"Wybory Paytona Hobarta" - władza i nastolatki

in #pl-filmy5 years ago

To jest głupie ale i odważne pytanie: jak rozpocząć karierę polityczną? No w serialach ze Stanów Zjednoczonych to przecież takie proste… Zostań przewodniczącym szkoły, prowadź agresywne kampanię, ubieraj się modnie, zwracaj uwagę na wszystkie mniejszości… To jednak chyba wcale nie aż takie jasne jak nam się wydaje.

Serial pokazuje dość dziwne środowisko bogatych ludzi, którzy wiedzą, że musza szybko rozpocząć swoje starania o przyszłe marzenia. Jednakże… co jest zadziwiające tam każdy uczeń interesuje się polityką. Uczestniczą masowo w wiecach, rozdają ulotki, udzielają się podczas badań opinii publicznej. Robi to wrażenie, zwłaszcza patrząc na nasze społeczeństwo obywatelskie. Kicze i ostre kolory potęgują zainteresowanie.

paradise-beach__300_427.jpg

A jednak mimo, że serial prezentuje raczej mechanizmy władzy, a nie realną opowiastkę ogląda się to całkiem zgrabnie. Takie „guilty pleasure”. Seriale o władzy widać wyraźnie, że coraz bardziej zbliżają się do coraz niższej grupy wiekowej, a co za tym idzie muszą być dostosowane także do ich mentalności. Infantylizm to jedno, druga sprawa to umiejętność utrzymania widza w zainteresowaniu. Serio- nie jest to żadne głębokie dzieło, ale 8 odcinków przeszło mi dość dynamicznie.

Prawda płynąca z tego dzieła – czyli, że władza kusi i każdy powinien jej jakoś smacznie spróbować ma znacznie. Gorzkie rozczarowania także. Nie zmienia to jednak faktu, że wybory dokonywane przez dzieci milionerów mają duże znaczenie. Bo przecież tak naprawdę to one wciąż wpływają na to co się dzieje w okolicach władzy.

Polecam – ale na luźno. Z dziewczyną przy ramieniu. Albo nie polecam jak nie lubicie słodkiego miłego życia...

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.15
JST 0.029
BTC 63550.59
ETH 2644.53
USDT 1.00
SBD 2.81