Krzysztof Bosak zaapelował o zachowanie spokoju w sprawie koronawirusa

in #reakcja3 years ago


Kandydat na prezydenta w nadchodzących wyborach, Krzysztof Bosak, zaapelował podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę 4 marca w Wyszkowie by nie siać paniki lecz zachować spokój i zdrowy rozsądek ws. koronawirusa.

Chciałbym wezwać wszystkich, którzy uczestniczą w komentowaniu tych spraw, do zachowania spokoju, nie siania niepotrzebnych emocji czy paniki. - mówił Krzysztof Bosak.

W jego ocenie rząd Prawa i Sprawiedliwości chciał jedynie sprawić wrażenie dobrze przygotowanego na coraz liczniejsze przypadki zachorowań na koronawirusa, podczas gdy od miesiąca, czyli pierwszych przypadków zachorowań w Europie, nic nie zrobił. Bosak przypomniał, że posłowie Konfederacji jako jedyni nie poparli specustawy przyjętej przez sejm ws. koronawirusa. Przedstawienie tego w ciągu jednej nocy jest niepoważne. To ustawa zmieniająca kilkadziesiąt innych ustaw, rząd nie przedstawił wystarczających uzasadnień, dlaczego w ten a nie inny sposób. Proponowaliśmy poprawkę, aby przepisy tej ustawy, dającej absolutnie nadzwyczajne kompetencje rządowi, obowiązywały tylko przez pół roku. Natomiast bezterminowe rozszerzanie kompetencji rządu w prawie każdej sprawie i zdejmowanie z urzędników odpowiedzialności za to, co mogą zrobić, jest bardzo niebezpieczne. Zawsze się mówi, że przepisy kryzysowe wprowadzane są w sytuacji nadzwyczajnej, ale one później zostają i rząd ma różne nowe kompetencje, którymi może zmieniać bieg życia społecznego i gospodarczego nie ponosząc za to odpowiedzialności. To nas bardzo zaniepokoiło. Jeżeli pan prezydent ma wątpliwości co do tego, jak nasze państwo jest przygotowane, apelujemy o zwołanie Rady Gabinetowej. Pan prezydent powinien zaprosić do siebie ministrów odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe, ministra zdrowia i zadać wszystkie szczegółowe pytania. Nie potrzeba wzniecania niepotrzebnych emocji, nie potrzeba, by politycy różnych partii nawzajem się obwiniali. Takie sprawy, jak zachowanie zdrowia publicznego, bezpieczeństwa publicznego wobec groźnej epidemii powinny wymuszać współpracę wszystkich sił politycznych. - powiedział Bosak.

źródło: medianarodowe.com, tubawyszkowa.pl

 

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.05
JST 0.022
BTC 16814.63
ETH 1229.91
USDT 1.00
SBD 2.09