Krzysztof Bosak apeluje o wprowadzenie stanu wyjątkowego - Pierwsza konwencja wyborcza online [WIDEO]

in #reakcja3 years ago


Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich zaapelował podczas swojej konwencji wyborczej o wprowadzenie stanu wyjątkowego. Była ona prowadzona online ze względu na panującą sytuację kryzysową. Kandydat przedstawił także swój program wyborczy w skład którego wchodzi 27 tez konstytucyjnych.

Podczas internetowej konwencji Krzysztof Bosak przypomniał że w miniony czwartek koło poselskie konfederacji, w odpowiedzi o opinie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zamknięcia granic, podkreśliło że "Rząd w sytuacji kryzysowej nie może wahać się z podjęciem żadnych niezbędnych działań, które mają służyć bezpieczeństwu i zdrowiu obywateli".

Kandydat przekonywał także że podstawowym celem jego programu wyborczego jest wzmocnienie państwa. Sam program został zawarty w postaci 27 tez konstytucyjnych które można przeczytać w broszurze, opublikowanej na stronie internetowej sztabu Bosaka, zatytułowanej "Nowy Prządek".
Broszura zawiera między innymi takie postulaty jak, wydłużenie kadencji prezydenta do 7 lat jednak bez możliwości reelekcji, wzmocnienie pozycji premiera czy reforma senatu w skład którego po reformie wchodzili by przedstawiciele samorządów oraz przedstawiciele związków przedsiębiorców, pracodawców, związków zawodowych oraz innych organizacji społecznych, a dożywotnio także byli prezydenci. Według programu instytucje mające kontrolować działania rządu zostały by przekazane w ręce opozycji. https://twitter.com/bosak2020/status/1238823784959954946 W czasie konwencji polityk Ruchu Narodowego wskazał na wieloletnie zaniedbania w służbie zdrowia, domagał się także wyciągnięcia konsekwencji "Od tych, którzy dopuścili do sytuacji, w której brak sprzętu ochronnego, w której brakuje jasnych kanałów przekazania informacji o obowiązujących procedurach". Przyznał także że urzędnicy stopnia centralnego, w tym minister zdrowia Łukasz Szumowski, są "Narażeni na wieloletnie zaniedbania, które muszą w ciągu kilku tygodni nadrobić". https://twitter.com/RobertWinnicki/status/1238912018440208391 Polityk ocenił, że dla każdego jest jasne iż obecna sytuacja jest nadzwyczajna. Uznał także wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego jako "wprowadzanie stanu wyjątkowego na raty", ponawiając swój apel z środy o wprowadzenie stanu wyjątkowego i zmianę terminu wyborów prezydenckich, przekonywał że robi to także "w imieniu tysięcy polaków" którzy zastanawiają się czy będą mogli "bezpiecznie uczestniczyć w organizacji procedur wyborczych". W kontekście zaistniałej sytuacji przypomniał o swojej propozycji głosowania przez internet. https://twitter.com/annabrylka/status/1238923927096885249 Na konwencji swoje poparcie dla kandydatury Krzysztofa Bosaka wyrazili liderzy i członkowie ugrupowań wchodzących w skład Konfederacji: Wolność i Niepodległość, w tym prezes partii KORWiN, poseł Janusz Korwin-Mikke, lider Korony, poseł Grzegorz Braun, prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki czy poseł Artur Dziambor.
Sama konwencja z powodu nadzwyczajnych okoliczności odbyła się w nowatorski sposób - całkowicie przez internet, wszystko po to, by uniknąć możliwości rozprzestrzeniania się korona wirusa SARS-CoV-2, z godnie z zaleceniami rządowymi. Dzięki transmisji w mediach społecznościowych zgromadziła ona nawet kilkaset tysięcy obserwatorów, jak podaje rzecznik sztabu Bosaka - Anna Baryłka. https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/843828632797882/

Źródła: Polsat News, Facebook

 

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Sort:  

Głosowanie na siebie. Down-vote

SPAM! =Down-vote

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.05
JST 0.022
BTC 16951.22
ETH 1256.95
USDT 1.00
SBD 2.16