Dlaczego opozycja w Polsce nie jest opozycją.

in reakcja •  8 months ago 

Niedawno po internecie krążyła alternatywna wersja Smoleńska z królową Wlk. Brytanii w roli głównej, przy analogicznym zachowaniu służb, polityków i oddaniu wraku oraz śledztwa w łapy Rosjan.
Brzmiało to irracjonalnie, że ktoś u nich mógłby dopuścić, aby państwo zdało egzamin, używając oczywiście metodologii polskiej do oceny tego egzaminu.

Teraz moja alternatywna historia.
Wyobraźcie sobie sytuację, w której państwo brytyjskie jest mocno skonfliktowane z Niemcami, chodzi o gazociąg, polskich spedytorów, uchodźców itd.
Wyobraźcie sobie, że Niemcy rozmawiają na temat wewnętrznych spraw i reform w UK w swoim parlamencie i że zapraszają dotego osobę wcześniej wydaloną z Wlk. Brytanii przez służby, gdyż uznana została za osobę niepożądaną i groźną dla sytuacji w państwie.
I teraz wisienka na torcie.
Główna siła opozycyjna UK jedzie do Berlina, żeby spotkać się z szefem rządu niemieckiego, żeby omawiać sprawy polskie, a wcześniej nawołuje Niemcy do wprowadzenia sankcji dla Wlk. Brytanii.(sic!)
Jakbyście nazwali takie zachowanie?

Jakubiaki, Centra Adama Smitha, mali i średni przedsiębiorcy i inni łączcie się, zróbcie normalną i lojalną opozycję parlamentarną dla PiS-u i wchodźcie do parlamentu.
A platforma i nowoczesna niech przepadną w odmętach historii.

Ilu jeszcze plugastw muszą się dopuścić, żeby część Polaków otworzyła oczy?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!