Dükkanlar Noel tezahüratını kovalarken oyuncak satışlarındaki düşüşsteemCreated with Sketch.

in #art3 years ago

İngiltere'de alışveriş yapanlar arasında dikkat, ebeveynler anlaşmaları ararken ve itici güç alımlarını azalttığından, oyuncak perakendecileri için bugüne kadar zor bir yıl geçirdi.

İngiltere'de oyuncak satışları, bir önceki yılın aynı dönemine göre% 8 azaldı ve perakendecilerin yeni yılbaşını hayal etmelerini sağladı.

Ancak ekonomik belirsizlik ve Brexit planlaması en popüler oyuncakların sıkıntısına yol açabilir.

Satışlar perakendecilerin beklentilerini karşılayamazsa diğerleri daha ucuza satılabilir.

Hollandalı eğitim bakanı - 'cinsiyetçi oyuncaklara' sert bir göz atın
Oyuncak Hikayesi: Nasıl Buzz Lightyear milyonlarca yapmaya devam ediyor
Sir Rod Stewart, destansı bir tren şehri olarak ortaya çıktı
Analistlerin NPD'sine göre, oyuncaklara yapılan yıllık harcamaların yaklaşık% 30'u, 11 yaşına kadar olan tipik çocuklara 86 £ harcanan Noel'de geliyor.

Endüstri, şimdiye kadarki fakir bir yıl civarında dönen şenlikli satışlar konusunda bankacılık yapıyor. NPD'nin küresel endüstri analisti Frederique Tutt, İngiltere'deki satışlardaki% 8'lik düşüşün uluslararası oyuncak satışlarındaki% 3'lük düşüşden daha kötü olduğunu belirtti. Geçen yılki satışlar da sabit kaldı ve bu durum mevsimsel bir durgunluktan fazlasını gösteriyor.

Bunun, tüketici endüstrisine özgü konulardan ziyade tüketici güveni eksikliği ve genel olarak High Street'teki sıkıntılardan kaynaklandığını söyledi.

Ebeveynler ve büyükanne ve büyükbabalar, kısmen mağazalarda olma ihtimalleri düşük olduğundan, doğum günleri ve Noel dışında daha az itici satın alımlar yapmışlardır.

2019 DreamToys'un sahip olması gereken oyuncaklar listesini seçen komiteye başkanlık eden Gary Grant, “Bir oyuncak mağazasında internette aynı Willy Wonka tipi heyecanı yakalamıyorsunuz ” dedi.

Gişe rekorları kıran film bültenleri, bu yıl sektörün bir kurtarıcısı olarak gösterildi ve bu da, pazarın% 10'unu oluşturan spin-off oyuncak ürünlerinin satışından kaynaklandı. Film lisanslı ürünler için daha önce rekor kırdı iki marka - Star Wars ve Frozen - Noel'den önce yayınlanan yeni filmler göreceksiniz.

Ancak Bay Grant, birçok ailenin finansal gerçekliğinin, bir filmi izledikten sonra bir oyuncak satın almanın, mutlaka ek bir satın alma değil, başka bir oyuncak satın almanın yerini alacağını söyledi.

İngiltere oyuncak pazarı gerçekler
Mağaza satışlarında pazarın% 55'i,% 26'sı çevrimiçi olarak satın alındı ​​ve gönderildi,% 16'sı tıklayıp topladı.
Noel oyuncak harcamasının yaklaşık üçte ikisi (% 61) çocuk istek listelerine koymak yerine hediye veren tarafından seçildi.
Noel'de oyuncak harcaması 11 yaşına kadar her çocuk için ortalama 86 sterlindir.
Her Noel'de ortalama sekiz oyuncak alır.
Kaynak: NPD

Genel olarak lisanslı ürünler, bu yıl şu ana kadar oyuncak satışlarının% 23'ünü oluşturuyor, ancak Bayan Tutt, bu sektörün artık gişe rekorları kıran film bültenlerinin baskın olmadığını söyledi.

Bu yılki en ateşli oyuncaklardan bazıları YouTube yıldızlarına bağlantı veriyor ve sosyal medyada pazarlanıyor. Eğlence kanallarının parçalanması, büyük film markalarının önceki başarılarını tekrar etmelerini zorlaştırdı - ancak bazıları Harry Potter gibi - biraz keyif aldılar.

“Çocuklar bir sonraki şeye çok çabuk geçiyor, bu nedenle satış yapmak için nispeten kısa bir fırsat penceresi var” dedi.

Brexit etkisi
İngiltere’nin AB’yi 31 Ekim’de terketme potansiyelinin gerektirdiği ilave planlama, birçok üretici ve perakendecinin önümüzdeki Noel siparişleri için erken kararlar almasına neden oldu.

Bay Grant'e göre, Noel'den önce aniden popüler olan bazı oyuncakların yetersizliği anlamına gelebilir. Üreticilerin ihtiyatlı bir yaklaşımı bu endişeye katkıda bulunabilir.

Bununla birlikte, perakendecilerin bazı oyuncakları fazla sipariş etmeleri ve Noel'den önce bir noktada olanlar için büyük indirim potansiyeli ortaya çıkması ihtimali de vardı.

Yetkili, Brexit planlamasının neden olduğu yıl boyunca ekstra yönetim süresi ve maliyetine ek olarak perakendecilerin aldıkları nakit parayı da etkileyeceğini belirtti.

37 Link Erenköy Pilates
38 Link Erenköy Pilates
39 Link Erenköy Pilates
40 Link Erenköy Pilates
41 Link Erenköy Pilates
42 Link Erenköy Pilates
43 Link Erenköy Pilates
44 Link Erenköy Pilates
45 Link Erenköy Pilates
46 Link Erenköy Pilates
47 Link erenkoypilates
48 Link Erenköy Pilates
48 Link Erenköy Pilates
49 Link Erenköy Pilates
50 Link Erenköy Pilates
51 Link Erenköy Pilates
52 Link Erenköy Pilates
53 Link Pilatesfit Club
54 Link Pilatesfit
55 Link Erenköy Pilates
56 Link Erenköy Pilates
57 Link Erenköy Pilates
58 Link Erenköy Pilates
59 Link Erenköy Pilates
60 Link Erenköy Pilates
61 Link Erenköy Pilates
63 Link erenkoypilates
64 Link erenkoypilates
65 Link Erenköy Pilates
66 Link Erenköy Pilates

İngiltere ekonomisindeki bir toparlanmanın ve tüketici güveninin, müşterileri para harcamak için High Street'e geri getireceğini öngördü, ancak böyle bir iyileşmenin ne zaman geleceğini bilmek zordu.

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.06
JST 0.025
BTC 27030.86
ETH 1713.37
USDT 1.00
SBD 2.67