Kalendarium Muzyczne - 6 marca

in sp-group •  12 days ago



6 marca 1958 roku urodził się Igor Czerniawski, rosyjski muzyk, klawiszowiec oraz współzałożyciel grupy Aya RL.



Zespół został założony w 1983 roku, Igor Czerniawski na festiwalu w Jarocinie poznał grupę Jarosława Lacha i Pawła Kukiza i postanowili z sobą współpracować. Na początku zespół nosił nazwę "Aya Red Love" która z biegiem czasu została skrócona.

Rok później zespół zagrał na Festiwalu w Jarocinie gdzie odniósł wielki sukces, zaprezentowany utwór "Skóra" w krótkim czasie stał się bardzo popularnym utworem i zajmował wysokie miejsca polskich list przebojów.

Debiutancki album grupy ukazał się w 1985 roku a w 1991 roku ukazała się reedycja albumu na której znalazły się dodatkowe utwory i największy przebój grupy "Skóra", który nie został umieszczony na debiutanckiej płycie.

Album odniósł duży sukces a trzy utwory z płyty trafiły na listy przebojów, grupa zdobyła wielki rozgłos wśród młodzieży oraz dorosłych słuchaczy. Jednak jeden z muzyków opuścił grupę i wyjechał do USA, pozostała dwójka pracowała nad nowym albumem jedna po jakimś czasie zawiesiła nagrywanie nowego materiału. Zespół przetrwał do 1998 roku ale już bardziej jako solowy projekt Igora Czerniawskiego.


AYA RL - Skóra


image.png



Pomoc - eskarock, rmf.fm oraz wikipedia

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!