Nowe smaki Lay's 2019 - czego się spodziewać?

in #pplish2 years ago (edited)

Cześć! Wiecie, że Laysy o smaku Pierogów istnieją od 6 lat i powstały za granicą? Tymczasem w Polsce nadal jemy cebulę i paprykę. Czy w 2019 roku możemy spodziewać się nowych smaków?

  1. Co będzie w nowych edycjach limitowanych i dlaczego znowu pomidory?
  2. Czy będzie więcej ostrych smaków Strong i nowe Lay'sy z Pieca?
  3. Czy powrócą ulubione smaki klientów?
  4. Ile razy pojawi się znowu to co już było, tylko pod inną nazwą i w ledwo zmienionym opakowaniu?

Zapraszam do lektury :)

(Przyjemną dla oka wersje wizualną tego wpisu znajdziecie w filmie poniżej)

Zaczął się nowy rok i z tego też tytułu pomyślałem, że pogadamy sobie o tym, jakie nowe Lay'sy mogą pojawić się w sklepach w 2019 roku i co moim zdaniem znowu się powtórzy.

Piszcie w komentarzach jakie ciekawe i możliwe do wykonania smaki Wy chcielibyście zobaczyć w tym roku na półkach!

Co będzie w nowych edycjach limitowanych i dlaczego znowu pomidory?

Jeżeli mógłbym wybrać, chciałbym aby pojawił się smak jakiegoś polskiego dania. Obecnie, przy takiej ilości wyprodukowanych już smaków, ciężko, aby jakiś składnik się nie powtórzył, dlatego, uważam że Lay'sy będą szły w bardziej złożone smaki, które posiadają w sobie więcej niż jeden składnik. Przykłady smaków całych dań pojawią w dalszej części tego filmu.

A patrząc realnie na to jak się sprawy mają to spodziewam się podobnych jeśli nie tych samych edycji limitowanych co w 2018 roku.

Będą smaki letnie, będą smaki imprezowe, jakiś nowy, ale nadal podstawowy smak Lay'sów MAXX Mocno Pogięte, nowe smaki na mecz czy to mniejszy czy większy. Nowe ostre smaki, które zupełnie nie będą nowe tylko będą inaczej się nazywać. Znowu nic ciekawego nie pojawi się na Halloween i będziemy musieli jeść kolejne Cheetosy z grafiką halloweenową na opakowaniu.

Za granicą znów pojawi się mnóstwo smaków, o których dowiem od zagranicznych youtuberów zajmujących się recenzjami produktów spożywczych. Praktycznie żadne z nich do nas nie dotrą, a te które dotrą będzie trzeba kupić przez internet jako prezentowe boxy z przekąskami, w Kuchniach Świata w galeriach handlowych, lub sklepie Dealz, który poza Warszawą mieści głównie w małych miastach.

Czy będzie więcej ostrych smaków Strong i nowe Lay'sy z Pieca?

Moim zdaniem w 2019 roku na półki po raz kolejny wejdzie co najmniej jeden ostry smak z serii Strong. Najprawdopodobniej znowu się powtórzy, bo co innego można wymyślić oprócz pieprzu, papryki i chrzanu. Jeśli się powtórzy, to będzie miał odświeżoną szatę graficzną albo jakąś wymyślną, zupełnie niepotrzebną nazwę jak np Orientalny Wok Hot Chilli, który jest smakiem, cóż, chili.

Jeśli chodzi o serię "z Pieca", moim zdaniem pojawi się jeden nowy smak w całym roku i albo będzie limitowany i bardzo szybko zniknie, bo będzie tak dobry, albo zostanie na półkach na długo i nikt nie będzie chciał go kupować. Chociaż nie powiem, wszystkie 5 smaków Lay'sów z Pieca: sól, grillowana papryka, cebulka, jogurt z ziołami i smak Curry, były lub są bardzo smaczne.

Po Internecie krążą zdjęcia jednego nowego smaku z tej serii i jest to smak BBQ. O ile podoba mi się jego opakowanie (photoshopowanie nowych smaków na opakowania chipsów Lay's to bardzo częsta praktyka) tak ten smak sam w sobie jest zaprzeczeniem idei tej edycji.

Smak grillowany, tylko że z Pieca.
Ej, zaraz zaraz, jak oni zrobili grillowaną paprykę?

Wracając do tematu.

Ameryka (zresztą nie tylko ona) wypuszcza na swój rynek masę nowych smaków każdego roku w serii pod nazwą "Do Us a Flavor", czyli w wolnym tłumaczeniu "Zrób nam Przysmaka". Smażony zielony pomidor, chedarowo-bekonowe danie Mac & Cheese, Salsa z mango, Chiński Syczuański Kurczak, który nawet mogę Wam pokazać, bo mam w go swojej kolekcji, chrupiące Taco, indyjska Tikka Masala, smak Cappuccino, nowojorskie kanapki z pastrami o nazwie Reuben czy brazylijska Picanha, którą również mogę Wam pokazać o tutaj.

