Dragon Ball - anime mojego dzieciństwa. Jaki miało ono wpływ na mnie.|Dragon Ball - anime of my childhood. How am I after watching.

in anime •  2 years ago  (edited)

Dragon Ball, czyli Smocza Kula jest jednym z anime, z mojego dzieciństwa i jedynym, które wywarło na mnie jakiś wpływ.

Pamiętam te czasy w dzieciństwie, gdzie czasem oglądając telewizje z moją babcią i mamą, natrafiałam na odcinki wyżej wymienionego anime. Pamiętam, że oglądałam na pewno na TVN7, ale czy na RTL 7, to nie wiem. Leciało na dubbingu francuskim (którego nienawidzę tak samo jak angielskiego), z polskim genialnym lektorem. :D Nie oglądałam tego ciągle, gdyż no po prostu nie oglądałam telewizji codziennie i mocno (prócz dobranocki czasem c;).
Mam na pewno sentyment do tej piosenki Zard - Dan Dan Kokoro Hikareteku, która jest openingiem do serii GT (gjete tonie kanion !!1!!1), parę lat temu odświeżając całą serię DB pamiętam, że popłakałam się pierwszy raz słysząc tę piosenkę. Takie fajne wspomnienie.
Po jakiś ponad 10 latach przypomniałam sobie o tym anime, wyguglowałam imię "songo", gdzieś zasłyszane na ozgrozo GG! Wyszło, poszukałam i oglądałam przed wyjściem do szkoły. Męczyłam się słuchając tego francuskiego shitu, ale dałam radę. Później jakoś postanowiłam znowu obejrzeć, jednakże oryginał i trafiłam nawet na napisy polskie (uff). No po prostu... jestem kobietą, ale uwielbiam ten shōnen, te bijatyki, nowe wzrosty siły, fabuła prosta, kreska miodzio (no, bywały lepszy w tamtych latach, jak i teraz).
Moja ukochana postać to oczywiście bohater główny - Son Gokū - przystojny i niezbyt człowiekowaty Saiya-jin, ale za to inteligentny w walce. Nie będę opisywała jego życia, u góry macie link, to sobie poczytacie.
Son był dla mnie takim hmm... "wzorem" do naśladowania w życiu. Dzięki chęciom walki oraz bycia silnym, mógł się rozwinąć, ćwiczyć i być najlepszym. Osiągnął w życiu wszystko, co chciał lub nie - żona, dzieci, wnuk, bycie numerem jeden w Siódmym Wszechświecie i być może nawet nr 1 we wszystkich wszechświatach, ma przyjaciół. Osiągnął to, co wielu ludzi obecnie chciałoby mieć. Dążył do tego bardzo w chuj mocno i to dostał, nigdy nie był słaby, nigdy się nie poddał i brnął w to dalej. Może nie jest dobrym ojcem i mężem, bo nikt go nie nauczył bycia "człowiekiem", ale zdołał uchronić rodzinę i najbliższych przed niebezpieczeństwem często kończąc się to w zły sposób.
Dzięki niemu poznałam pewne wartości i jak chyba każdy dzieciak, chciałam być jak on, umieć zrobić słynne Kamehame-Ha.

Nauczył mnie on przede wszystkim, żeby nigdy się nie poddawać i dążyć do celu, nieważne co, i jak (ale wiadomo, czasami odpuszczam...). Nauczyłam się być miła i pomocna, co prawda bić się nie umiem, i jestem w tym cipką (dosłownie, możesz mnie sprać na kwaśne jabłko), ale kop w jajka powinien pomóc oraz mocne ugryzienie. :D :P
Zaskakujące, że mając tyle lat, ile mam (still stupid kid), wyobrażam sobie, że jestem jego siostrą, jestem tak silna jak on lub wyżej. ;D Przez to mam przeogromny sentyment do tego anime, postaci Gokū oraz jego seiyū Masako Nozawa.
Nie myślćcie sobie, że jestem jego psychofanką i robię awanturę, jak ktoś go wyzywa. Jestem normalna, jeśli chodzi o te całe filmy, bajki, mangi itp. :P

