Ta instytucja działa jak PIRAMIDA FINANSOWA - komentuje wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.steemCreated with Sketch.

in strimi •  9 months ago

1,8 mln zł - tyle w 2017 roku ZUS przyznał dyrektorom i wicedyrektorom oddziałów. A to oznacza, że przeciętny dyrektor oddziału dostał dodatkowe 24 tys. zł. - Ta instytucja działa

Posted via Strimi

Source: view

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

z.jpg

he he :)

·

hahahahahaha Jebłem ze śmiechu i leżę ! xD

Wklejanie linków z oryginalnym tekstem jest dla mnie zwykłym plagiatem.

·

Kolego to jest wpis z platformy STRIMI.PL... a tam się wyłącznie wrzuca linki...

·
·

Ale opis można dać swój, a nie domyślną kopię ze strony.

·
·
·

człowieku wejdź na strimi i zobacz co tam się dzieje... każdy tak wrzuca posty bo z automatu masz taką część tekstu...
jak chcesz się bawić w anioła stróża to zrób coś z tym
2018-06-13_191158.jpg
Jak dla mnie to większy problem... ;)

·
·
·
·

nie przejmuj się, on tak ma

·

W takim razie dlaczego nie oflagujesz wszystkich użytkowników strimi? Mi się podoba, fajnie że @mowilimi podaje link zródłowy w nowej wersji. Teraz sam będę korzystał z tego serwisu o ile jest już steemconnect

·
·

Flaguję to, co zobaczę lub znajdę. Nie siedzę 24/7 na Steemie. A ty jak walczysz z plagiatami? Głosując na nie?

·
·
·

jak byś nie wiedział to tu jest link https://strimi.pl/ wszystko tam zobaczysz i znajdziesz a jeszcze łatwiej jest użyć #strimi

·
·
·
·

Dopóki link nie zawiera autorskiego opisu zachęcającego do kliknięcia, a jest po prostu kalką z oryginału - to zasługuje na flagę.

Wielce szkoda, że wspierasz kopiuj/wklej.

Nie interesuje mnie całe Strimi, interesuję mnie wklejane linki na #polish i próba zachowania tam jakiegoś porządku.

·
·
·
·
·

@lukmarcus Oczywiście masz rację. #polish z założenia ma być dla twórców. Jednak czym jest plagiat? 1:1 kopią to tak. A co z zmodyfikowaną treścią? Jeśli w oryginale pisze: "Baba siała mak i dostała 10 lat " a ja napiszę: "10 lat odsiadki dla baby za sianie maku" to to będzie plagiat czy nie? Jaki jest margines plagiatu. W jakim stopniu muszę zmodyfikować tekst by nie był uznany za plagiat? Jak pisać niusy? Jak żyć?

Do strimi powinno się używać tagu #strimi-pl #strimi-polish i wazystko z początkiem #strimi.

Strimi moim zdaniem to nie plagiat. To dzielnie się treścią. I należy się prowizja bo dzięki komuś kto udostępnia treść autor oryginalnej treści lub cała strona ma więcej wyświetleń a więcej wyświetleń to większe zarobki z reklam ( czy czegoś innego). No chyba, że autor oryginału lub strona nie zarabia w żaden sposób. Wtedy można byłoby dyskutować.

·
·
·
·
·
·

Aby dzielenie się linkami było fair, moim zdaniem powinny być spełnione dwa warunki:

  1. Pierwotny autor otrzymuje jakiś procent z monetyzacji.
  2. Opis linka jest całkowicie autorski, bez automatycznego kopiowania.

To, czy linki powinny trafiać na #polish, zostanie zweryfikowane przez ludzi na #polish - inaczej ciężko powiedzieć. Pierwotnie każda treść ze Strimi miała mieć prefiks i tak było ok. Zakładam, że w ten sposób tokeny się nie zgadzały i blokada ta została usunięta. Czas pokarze.

·
·
·
·
·

meta description tags, og sharing tags? obiło się o uszy? więc te tagi są udostępniane przez właścicieli stron po to by czytelnicy mogli z łatwością udostępniać linki

·
·
·
·
·

Tak na marginesie, być może już wkrótce trzeba będzie placić za udostępnianie linkow. Zamordyzm nadchodzi, poczekaj do tego czasu i nie wyrywaj się przed szereg

·
·

Jeszcze nie ma SC, trzeba będzie poczkać jeszcze chwile na to.

·
·
·

Mogę zapytać czym jest SC ?

·
·
·
·

Bardzo proszę steemconnect.com :)

państwo ma monopol na trucie obywateli poprzez papierosy i alkohol
państwo na monopol na hazard (LOTTO)
państwo ma monopol na piramidę finansową (ZUS)

·

Po 1 nie ma edukacji finansowej w szkołach. Młody jak zarobi 2000 to przewali na imprezy i zachcianki. ZUS jest potrzebny. Ale nie taki moloch który jest źle zarządzany i tylko przynosi straty dla państwa.
Po 2 cała władza musi się zmienić żeby był większy przyrost naturalny i ludzie nie Uciekali z kraju. Dziś na jednego emeryta przypada 4 pracujących. Za kilkanaście lat będzie to tylko dwóch na jednego. Dobrym przykładem Są Chiny. W Chinach do pewnego czasu można było mieć tylko jedno dziecko. Z jednej strony miało to na celu ograniczyć populację Chin a z drugiej doprowadziło do tego że jest masa starszych osób w wieku emerytalnym na których nie ma pieniędzy.

·
·

Zgodzę się z przedmówcą, że w szkołach brak edukacji finansowej i nie tylko...
Jednak nie zgodzę się, że jest potrzebny ZUS. W mojej opinii na emeryturę każdy powinien odkładać indywidualnie a jeśli przez całe, życie przep... pieniądze to już jego wina.
Nie mniej sprowadza się to do pierwszego problemu czyli braku odpowiedniej edukacji finansowej i nie tylko.
Kolejnym faktem jest, że piramida finansowa nie może być źle zarządzana gdyż od początku jej powstania jest skazana na upadek... więc taki twór wgl. nie powinien istnieć a przynajmniej w formie piramidy finansowej, która przez brak wyżu demograficznego (który nie mógłby trwać w nieskończoność) zaczyna być nierentowna.
Co do władzy to w skrócie moja teoria wygląda następująco, że jesteśmy dalej pod zaborami.
Ekonomicznie Polska prawie nie istnieje, gdzie nasz przemysł ? wykupiony lub celowo zamknięty przez inne państwa lub zdrajców narodu.

Co de edukacji to polecam posłuchać Pani Angeliki M. Tangali:

Co do osZUSta polecam posłuchać mecenasa Sławomira Mentzena, który tłumaczy też problem nadciągającej katastrofy demograficznej:

·
·
·

ja bym zrobił tak:

  1. edukacja finansowa na wysokim poziomie
  2. likwidacja ZUSu (wypędzenie darmozjadów do wytwarzania dóbr)
  3. każdy ma zadbać sam o swoją emeryturę (inwestycje, II filar czy kto co tam chce)
  4. jedyne co państwo powinno zapewnić, to zasiłki dla całkowicie niezdolnych do pracy, darmowe leczenie dla emerytów, i ewentualnie zupka w zbiorowej jadłodajni aby z głodu nie poumierali (bo to zwyczajnie nie humanitarne) natomiast cała reszta to każdy sobie się wyśpi tak jak sobie pościele.