Rozłam w Kukiz15 - Powstały nowe koła sejmowe

in reakcja •  last month  (edited)


W Sejmie powstały nowe koła poselskie - "Przywrócić Prawo" i wracająca po wielu latach oficjalnego niebytu w sejmie Unia Polityki Realnej.

Koło Przywrócić Prawo tworzyć będą dawni posłowie: Janusz Sanocki, który będzie przewodniczącym koła, Piotr Liroy-Marzec – będzie wiceszefem koła oraz Jerzy Jachnik, dotychczas niezrzeszony – będzie sekretarzem koła.

Z kolei koło Unii Polityki Realnej będą tworzyć poseł Elżbieta Zielińska , poseł Bartosz Jóźwiak, poseł Jerzy Kozłowski i poseł Tomasz Jaskóła. Liderzy UPR nie kryją swojego entuzjazmu, partia będzie posiadała swoje koło w sejmie pierwszy raz od 1993 roku kiedy to pierwszy raz odbyły się wybory z 5-procentowym progiem wyborczym i ówczesna formacja Korwin-Mikkego straciła swoje miejsca w parlamencie. https://www.facebook.com/170524612999171/posts/2606887939362814/ Janusz Sanocki z koła Przywróć Prawo wyjaśnił, że celem na ostanie dwa miesiące kadencji, będzie przywrócenie w Polsce biernego prawa wyborczego, w związku z tym, że w naszym kraju obywatele nie mogą indywidualnie kandydować do Sejmu – mogą kandydować w ramach komitetów wyborczych. Sanocki powołał się przy tym na pismo, które otrzymał z Państwowej Komisji Wyborczej, w którym potwierdziła ona – na jego prośbę – że prawo zgłaszania kandydatów w wyborach przysługuje w Polsce tylko komitetom wyborczym. Źródło: radiomaryja.pl

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!