Netflix fragmanı Müslüman izleyicilere yağmacıyı ortaya koyuyorsteemCreated with Sketch.

in #art2 years ago

Netflix, bu hafta yaklaşmakta olan gerilim filmi Mesih için ilk fragmanı yayınladı - ve istemeden birçok Müslüman izleyicinin dikkatini çeken büyük bir komplo ortaya çıktı.

Şov dünyadaki mucizeleri sergileyen Mesih benzeri bir adama odaklanıyor.

Ancak karakterin adı İslami teolojide Deccal ile karşılaştırılabilecek sahte bir peygamber olan Deccal'e büyük bir salladı.

Birçok Müslüman ve Arap konuşmacı, "mesih'in" Deccal olduğunu tahmin etti ve karavanı izledikten sonra "bir dua matını" almaları gerektiğini söyledi.

Karavanda ne vardı?
Karavanda, Belçikalı aktör Mehdi Dehbi'nin oynadığı ana karakter, mucizeler sergileyen ve büyük bir uluslararası müteakip inşa ettiği görülüyor.

Bir CIA subayı, büyük bir global konser sanatçısı olduğundan şüphelendiği belirsiz rakamı araştırıyor. Sorgu sırasında adam, insanlara yardım etmesi için "babası tarafından" gönderildiğini söylüyor.

Netflix karavanı tweetledi: "Kim olduğunu sanıyorsun?"

Dehbi'nin karakteri karavanda değil, Netflix'in web sitesinde Al-Masih - "mesih" için Arapça olarak seçildi. İslâm'da İsa Mesih için kullanılan addır, fakat aynı zamanda Deccal'in kendisini duyurduğu söylenen addır.

Tepki ne oldu?
Fragmanı alıntı-tweetleyen kullanıcı @ Sultaan_Mo1, "Deccal vibes alıyorum" diye bir başka tweet eklemeden önce şöyle yazdı: " Bahse girerim yanlışlıkla 'gözünü kaybedecek' " dedi.

İslam teolojisinde, Deccal'in bir gözünde kör olduğu söylenir.

Görevlerde onbinlerce beğeni ve retweet vardı. Daha sonra, aynı Twitter kullanıcısı hem Netflix hem de Messiah hesapları tarafından engellendiğini gösteren ekran görüntüleri yayınladı.

Netflix bunu reddetti: "Bu hikayede hayranları engellemediğimiz bir gerçek yok

Bir kişi "Müslümanlar, Netflix 'Mesih" gösterisinin sonunu bitti, çünkü kelimenin tam anlamıyla Deccal karakterini seçtiklerini "yazdı, ancak Netflix'in resmi Twitter hesabına cevap verdi :" Bu aslında karakterin adı değil. "

Yazar G Willow Wilson, “Bob veya Abdel Halim el Helwani” veya “kelimenin tam anlamıyla * Antichristin kendisini ilan edeceği unvanın dışında bir şey” yerine “El-Masih” olarak adlandırmanın Netflix'in "ağır elle" olduğunu söyledi.

“İslami veya Arapça bilmeyen bir İngilizce konuşana neden Masih ve Mesih arasındaki bağlantının yeterince ince olduğunu anlıyorum. Bu yüzden belki de Bob gibi ses çıkardı. Yine de her şeyin yerel olduğunu tahmin etmediler. internet."

Başka bir Twitter kullanıcısı, "bir Arapça cinayet gizemini izlemek ve Murder McMurderson adında bir karakter var" kadar açık olduğunu söyledi.

Diğerleri ise karavanı izledikten sonra dua etmeleri ve Spotify'da tekrarlanan Kur'an dinlenmeleri üzerine şaka yaptılar .

Deccal kimdir?
Deccal Arapçada "aldatıcı" anlamına gelir.

İslami estotolojide, El Masih Ad-Deccal'in, Şeytan (Şeytan) 'ı takip eden insanları dünyaya getirip insanları cezbedecekleri söylenen kötü bir sahte peygamber olduğu söylenir.

Daha sonra Mesih veya İmam Mehdi tarafından imha edileceğine inanılıyor.

Hadislerde, İslam'ın kutsal bir kitabının Hz. Muhammed'in öğretilerini içerdiğini söyleyen Deccal'in alnında kıvırcık saçlı, tek gözlü ve "kafir" kelimesi - inanmayan - olduğu söylenir.

Sort:  

Congratulations @egoistpati! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You got a First Vote

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.06
JST 0.039
BTC 34969.34
ETH 2408.52
USDT 1.00
SBD 3.96