Greta Thunberg: İnsanlar kızgın çocukları küçümsüyorsteemCreated with Sketch.

in #art3 years ago

İklim aktivisti Greta Thunberg, yetişkinlerin gençleri küresel ısınmaya karşı "kızdırmayı" bırakması gerektiğini söyledi.

Bayan Thunberg, ABD'nin Virginia eyaletindeki başlangıç ​​noktasından itibaren Atlantik'te iki hafta süren bir yolculuktan sonra Portekiz'in Lizbon kentine gelmesinden sonra konuşuyordu.

Gazetecilere, "İnsanlar kızgın çocukların gücünü hafife alıyorlar" dedi.

16 yaşındaki Madrid'deki COP25 iklim zirvesine gidiyor.

Otomobilde uçmak ya da seyahat etmek yerine yelken açarak daha kirletici ulaştırma biçimleri üzerinde durmaktadır.

Thunberg, bazı yetişkinlerin kendisini "kızgın" olarak gördüğünü söyleyen bir gazeteciden gelen bir soruya cevap vererek, "Sinirlendik, sinirliyiz ve bunun iyi sebepleri nedeniyle.

İklim zirvesi ulusun 'ölümle mücadelesini' anlattı

İklim değişikliği nedir?

“Kızgın olmayı bırakmamızı istiyorlarsa, belki de bizi kızdırmayı bırakmalılar.”

İlk başta ABD'den Şili'deki bir BM iklim zirvesine seyahat etmeyi planlamıştı.

Ancak Güney Amerika milleti sivil huzursuzluk nedeniyle olayı bırakmak zorunda kaldı.

Mekan İspanya'ya dönüştü ve böylece Bayan Thunberg, La Vagabonde adında 48 fit yelkenli bir katamaranla gezmeye başladı.

Avustralyalı YouTubers Riley Whitlum ve Elayna Carausu ile birlikte profesyonel bir yatçı olan Briton Nikki Henderson ile birlikte seyahat etti.

Tekneleri güç için güneş panelleri ve hidrojeneratörler kullanır.

Bu arada, COP25 döneminde Salı günü yayınlanan bir raporda, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ülkeleri iklim değişikliğinin insan sağlığı üzerindeki etkileriyle başa çıkmak için fonlamaya öncelik vermeye çağırdı. Gelecek yıllarda, küresel ısınmanın her yıl yetersiz beslenme, böcek kaynaklı hastalık ve sıcak stresinden binlerce ölüme neden olması bekleniyor.

DSÖ araştırmacıları, hangisinin sağlık ve iklim değişikliği stratejileri geliştirdiğini ve bu planların yeterli finansal desteği olup olmadığını öğrenmek için 101 ülkeyi araştırdı.

Ankete katılan ülkelerin yarısının ulusal bir strateji hazırladığını tespit etti. Ancak daha ayrıntılı analizlere tabi tutulan 45 ülkenin% 40'ından azı mevcut sağlık bütçelerinin ulusal planlarını uygulamadaki tahmini maliyetleri tamamen veya kısmen karşıladığını belirtti. Sadece% 9'u stratejilerini tam olarak yerine getirmek için yeterli kaynak tahsis etmişti.

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.06
JST 0.026
BTC 27595.83
ETH 1736.33
USDT 1.00
SBD 2.91