Jak używki wpływają na pracę kreatywną?

in art •  5 months ago 

Używki, chyba już każdy jest od czegoś uzależniony. Jednie psychicznie, drudzy fizycznie. W większości są to rzeczy które nie wpływają na nas diametralnie, po prostu lubimy to robić, ale w niektóre mają dla nas bardzo pobudzający wpływ.
Używki.png

Ja jestem kawoszem, wręcz uwielbiam smak oraz aromat kawy. Kocham to, że jest w stanie pobudzić mnie do działania. Dzięki niej jestem w stanie efektywniej pracować przez kilka godzin nad kartką. Co jak, co ale ten czarny napar jest moim nieodłącznym kompanem. Jednak istnieją również negatywne jej skutki, między innymi fakt gdy kawa przestaje działać to czujemy się bardziej ospale, więcej na ten temat wypowiedział się Kacper Pitala, link zostawiam poniżej. No ok, ale co gdy mowa jest o poważniejszych używkach? Każdy słyszał o tym, że Juliusz Słowacki był uzależniony od opium albo wielkich artystów którzy umarli, z powodu przedawkowania. Oczywiście nie mamy pewności, czy Słowacki napisał "Balladynę" dzięki swojemu uzależnieniu jednak stan po wpływem może być inspirujący. Fakt jest taki, że narkotyki pozwalają nam wkroczyć w "inny" świat, zwiększają naszą koncentrację lub po prostu pozwalają nam na eskapizm od problemów, co pozwala nam na lepsze spożytkowanie swojej twórczej myśli. Ale koszta jakie musimy ponieść nie są warte tej chwili popularności. stany lękowe, napady agresji, coraz to większe dawki, zespół abstynencyjny innymi słowy możecie zniszczyć sobie życie. Poniżej znajdziecie dobry artykuł w tym temacie.

Według mnie dobrym określeniem będzie cytat z rapera Kleszcza "Najpiękniejszy stan, to stan trzeźwości". Nie powinniśmy się zapominać w pogoni za sławą czy własnym ego. Ważne, by móc po wszystkim spojrzeć w swoje oczy w lustrze.

linki:

Kofeina i jej skutki:

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @querzo! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published more than 10 posts. Your next target is to reach 20 posts.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!