BITCOIN

in all •  last month 

Bitcoin yatırımcıları heyecanla 2020 yılı Mayıs ayındaki ‘halving’ yani yarılanmayı bekliyor.

Madencilere verilen ödüllerin yarıya indiği Bitcoin yarılanmalarında genelde fiyatın olumlu etkilenmesi beklenir ancak bu kez kimse ne olacağını bilemiyor ya da tam anlamıyla ‘kesin yükselecek’ yorumu yapamıyor.

Çin merkezli Bitcoin madencilik devi Bitmain’in CEO’su Jihan Wu ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada yatırımcıları yarılanmanın yeni bir boğa yürüyüşü başlatmayabileceği konusunda uyardı.
“Boğa yürüyüşü başlatmayabilir”

“Şu anda kısa dönemli bir fiyat düzeltme dönemindeyiz” diyen Wu, “Burada uzun vadeli düşünmek herkes için daha iyi olacaktır. Eğer fiyat halving’den sonra aynı kalırsa, bilgisayar gücü ve dengelemeyi sağlamak için mutlaka madencilik aygıtlarının geliştirilmesi gerekecektir. Fiyatın artmama durumu mevcut, bu da yeni bir boğa yürüyüşünün başlamamasına sebep olabilir.” şeklinde konuştu.
“Yatırım yapma zamanı”

Wu ayrıca, “Çok fazla belirsizlik var ama şunu net olarak söyleyeyim, kripto madencilik yapmak için iyi bir zaman” dedi.
10 binden 8 bine düşmüştü

Hatırlanacağı üzere Bitcoin fiyatı geçtiğimiz ay sonunda bir anda 10 bin dolardan 8 bin dolara düşmüştü. Birçok uzman bunun sebebi olarak heyecanla beklenen Bakkt platformunun öngörülen etkiyi yapmamasını göstermişti. Ancak düşüş için Bakkt platformunun etkisi olmadığını belirten uzmanlar da ciddi şekilde mevcut.

Gelecek yıl mayıs ayında madencilik hashrate’lerinde çok ciddi dalgalanmalar olmadığı sürece Bitcoin blokları için madencilik ödülleri 12.5’tan 6.25’e düşecek ve yarıya inecek.

Rakiplerinden bir adım öne geçmek için bilgisayar ekipman ve aygıtlarına müthiş paralar harcayan, elektrik harcaması olarak da ciddi meblağlar ödeyen madenciler Bitcoin fiyatının artmaması durumunu yaşamak istemiyor.

Amerikalı girişimci Alyse Killeen ise yarılanmanın ardından Bitcoin tedariğinde çok ciddi sorunlar olacağını söyledi.

“2020’de ciddi şekilde tedarik sorunu olacak” diyen Killeen, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “2020’de ciddi bir şok yaşayabiliriz. Bitcoin tedariğinin şu ankinin yarısına ineceğini ve bu anlamda sorun yaşayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!