7-Day Music Challenge: Your Top Albums - #2 Metallica - Master of Puppets

in #albumchallenge4 years ago (edited)

I'm so sorry. Post only in Czech language. :-(

Ahoj všem.

Když mám rád tu metalovou hudbu a mám psát o svých oblíbených albech, je jasné, že musím zmínit americkou thrash metalovou skupinu Metallica. Kytara a zpěv : James Hetfield, bicí: Lars Ulrich, sólová kytara: Kirk Hammett, basová kytara: Cliff Burton (1983-86), Jason Newsted (1986-2001), v současnosti je jím Robert Trujillo. Jenže, které album zvolit? Původně jsem chtěl zvolit jejich pátou desku Metallica – Metallica (The Black Album). Nakonec jsem se rozhodl pro třetí studiové album s názvem Master of Puppets , vydané v roce 1986. Důvod? Chtěl jsem trochu přitvrdit, když Iron Maiden je pro @pipiczech poslouchatelné. :D Ne, hlavní důvod je v Metallice. Je to pro mě její nejlepší trash metalové album. A navíc už právě od té páté desky nejsou trash metalová, ale jen heavy metalová skupina. A to je sakra rozdíl, že? ;-)


Bohužel klipy z tehdejší doby jsou pouze z koncertů. Takže vám sem dám dvě verze. Nejdřív studiovou a potom koncertní ;-) .

Metallica-Master Of Puppets

Metallica - Battery

Metallica- Welcome home (Sanitarium) - jejich nejlepší balada

Live:
Metallica - Master Of Puppets [Seattle 1989]

Metallica - Battery (Live in Seattle 1989)

Metallica - Enter Sandman - skladba z alba Metallica - Metallica (1991), slyšíte ten rozdíl? ....

P.S. : Jen pro zajímavost. V roce 1999 vydávají album: S&M, které bylo nahráno naživo během dvou vystoupení se „San Francisco Symphony“. V roce 2011 vychází album: Lulu - společné studiové dvojalbum s americkým kytaristou Lou Reedaem. ;-)

PRAVIDLA
Vyberte svých 7 nejoblíbenějších alb. Během sedmi dní napište každý den o jednom z nich článek.

Alespoň jednu písničku z alba musíte aktuálně poslouchat a musíte se o ni podělit s námi prostřednictvím YouTube.

Každý den musí být prvním obrázkem vašeho článku obálka daného alba.

Nemusíte vysvětlovat, proč dané album patří mezi vaše oblíbené, ale pokud chcete, tak jen do toho!

Použijte #albumchallenge jako tag.

V neposlední řadě nominujte dalšího Steemiťáka každý den!

Autorem této výzvy je @tkappa.

Sort:  

Tak snad jen doplním, že Kirk Hammett v roce 1983 nahradil vyhozeného Dave Mustaina, který následně založil Megadeth, což je moje srdcovka ;)
Jinak pro mě je jedna z top skladeb od Metallicy One z alba ...And Justice for All.

Tak mě se líbí i celé, v postu zmiňované, album Metallica - Metallica. Pokud mě paměť neklame, tak One tam je. Ale už sklouzli trochu do komerce a z trash kapely se stává na pár let a alb spíše heavy metalová "banda". Po Iron Maiden, jsem chtěl přitvrdit. A zjistit jestli je to pro @pipiczech "poslouchatelné". :D Možná přitvrdím v dalším postu. Přemýšlím o Slayer nebo Sepultura .... :D

Metalica patří k opravdu výjimečným kapelám. Normálně bych totiž metal asi jen tak neposlouchal, ale Metalica mi zkrátka učarovala.

Byl jsem na jejich prvním koncertě v ČR, v Brně. Rok si nepamatuji. Musel bych "gůglit". Ale bylo to v minulém století. A bylo to super.

Coin Marketplace

STEEM 0.24
TRX 0.08
JST 0.041
BTC 28813.05
ETH 1763.20
USDT 1.00
SBD 2.47