15.01.2019 Dolar TL (USDTRY) Analizi

in usdtry •  3 months ago

Selamlar,

Dolar TL (USDTRY) mavi-kırmızı kanal içerisindeki hareketini devam ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde bandın kırmızı direnç çizgisi dördüncü kez test edildi. Bu da bize bu kanalın ne kadar önemli olduğunun bir işaretçisi. Ancak alt mavi band hala ciddi bir testle karşılaşmadı. O yüzden önümüzdeki periyot oldukça kritik. Kanalda gerçekleşecek kırılmalar ise rallileri beraberinde getirebilir.

Trend dostunuz olsun.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Thank you so much for sharing this amazing post with us!

Have you heard about Partiko? It’s a really convenient mobile app for Steem! With Partiko, you can easily see what’s going on in the Steem community, make posts and comments (no beneficiary cut forever!), and always stayed connected with your followers via push notification!

Partiko also rewards you with Partiko Points (3000 Partiko Point bonus when you first use it!), and Partiko Points can be converted into Steem tokens. You can earn Partiko Points easily by making posts and comments using Partiko.

We also noticed that your Steem Power is low. We will be very happy to delegate 15 Steem Power to you once you have made a post using Partiko! With more Steem Power, you can make more posts and comments, and earn more rewards!

If that all sounds interesting, you can:

Thank you so much for reading this message!