Polimorph

in #artzone6 years ago

Тековен студент? Пријавете се за да пристапите до вашиот курс

Мени

Затвори

Зошто да научиме англиски со нас? Нашите англиски курсеви Англиски јазик за учење Нашите локацииFranchisingCareers

БлогКонтакт

Затвори

Пребарување

Што бараш?

Пребарување

Најчесто поставувани прашањаКонтактирајте нè

Американски телевизиски серии актер посета на Вол Стрит англиски Азија

03.05.2013 од Волстрит англиски

13

492

Учење е лесно и забавно со Волстрит англиски.

Тоа е вистина! Каде на друго место можете да научите англиски додека гледате Холивудски квалитет за учење ТВ серија ?! Прочитајте за да дознаете повеќе.

ТВ серијата Вол Стрит е комедија за група луѓе кои се обидуваат да ги остварат своите соништа додека живеат во Њујорк.

Според истражувањата во 17 земји, најпопуларниот начин на учење на учениците прво се обидува да научи англиски преку користење неформални методи како гледање англиски ТВ, Јутјуб или читање англиски весници (Морар англиски учесници за купување патување истражување 2016).

Со Волстрит англиски курс студентите можат да учат преку гледање на забавна и забавна ТВ серија каде што можат да учат за различни култури и да се запознаат со низа акценти од целиот свет. Не е само забавно, но исто така е ефективно. Познавачите потоа се приклучуваат на мали класови со квалификувани наставници коишто сакаат да се стекнат со стил на англиски јазик .

Волстрит англиски со задоволство објавува дека еден од главните актери од телевизиската комедија на ВСЕ ќе посети некои од нејзините обожаватели на турнеја низ центрите на Волстрит во Азија во март. Николе Макали го игра ликот "Khae" кој е од Тајланд , во нејзините 20's.Khae работи за голема компанија, но сонува да поседува сопствен бизнис, каде што дизајнира производи кои го прават животот на сите луѓе подобри.
image
Никол ќе ги посети англиските центри на Вол Стрит во Јужна Кореја, Хонг Конг и Кина во текот на март, за да им даде мотивирачки работилници на англиски ученици во центрите на ВСЕ.

14, 15, 16 март: WSE Јужна Кореја 22-24 март: WSE Хонг Конг 28 март - 1 април: WSE Кина

Никол ќе ја искористи својата експертиза како мотивациски звучник за да ги инспирира студентите и потенцијалните студенти да го користат WSE како пат кон остварувањето на нивните соништа.

Таа исто така ќе ги истражува некои од убавите знаменитости на Сеул, Хонг Конг, Пекинг и Шангај. Можете да ги следите нејзините азиски авантури на нејзината сметка на Instagram: nicolemaxali, глобалната сметка на WSE: wallstreetenglish_global и хаштагот # KhaeWSETour.

Никол (Khae) веќе го посетил WSE Тајланд и Виетнам уште во 2017 година и беше пречекан како позната личност!

"За Тајланд, секое место на Никол отиде да имаше одлични настани и нашите студенти ја сакаат. Имавме добри повратни информации од нашите студенти и вработени. Исто така, добивме и повеќе ученици отколку што се очекуваше, што беше задоволство" - г-ѓа Pamanee Lefèvre, HeadofMarketing , WSE Тајланд

"Се чувствувам поврзано со филмовите и сакам да знам повеќе. Да се ​​сретнам со Кха во реалниот живот е како сон да дојде во реалност!" - Амбасадор на студентите, WSE Тајланд Rangsit

За Никол Максили

Никол Maxali е поранешен Вести продуцент / директор за комуникации / Event Manager претвори креативен писател / актер / една жена шоу Мотивациони Speaker.Nicole има турнеи низ САД со позитивни критики и стои ovations.She во моментов дејствуваат во Њујорк invariouscommercialsandpitchingherveryowncomedicTVpilottoAmericancablenetworks .nicolemaxali.com

Следете Никол на Инстаграм за да дознаете за нејзиното патување во Азија! Https: //www.instagram.com/nicolemaxali/

За Волстрит англиски

Вол Стрит англиски (WSE) е еден од најголемите даватели на наставата по англиски јазик за возрасни околу WSE на world.In 2018 управувана преку 400 центри во 28 територии во светот.

Дознајте повеќе за нашите курсеви по англиски јазик и на проектот за учење веднаш!

Го најдов овој напис корисен

Сподели ја оваа вест

13

492

Остави одговор

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Коментар

Име

Е-пошта

Веб-страница

Автор на овој пост

Научете англиски со нас Нашите курсеви по англиски јазик

FranchisingCareersTeaching во WSE

За UsMeet на TeamOur локации

Блог

Sort:  

World of Photography
>Visit the website<

You have earned 5.25 XP for sharing your photo!

Daily Stats
Daily photos: 1/2
Daily comments: 0/5
Multiplier: 1.05
Server time: 06:31:33
Account Level: 0
Total XP: 51.75/100.00
Total Photos: 10
Total comments: 0
Total contest wins: 0
When you reach level 1 you will start receiving up to two daily upvotes

Follow: @photocontests
Join the Discord channel: click!
Play and win SBD: @fairlotto
Daily Steem Statistics: @dailysteemreport
Learn how to program Steem-Python applications: @steempytutorials
Developed and sponsored by: @juliank

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.14
JST 0.036
BTC 61944.65
ETH 3423.40
USDT 1.00
SBD 4.67