Wybory Samorządowe 2018 - Iron Vlog #16 + piosenka "Radny"

in #reakcjalast year (edited)

Kolejne wybory za nami.
Jak mawia poeta, "Radny kradnie, a miasto na dnie."

Wyniki raczej bez niespodzianek.
PiS wygrał do sejmików wojewódzkich, ale chyba liczyli na większą przewagę. Ponad to sejmiki nie mają jakiegoś wielkiego znaczenia. Poza wydaniem kilkuset milionów naszych pieniędzy, sejmik za dużo nie może.
Walka toczyła się raczej o stanowiska prezydentów miast i tu kandydaci PiS-u na raczej się nie popisali.

Jaki nie popisał się w Warszawie. I całe szczęście. Znajomy politolog mówił mi, że jeśli teraz Jaki zostałby prezydentem Warszawy, to kiedyś zostanie prezydentem Polski.
Myślę, że prezydentem Warszawy mógłby być całkiem niezłym, ale jego ogólne poglądy na kraj są paskudne. Cieszę się, że Jaki nie wygrał, ale jest mi smutno, że wygrał Trzaskowski.

W Białymstoku nie popisał się Jacek Żalek, w Poznaniu nie popisał się Tadeusz Zysk, w Łodzi nie popisał się Waldemar Buda etc. etc. etc.

Mam nadzieję, że te zdradzieckie mordy szybko znikną z naszych ulic, chociaż gdzieniegdzie czeka nas jeszcze 2 tura. Jeszcze nie wiadomo gdzie, bo ostateczne wyniki będą znane dopiero za kilka dni. Ciekaw jestem, co będzie we Wrocławiu, bo wstępny wynik Jacka Sutryka to 50,1%, czyli dokładnie tyle, ile trzeba zdobyć, aby nie było drugiej tury, ale ostateczny wynik może się zmienić o +/- 3 punkty procentowe.

Przy okazji zapraszam na piosenkę pt. „Radny” (na bazie piosenki „Narcyz” zespołu Łzy).

Wsparcie:
https://www.paypal.me/kylu12488
BTC: 1K6jUCtqMLeepqgh4hHwaBKDmZBA3LTy49
BCH: 1F5Qtmjd3MXdSuF1jtvTQsPdARrbpXxmrx
LTC: LbwRVYcF5tjcHJjeG3FJYGZ9MJsTik4UAw

#Wybory2018
#Samorzad
#Radny

Sort:  

"Wszyscy radni są bezradni" ~ mój ojciec.