Vertex.market - Yeni Bir Ekosistem

in #vertex6 years ago (edited)

Ekran Resmi 2018-08-26 17.58.06.png

Günümüzün en büyük yeniliklerinden biri tartışmasız blockchain teknolojisidir. Hayatımıza, bana göre finansal bir devrim olan Bitcoin’i sokmuştur. Blockchainin nimetlerinden faydalanmak isteyen firmalar projelerini blockchain tabanlı olarak sunmaya başladılar. Proje için gereken parayı da düzenledikleri ICO’lar sayesinde toplamaya çalışıyorlar. Eminim, benim gibi birçoğumuz ICO’lara para yatırmıştır. Bazen yatırdığımızın bir kaç katını kazandık, bazen kaybettik, bazen de en kötüsü proje sahipleri topladıkları parayı alıp kaçtılar ve elimizde koca bir ‘0’ kaldı. En dramatiği de iş yapacak projeler yeterince para toplayamadıkları için iptal edilmek zorunda kaldı. Ya da iş yapacağını bildiğiniz bir projenin ICO’su var ama sadece özel yatırımcıya satış yaptılar ve siz satın alamadığınız için kendinizi yediniz. Şimdiye kadar yazdıklarımı yazma amacım, sizlere Vertex projesini tanıtmak içindi. Vertex projesi yani dünyanın ilk ICO satış sonrası pazarı; tüm bu sorunlar için bize çare oluyor. Biz kendimizi hiç yormuyoruz, yok şu proje tutar mı? bu proje scam mi? o proje yeterince yatırım alır mı? abi bu proje çok iyi ya kesin iş yapacak ama sadece özel yatırımcı kabul edecek, nasıl katılıcaz dertlerine son veriyor.

   Şimdi gelelim Vertex nedir? Ne iş yapar? Nasıl çalışır?

Vertex, ICO’lar için satış sonrası bir pazar oluşturma vazifesi görüyor. Bunu yapmak için de ICO’ları 6 aşamalı bir filtrelemeden geçirip %97’sini eliyor. Bu filtreleme olayını basite almamak gerekiyor, seçimleri dünya çapında alanlarında uzman ve yatırımcılardan oluşan bir grup titizlikle yapıyor. Sonuçta bu kadar iddialı bir proje, yanlış projenin ICO’sunu seçip hem kendilerini hem de platforma güvenenleri hüsrana uğratmak istemez. Başarılı olacağına inandıkları ICO’lara kendileri de yatırım yaparak finansal destek sağlıyorlar. Bu sayede geleceği parlak olan ama yeterli yatırımı alamadığı için iptal edilen projelerin önünü açmış oluyorlar. Ee peki bunun bize ne faydası var diyebilirsiniz. Bize faydası şöyle ki; Vertex’in ICO’suna katılıp alacağımız VTEX tokenler sayesinde biz de bu ECO sisteme dahil oluyoruz. Bizim yerimize Vertex’in araştırıp, inceleyip, eleyip ve en sonunda bulacağı ICO’lara elimizdeki VTEX tokenlerle yatırım yapabiliyoruz. İlk giriştede bahsettiğim gibi gireceğimiz ICO’nun scam mı? iş yapar mı? para mı alıp kaçarlar mı? dertlerimiz kalmıyor. Daha basit açıklamak için gönül isterdiki kendim video düzenleyip buraya koyayım ama ben de o yetenek olmadığı için Vertex’in hazırlamış olduğu videoyu koyayım da nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

    Teknik konulara gelecek olursak;

Toplam Token miktarı : 300.000.000
Token Sembolu : VTEX
Hard Cap : 44.700.000$
Soft Cap : 3.000.000$

Söylemekte fayda var, token satış fiyatı 0.22$ ile başlıyor ve her 15.000.000 token satıldıkça fiyatı 0.01$ artıyor. Daha iyi anlaşılması için bununla ilgili tabloyu ekliyorum.
Ekran Resmi 2018-08-26 17.24.32.png

     Yol Haritası :

02.07.2018 : Özel Satış
01.10.2018 : Halka Açık Satış
25.01.2019 : Halka Açık Satışın Kapanışı
27.01.2019 : Portalın Resmi Lansmanı (Vertex.market)
15.03.2019 : Portalın Halka Açılması
15.05.2019 : Fonun Lansmanı (Vertex.fund)
03.06.2019 : Vertex Cüzdanı Lansmanı
01.10.2019 : İlk Vertex.market Özel ICO’ları
01.12.2019 : Vertex Premium Token Lansmanı

Gerekli tüm bilgiler ve detaylar https://vertex.market sitelerinde mevcut, dilerseniz kendiniz de inceleyebilirsiniz. Son söz olarak söylemek gerekirse; eğer dediklerini başarabilirlerse ICO sektöründe çığır açabilirler. Düşünsenize sizin yerine herşeyi en ince ayrıntısına kadar inceliyorlar. En basitinden zamandan bile kazanıyorsunuz. Size sadece onların seçtiği ICO’lara katılmak kalıyor. Ne takım , ne whitepaper, ne proje, ne de ürün inceleme derdiniz kalıyor. Söylenenlere göre yüksek miktarlarda yatırım yapacak özel yatırımcılarıda varmış. Şahsen ICO’larına katılmayı düşünüyorum. Eğer siz de katılmayı düşünürseniz lütfen kendi araştırmanızı kendiniz yapıp karar verin. Yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bilgi alabileceğiniz kaynaklar:
Website : https://vertex.market
Whitepaper : https://vertex.market/protected/vertex_whitepaper.pdf
Telegram : https://t.me/Vertexmarkeplace

Yazarın Bitcointalk Kullanıcı Linki : https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1249814

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.14
JST 0.030
BTC 64870.15
ETH 3489.66
USDT 1.00
SBD 2.54