunu neden anlatıyorsun, neler oluyor, nedir bu gereksiz bilgi diyebilirsiniz. İşte bu yüzden basit bir insan olarak bu ülkede hayatımızı idame ettirmemiz için yeterli olmayabilir. Maalesef beyin göçüne zorlanıyoruz aslında insanın daha çok kendini geliştirmesini sağlamaktadır bu olay fakat memleketinden kopmak ve ana dilini konuşamayacak olmak biraz burukluk verir. Ama daha büyük hedefler ve daha iyi bir durumda hayatını sürdürmek için buna değer olduğunu düşünüyorum, peki siz ne düşüyorsunuz?

Source

Son olarak başarı benim için;

Kanada, Avusturalya gibi refah seviyesinin yüksek olduğu ülkelerde hemşirelikte (belirlemedim) anabilim dalında hayatı daha iyi kılabilecek, hastalara daha iyi imkanlar sunabilecek tezlerimle birlikte prof. olarak hayatımı devam ettirmektir. Sizin için başarı nedir, başarının kriterleri nedir, nasıl ulaşılmalıdır?


Posted from my blog with SteemPress : https://queqtra.timeets.xyz/2018/08/09/hayat-idealleriniz-ve-sizin-icin-basari-nedir/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Bizler hedef koymaktan ve o hedefe koşmaktan büyük zevkler alırız. Kendi koyduğumuz hedeflere kendimiz ulaşmak isteriz ve o kendi koyduğumuz hedeflere ulaşmakta başarıyı yakalayamayınca da yine kendimiz üzülürüz.

Başarı varmak istediğimiz hedefte bizi bekleyen soyut bir bayrak gibi düşünülebilir. O bayrak aslında yoktur; ama biz o bayrağın orada olduğuna kendimizi o kadar inandırmışız ki ne olursa olsun o bayrağı görmeye gideceğiz. Hedefe vardığımızda bayrağın orada olmadığını görünce de hayal kırıklığı yaşarız. Bu hayal kırıklığından sonra ise yeni bir hedef daha olduğunu düşünürüz ve aradığımız bayrağın aslında ikinci hedefte olduğuna kendimizi inandırırız. Böyle böyle sürüp giden bir başarı kovalamacası oynarız hayatımız boyunca ve en sonunda hayat biter; kendi yarattığımız hedefin 12 noktası da o bayrak da bizden sonraki başarı aşıklarına kalır.

·

Size katılıyorum, hedefsizde yaşanmaz zaten. Sürekli yeni hedefler koyarak daha iyi yerlere gelmeye calisiyoruz

İnsan hayallerinin peşinden gitmeli bence.. Hayallerini belirlerken seçtiği argümanlar sorgulanırsa hayaller hedeflere dönüşebiliyor gözlemlerime göre.. Başka deyişle, beklentiler ve gerçekler arası uyumu yakalayabilme meselesi..
Yurtdışında çalışmış ve yaşamış bir arkadaşınız olarak söyleyebileceğim şu;
Her ülkenin kendi çıkmazları, başkalarına değil size özel ayrımcılıkları, zorluk ve kolaylıkları oluyor.. İnsan, her yerde insan...
Her türlü olumsuzluğa rağmen yine de ülkem gibisi yok bence, ben burayı yaşanabilir bir yer yapmaya çalışıyorum, başarı çıtası çok yukarılarda belki ama vardığım sonuç bu :)
Nereye giderseniz gidin umarım hedeflediğiniz başarıyı yakalarsınız..
günün birinde geri gelirsiniz belki..
Herşey gönlünüzce olsun 🙏🏻
Selamlarımla

·

Hayatımı kazanırsam ve burada sevdiklerim olursa tabii ki gelirim :) Hangi ülkede yaşadınız ve çalıştınız?

·
·

ABD ve Almanya merkezli iki ayrı dönem , Avrupa'da farklı ülkelerde de kısa sürelerle bulundum. Söylediğim gibi daha iyi daha kötü olarak değerlendirmek doğru değil, görecelilik faktörü etkin :)

This post has received a 0.24 % upvote from @drotto thanks to: @queqtra.


Bu yazı Curation Collective Discord Sunucusunda küratörlere önerilmiş ve manuel inceleme sonrasında @c-squared topluluk hesabından oy ve resteem almıştır.
This post was shared in the #turkish-curation channel in the Curation Collective Discord community for curators, and upvoted and resteemed by the @c-squared community account after manual review.

Postunuz @bot-az ve ona katılan curation traili tarafından oylanmıştır. Teşekkürler.