Jeśli chcecie moją listę anime, które oglądałam (jest ich chyba mniej niż 10, ale tych w całości obejrzanych) i lubię, to piszcie w komentarzach, o mangach też coś mogę napisać. ;)

PAMIĘTAJCIE, ŻE CO NIEDZIELE LECI DRAGON BALL SUPER O GODZINIE 1:00 NASZEGO CZASU!! :P A CO 21. KAŻDEGO MIESIĄCA WYCHODZI MANGA DBS RYSOWANA PRZEZ TOYOTARŌ PRZY WSPÓŁPRACY Z AKIRĄ TORIYAMĄ!!!

FUJI.TV <- TU OBEJRZYSZ O GODZINIE 1 W NOCY W NIEDZIELĘ NOWY ODCINEK DBS PO JAPOŃSKU BEZ NAPISÓW JAKICHKOLWIEK, LIVESTREAM Z KANAŁU Z JAPONII (OFICJALNEGO, TU JAPOŃCY OGLĄDAJĄ), WYSTARCZY SIĘ ZAREJESTROWAĆ WCZEŚNIEJ I OGLĄDAĆ NA KANALE 7.
DAISUKI <- ODCINEK O 2:15 BODAJŻE W KAŻDĄ NIEDZIELĘ Z OFICJALNYMI NAPISAMI ANGIELSKIMI.
CRUNCHYROLL <- TU MOŻECIE OBEJRZEĆ NA CRUNCHYROLL'U ODCINEK Z LICENCJONOWANYMI NAPISAMI ANGIELSKIMI.
GRUPA MIRAI <- W PONIEDZIAŁEK/WTOREK MOŻNA OBEJRZEĆ W FHD Z POLSKIMI FANOWSKIMI NAPISAMI.
DB POLSKA <- JEŚLI CI ŚPIESZNO DO OBEJRZENIA DBS W NIEDZIELĘ RANO/PO POŁUDNIU, TO TU NAJSZYBCIEJ OBEJRZYSZ, JAKOŚĆ 480P Z POLSKIMI FANOWSKIMI NAPISAMI.
MANGARDEN <- TU KUPISZ MANGĘ DB JAK I DBS Z POLSKIM TŁUMACZENIEM (premiera 1. tomu - 28 luty 2018, po polsku).
VIZ <- TU MOŻECIE PRZECZYTAĆ MANGĘ DBS CO MIESIĄC PO DWUDZIESTYM PIERWSZYM, MANGA TŁUMACZONA NA ANGIELSKI PRZEZ VIZ, LICENCJONOWANE, ALE NIE OFICJALNE, BO MANGA TAM NORMALNIE WYCHODZI W TOMACH.

Żeby nie było, Amerykańce czy tam Angole mają zgodę od Akiry, Toyotaro, Shueishy, Fuji.tv na tłumaczenie pomimo wydawania dubbingu do DBS i angielskich tomów. (Jako, że J.P. Fantastica uzyskała niedawno licencje na przetłumaczenie mang DBS, te zostały bodajże już usunięte całkowicie z neta, więc brak polskiego tłumaczenia i trzeba czekać na wydawanie mangi, co prawda J.P. nie pisała do mnie o usunięcie, jednak zostały usunięte).

Stronki/Media:
♥snapchat - @natissson
♥youtube - @Natison
♥facebook - @Natisson
♥twitch - @Natisson
♥smashcast - @Natison

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Oglądało się dawno temu na RTL7, leciało na tej telewizji :) Później RTL7 zostało przemianowane na TVN7. Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem tej serii, ale mój młodszy brachol już tak :)

Jeśli chcesz to możesz napisać o innych bajkach. Ja chętnie przeczytam i upvotnę :)

Ja kiedyś oglądałem. Dzięki Natisson dowiedziałem się, że serria jest kontynuowana.