RE: Strajk nauczycieli: Celem destabilizacja kraju i zamach stanu?

You are viewing a single comment's thread from:

Strajk nauczycieli: Celem destabilizacja kraju i zamach stanu?

in share2steem •  2 months ago 

Takie to według Ciebie proste?

Ok przypuśćmy, że jest tak jak piszesz, szkoły stają się prywatne. Tylko co wtedy z obowiązkiem szkolnym? Zostawić?
Mam 3 rodzeństwa. Przypuśćmy, że miesięczny koszt szkoły na 1 dziecko to 1000zł. To i tak mało bo prywatny żłobek to ok 1500zł. Więc moi rodzice musieliby miesięcznie płacić 4000 za szkołę. Jeśli ich nie stać? Bo czworo dzieci to duże wydatki, to co do więzienia mają iść?

No to by była głupota.

Więc co, znieść obowiązek szkolny? I co wtedy rodzice mają wybrać które dziecko wysłać do szkoły? Wielu rodziców by pewnie zrezygnowało w ogóle z wysyłania dzieci do szkoły w ciągu 60lat czy dwóch pokoleń ludzi bez szkoły cofnęli byśmy się do jaskiń. Ci bogaci byliby jeszcze bogatsi bo taką masą przygłupów łatwo sterować.

Konstytucja zapewnia wszystkim dzieciom równy dostęp do wykształcenia. Tak aby nawet te dzieci z biednych rodzin miały szanse.

Twoje założenie jest nie dość że sprzeczne z konstytucja to zwyczajnie nieprzemyślane.
Szkoły państwowe są potrzebne i potrzebni są nauczyciele, którzy będą mogli godnie żyć.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ogólnie też bym chciał, żeby wszyscy super zarabiali, tylko rzeczywistość jest inna. Nie jestem fanem wspierania jednej grupy społecznej kosztem innych. Podałeś jakąś kwotę 1000 PLN, ale nie wziąłeś pod uwagę, że ta kwota byłaby niższa:

  • Twoi rodzice w podatkach już nie musieliby się skadać na edukację,
  • znika nam cała biurokracja i urzędnicy,
  • więcej szkół prywatnych to większa konkurencja i niższe ceny

Dodatkowo masz wybór, do jakiej szkoły póścisz dziecko - możesz wybrać taką, która skupiają się bardziej na muzyce, gospodarce, technologii - w zależności co interesuje dzieciaka.

Konstytucja zapewnia wszystkim dzieciom równy dostęp do wykształcenia. Tak aby nawet te dzieci z biednych rodzin miały szanse.

Pytanie dlaczego te rodziny są biedne. Z wyboru czy dlatego, że podatki są wysoki? Z wynagrodzenia przeciętnego kowalskiego zabierane jest ponad 60% - szkoda, że pomijasz te fakty. Może nawet więcej, weź pod uwagę koszty pracy, z tego co Ci zostanie odejmij ~16% VATu ze wszystkiego co kupisz, akcyza, podatek paliwowy itd... Długo by wymieniać.