Dlaczego więc u nas takie smaki w ogóle się nie pojawiają? Już nawet nie mówię o wrzucaniu w obieg na polski rynek zagranicznych smaków, ale żeby nie zrobić polskiej edycji tego konkursu, o którym wspomniałem wcześniej?

Polacy, znudzeni powtarzającymi się smakami, od lat w żartach proponują smak bigosu, schabowego czy świątecznego karpia. Dlaczego by czegoś takiego nie zrobić? Kurde, jeszcze w grudniu tamtego roku zjadłem na kanale chipsy o smaku choinki bożonarodzeniowej.

Wiecie co jest najlepsze? Że Kanada już w 2013 roku w swojej edycji konkursu "Do Us a Flavor" zrobiła smak Pierogów z cebulką i boczkiem zanim nam w Polsce przyszło o takich frykasach w ogóle myśleć.

Czy wymyślne smaki Lay's nie mają rynku w Polsce? Czy naprawdę kupujemy tylko cebulę?

Czy powrócą ulubione smaki klientów?

W 2017 roku swój wielki powrót po prawie 6. latach absencji na półkach miały Lay'sy Diabelski Cheddar. Przyjął się ponownie tak dobrze, że ludzie wychodzili ze sklepów z całymi, nieotwartymi jeszcze kartonami. A przynajmniej tak relacjonowali to oni sami na stronie Facebookowej Laysow. Co ze smakami, które pojawiły się na dłużej, jak Kurczak z Przyprawami, czy na krócej, jak Curry z Pieca? Smaków mięsnych pojawia się w ciągu roku najwięcej, wychodzę więc z założenia, że najłatwiej jest je wyprodukować. Idąc tym tropem, Kurczak mógłby łatwo wrócić do łask. Na powrót Curry z kolei o ile wystarczyłoby posypać całą partię produkcyjną przyprawą, nie liczę. Domyślam się, że wszystkie smaki chipsów "z Pieca" są bardziej uporczywe w produkcji niż masowo wrzucane do oleju standardowe Lay'sy.
Mogliby, na lato, przywrócić smak Soczystych Letnich Pomidorów. Smakowały jak prawdziwe.
To był jedyny tak dobry smak pomidorów, który nie był połączeniem kwaśnego smaku ketchupowe i chemii.
Osobiście chciałbym by na rynek wróciły Scoopsy łódeczki z dipem, które w 2017 roku zostały wycofane z rynku z powodu potencjalnej salmonelli. Chętnie, raz jeszcze kupiłbym wariant paprykowy, by uczcić najczęściej oglądany dom na moim kanale. Odcinek Daj Jednego o Lay's Scoops Papryka ma obecnie ponad 18 tysięcy wyświetleń. Myślę, że gdyby ulepszyli zestaw przypraw do dipu z saszetki i cóż, upewnili się, że nie ma w nich salmonelli, Scoopsy mogłyby wrócić do gry.

Ile razy pojawi się znowu to co już było, tylko pod inną nazwą i w ledwo zmienionym opakowaniu?

Moim zdaniem w ciągu roku pojawiać się będzie dużo smaków mięsnych i kombinacji smakowych, które już kiedyś jedliśmy. Gyros, kebab, kiełbasa, burger, żeberka. Fromage, twarożek ze szczypiorkiem, tzatziki, twarożek z ziołami, ogórek, twarożek z dymką, jogurt z ziołami z ogródka, twarożek z twarożkiem. Pomidory. Duże, małe, koktajlowe, wiśniowe, zielone, żółte, czerwone. No i obowiązkowo co najmniej dwa smaki grzybowe. Jak nie kurki, to prawdziwki. I oba w śmietanie wydane na rozgrywane rozgrywki piłki. Nożnej.

Podsumowanie

Tak prezentują się moje myśli jeśli chodzi o Lay's w 2019 roku. A co Twoim zdaniem pojawi się w sklepach w Polsce w tym roku?

Do zobaczenia w następnych materiałach, cześć.

Sort:  

Źle wpisałeś pierwszy tag. Proponuję, żebyś usunął busy (bo już Ci więcej nie dadzą), a wpisał poprawnie polish 😉, bo oczywiście pierwszego tagu nie można zmienić.

Oj. Dziękuję bardzo za wyłapanie błędu, poprawiłem :)

Gratulacje!

Twój post został opublikowany w dzisiejszym wydaniu Codziennika.

Jeśli chcesz wziąć udział w cotygodniowym konkursie Codziennika, odpowiedz Tak pod tym komentarzem, a Twój post weźmie udział w losowaniu płynnych środków Codziennika z całego tygodnia.

Pozdrawiam
@baro89

Congratulations @lawliet45! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 50 as payout for your posts. Your next target is to reach a total payout of 100

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Hi! You are my active follower. Can I help you?

Posted using Partiko Android

Coin Marketplace

STEEM 0.16
TRX 0.03
JST 0.038
BTC 10651.10
ETH 345.80
USDT 1.00
SBD 0.95