ALT.ESTATE BLOKZİNCİR TABANLI GAYRİMENKUL YATIRIM PLATFORMU

in #altestate6 years ago (edited)

İnsanlar günümüzde yatırımlarının çoğunu gayrimenkul piyasasında değerlendirmektedir.Yapılan araştırmaya göre dünya servetinin %49’u gayrimenkul de bulunmaktadır.Bunun piyasa değeri ise ortalama 217 trilyon dolar civarındadır.Bu da gayri safi milli hasılanın neredeyse 2.7 katına denk gelmektedir.Fakat ilginç olan bu veri sadece yüksek fiyatlı gayrimenkulleri kapsamaktadır.Dünya çapında ufak çaplı gayrimenkulleri de buna eklediğimiz zaman aslında gerçek rakam çok çok büyüktür.Günümüzde insanlar gayrimenkullerin gün geçtikçe değerleneceğini ve risksiz yatırımlar olduğunu çok iyi bilmelerine rağmen gayrimenkule yatırım yapmamaktadır.Tabiki bunun bir çok sebebi bulunmaktadır.Bunları sayacak olursak;
-Yatırım için yüksek maliyet
-Likidite eksikliği
-Yavaş,güvensiz ve karmaşık mülk devir işlemleri
-Dolandırıcılık riski
-Yüksek işlem maliyetleri
-Uluslararası yatırım için işlemlerin zorluğu
-Fiyat şeffaflığının olmaması
Biraz önce bahsettiğimiz gibi insanlar gayrimenkule bu zorluklardan dolayı yatırım yapmaktan çekinmekte fakat riskli daha güvensiz olan bono,hisse senedi gibi yatırımları hiç çekinmeden yapabilmektedir.Sebebi bana göre işlem kolaylığıdır.Yatırımcı bilgisayarından sisteme girmekte zaten şeffaf olan hisse senedi fiyatlarını görebilmekte,istediği fona,hisse senedine 3-5 sn içinde bir tıklamayla sahip olabilmekte.İşte sorun buysa çözüm de Alt.Estate.İnsanlar kriptopara piyasasından çıkmadan tüm işlemlerini kriptopara ile yapmaya çalışmaktadır.Alt.estate gayrimenkul piyasasında bu boşluğu görerek doldurmaya karar vermiş bir platformdur.Alt.Estate bize uluslararası gayrimenkul piyasasında işlem kolaylığı ve şeffaflığı sunmakta ve bunu yüksek likiditeyle ve düşük meblağlarla da insanlara ulaştırabilmektedir.Alt.Estate bu işi blokzincir teknolojisi ile yaparak tüm işlemlerin daha hızlı,daha güvenilir,komisyon ücreti olmadan ve şeffaf bir şekilde yapılmasını sağlamaya aday.
Alt.Estate Nedir?
Alt.Estate grup gayrimenkul piyasasına yeni bir çözüm sunan finansal teknoloji şirketidir.Protokol ve platform olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.
Alt.Estate protokolü tokenizasyonun teknolojisini,kurumsal yapısınıve yasal uyumluluk özelliklerini kapsamaktadır.Alt.Estate platformu ise kullanıcıların yüksek likidite ve düşük maliyetle gayrimenkul satmalarını sağlar.Alt.Estate uzun dönemde gayrimenkul piyasasında o ülkenin hükümetleri ile de işbirliği yapmayı hedefliyerek gayrimenkul pazarına nekadar samimi ve ciddi baktığını bizlere hissettirmektedir.
Alt.Estate Ne Yapar?
Alt.Estate kullanıcıların gayrimenkullerini ilk olarak jetonize ediyor.Yani o gayrimenkulün bölümlerini tek tek jeton olarak tarifliyor.Böylece küçük yatırımcılar bu jetonize edilmiş emlağın istediği bölümünü o kadar jeton ödeyerek satın almış oluyor.Alt.Estate platformunda bu gayrimenkulünü ikincil Pazar olarak da satabiliyor.Örnek verecek olursak bir kişi platforma girip 3- tane ülkeden seçtiği villalardan jeton karşılığı hisse alıyor.Akabinde aynı platformun 2.cil Pazar kısmına girip aldığı bu hisseleri karıyla satıyor.Belkide 1 saat içinde hiçbir evrak,vergi aracı kullanmadan para kazanabiliyor.Tabiki bunları alt.estate jetonlarıyla yapıyor.

Alt.Estate kullanıcılara herhangi bir yatırım ile ilgili tavsiyede bulunmaz ancak bu platform yatırımcılara araçlar,ilgili bilgiler,piyasa verileri,sponsor bilgileri,mülkiyet bilgileri ve 3. Taraf bilgileri sağlar.

Alt.Estate Platformu ile yatırımcıları ne bekliyor?
Düşük maliyet ve aracılar olmaksızın kriptoparayla emlak yatırımı yapılabilecek
Kişiler kendi ülkeleri dışında gayrimenkul yatırımı yapabilecek
Alt.Estate platformu tüm işlemleri bir blokzincire kaydederek mülkiyet kayıtlarına ilişkin dolandırıcılık ve hatalı işlem yapmanın önüne geçecek.
Yatırımcılar alt.estate platformu sayesinde aldıkları gayrimenkullerin parçalarını teminat göstererek dışardan kredi veya borç alabilecek.
Yatırımcı elindeki parayla normalde 1 ev alabiliyorsa,alt.estate platformu sayesinde elindeki aynı meblağ ile birçok gayrimenkul parçası alabilecek böylece riski 1 e değil birçok parçaya bölmüş olacak.
Alt.Estate Tokenstation Protokol:
Platformda kullanılan akıllı sözleşmeler,teknolojiler ve yasal yapıların bir kombinasyonudur.Protokol;aracı kurumların,geliştiricilerin,yatırım şirketlerinin ve mülk sahiplerinin yeni pazarlara erişmelerine,mülklerini satabilmelerine yada finansmanı daha hızlı ve daha iyi şartlara getirmelerini sağlar.
Alt.Estate ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdaki linkten seyredebilirsiniz:


ALT Token:
Platformda 2 tür jeton kullanılacak fakat asıl olan ALT jeton olacak
SQM jetonları ise platformdaki mülklerin kendine özgü özel belirteci olacak
Alt.Estate platformunda yapılan işlemlere ALT jetonu ile ödeme yapılacak.

ALT bir ERC-20 tabanlı tokendır.
İco satışları 1 Martta başlayacak
Ödemeler ethereum ile kabul edilecek
1 Ethereum=100.000 ALT
Toplam üretilen miktar: 10.000.000.000
Soft Cap: 1 milyon dolar
Hard Cap: 30 milyon dolar
Token Dağılımı:

Alt.Estate için verilen İCO puanları:

Sosyal Medyada Alt.Estate:
Telegram: https://t.me/altestate
Medium: https://medium.com/@alt.estate
Twitter: https://twitter.com/alt_estate
Facebook: https://www.facebook.com/Alt.Estate/
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3070307.0
Whitepaper: https://alt.estate/upload/files/altestate_whitepaper.pdf
Github: https://github.com/AltEstate/altestate

Bounty program ve referans linkleri:
https://bountyhive.io/r/medlucky
Bitcointalk: http://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1710051

Sort:  

gayrimenkul yatırımlarını çok karlı ve güvenli hale getiren harika bir yaklaşım. yazı da çok bilgilendirici olmuş.. tesekkurler..

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.13
JST 0.030
BTC 64752.70
ETH 3455.13
USDT 1.00
SBD 2.50