Halil Örenler YouTube videoları çok yakında sizlerlesteemCreated with Sketch.

in #technology2 years ago

YouTube, kullanıcıların kendi videolarını izleyebilecekleri, beğenebilecekleri, paylaşabilecekleri, yorumlayabilecekleri ve yükleyebilecekleri bir video paylaşım hizmetidir. Video servisine PC'lerde, dizüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve cep telefonlarında erişilebilir.

YouTube'un Ana İşlevleri Nelerdir?
Kullanıcılar video arayabilir ve izleyebilir
Kişisel bir YouTube kanalı oluşturun
Videoları kanalınıza yükleyin
Diğer YouTube videolarını beğenin / yorum yapın / paylaşın
Kullanıcılar diğer YouTube kanallarına ve kullanıcılarına abone olabilir / takip edebilir
Videoları düzenlemek ve videoları birlikte gruplandırmak için oynatma listeleri oluşturun
Gençler Neden YouTube'u Seviyor?
YouTube, kullanımı ücretsiz bir hizmettir ve gençlerin sevdikleri şeyleri keşfetmeleri için harika bir alan olabilir. YouTube birçok genç için, müzik videolarını, komedi gösterilerini, nasıl rehberlik edileceğini, yemek tariflerini, kesmeleri ve daha fazlasını izlemek için kullanılır. Gençler ayrıca en sevdikleri vlogger'ları (video blogcusu) takip etmek, ilgilendikleri diğer YouTubers ve ünlülere abone olmak için video paylaşım servisini kullanır.

Yaş sınırlamaları
Bir YouTube hesabı açmak için kullanıcıların ebeveyn izni ile 18 yaş veya 13+ olması gerekir. Güncelleme : Yeni AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) uyarınca, İrlanda artık Dijital Rıza Yaşını 16 yaşına ayarlamıştır. Bu, İrlanda'da 16 yaşın altındaki gençlerin bu platforma erişmesine izin verilmediği anlamına gelir.

Ancak, kullanıcıların web sitesine erişmek veya videoları görüntülemek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak, artık ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir YouTube çocuk sürümü var. YouTube çocukları, 3-8 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır ve çocukların ve ebeveynlerin ilgilendikleri içeriği bulmalarını kolaylaştırır. YouTube Kids uygulaması hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın . Halil Örenler

Riskler Nelerdir?
YouTube, yeni şeyler keşfetmek, öğrenmek ve eğlence almak için harika bir yer olsa da, hizmeti kullanırken ebeveynlerin ve gençlerin farkında olması gereken bazı şeyler vardır.

Coin Marketplace

STEEM 0.40
TRX 0.07
JST 0.050
BTC 42391.55
ETH 3169.57
USDT 1.00
SBD 4.68