***spoilers - Black Mirror season 4, "USS Callister" מחשבות על מראה שחורה - עונה 4 פרק 1

in #review4 years ago (edited)

rrr.jpg

הפוסט הבא מכיל ספויילרים****
נא לקרוא רק לאחר צפייה בפרק****

האמת שאף פעם לא ראיתי סטאר טרק ואף פעם לא נתקפתי באיזשהו דחף לצפות בסרט מדע בדיוני שכולל חלליות ומלחמות
עם מוטאציות בין-גלאקטיות.

על אחת כמה וכמה שלא חשתי בצורך להיות מושלת של ספינת חלל כזאת (או להיות בקיאה בטרמינולוגיה של התחום).
אבל מסתבר שיש לא מעט אנשים שמסתובבים בעולם עם אספירציות כאלה.
למעשה נהוג לכנותם בעגה "גיקים".

הדמות של רוברט דיילי היא ללא ספק התגלמותו של טייפקאסט הגיק האולטימטיבי. דהיינו, מתכנת מחונן ביום, גיימר מושבע בלילה, חובב סדרות מד"ב ובין היתר נטול כישורים חברתיים.

בעוד שבסצנת הפתיחה רואים את דמותו של דיילי מפקד על ספינת חלל שנלחמת ברעים ויש לו כל מיני נתינים שהוא מתעמר עליהם, הסצנה הבאה היא מהחיים האמיתיים שלו והוא זוכה ליחס מזלזל מהקולגות במקום העבודה שלו, אותם אנשים שלפני רגע שירתו אותו. מהר מאד מבינים שהחלק הראשון הינו פנטזיה.

אלא שהפנטזיה הזאת איננה רק פנטזיה ויש בה אלמנטים של ממשות. דיילי יצר בבייתו מעין משחק מחשב שמדמה עולם גלאקטי עם ספינות חלל ואווטרים רעים שיש לנצח אותם. דיילי משלב את החיבה שלו למדע בדיוני עם חוסר הסיפוק החברתי שלו וכך מייצר שכפולים של הקולגות שלו שאותם הוא מכניס למשחק והם שם כדי לעבוד בשבילו ולשרת אותו.

אותם שכפולים הם ממש קופי פייסט של בני אדם, כמו העתק של מסמך וורד שניתן לבצע בו שינויים ולעשות לו "rename" . רעיון מרתק לכלעצמו.
העובדת החדשה במשרד, נאנט, מביאה משב רוח מרענן לחייו של דיילי. היא, בניגוד לשאר, רוכשת לו חיבה יתרה שהוא בכלל לא רגיל לה או יודע איך להכיל אותה. הוא מחליט להכניס גם אותה למשחק החולני שלו לאחר שגנב דגימת רוק שלה ממכסה הקפה ששתתה.
נינאט מסרבת לקבל עליה את המציאות החדשה ולא מרפה עד שתמצא דרך לצאת משם ומצליחה בקושי לשכנע את החברים להצטרף אליה.

האמת שזה מעניין במובן הזה שלפעמים דווקא עובדים חדשים שמגיעים למקום חדש פתאום מצליחים לראות דברים בצורה
צלולה יותר, לחשוב מחוץ לקופסה מה שנקרא ולשבור רצף שלילי שמתרחש זמן רב בבדיל של מחשבה.

מכאן הסוף כבר מתחיל להיות די ברור למרות שאנחנו רק במחצית הפרק ויש בזה בעייתיות.

מה שכן מצליח לכפר על הסוף הצפוי זה רגעים של הומור שנון.
למשל הרגע בו חושף הדמות של הבוס השני, וולטון (ג'ימי סימפסון שאגב ממש הפגין כישורי משחק מרשימים) את העובדה שאין לאווטרים איברי מין ואף ממחיש זאת.

כמו כן, יש כמה חורים בעלילה שהופכת אותה לעוד יותר מופרכת למשל המובהק בהם זה האופן שבו השתכנעה הדמות של נאנט לפרוץ לביתו של דיילי ולרוקן לו את המקרר בלי לשאול יותר מידי שאלות מהפחד שיפרסמו את תמונות העירום שלה. סחיטה דיי מופרכת מה גם שלא הובטח לה שזה לא יקרה אם תעשה זאת.

gggj;l.jpg

אנקדוטה משעשעת לסיום היא שהפיצה שאותה הזמין דיילי הייתה מחברת "frences" שהיא אותה חברת פיצה מהפרק "crocodile" אלא שכאן מגיע שליח אנושי מה שמצביע על כך שההתרחשות של הפרק הראשון כנראה הייתה בטרם זו של הפרק השלישי , בה חברת הפיצה עובדת עם מכונות אוטומטיות וללא נהג.

Sort:  

Congratulations @shubaca430, this post is the fifth most rewarded post (based on pending payouts) in the last 12 hours written by a Newbie account holder (accounts that hold between 0.01 and 0.1 Mega Vests). The total number of posts by newbie account holders during this period was 5095 and the total pending payments to posts in this category was $5682.43. To see the full list of highest paid posts across all accounts categories, click here.

If you do not wish to receive these messages in future, please reply stop to this comment.

Coin Marketplace

STEEM 0.45
TRX 0.08
JST 0.059
BTC 48807.61
ETH 4136.07
BNB 541.43
SBD 5.67