Wymiana koła w samochodzie ? Przecież to jest prościzna, ale co jeśli no własnie co jeśli...

in polsih •  9 months ago

Witajcie po 2 miesiącach przerwy! Staram się nie pisać kiedy nie mam nic do napisania ciekawego.. Tak więc jeśli to czytasz, to jak mawiał ksiądz Natanek "to wiedz ,że coś się dzieje" Nooo i się działo i to wcale nie mało o czym w ( #swiatbluro #swiatblura )
dzisiaj własnie napiszę a w zasadzie to dokładniej precyzując to pokażę . Swoją kolejną taką "krejzi" historie. Strzeliłem dwa tagi bo już kurcze nie pamiętam ,który to był mój autorski tag. To mówię a kurcze dam dwa aaa którymś na pewno trafię... heheheh ;-) -- to tak uprzedzając pytania, jakby ktoś pytał.

Chyba każdy z zmotoryzowanych złapał kiedyś przysłowiowego kapcia na drodze. Wysiadamy wtedy podchodzimy kopiemy kilka razy w oponę kilka/kilkanaście razy poprzeklinamy i zaczynamy brać się do roboty. W końcu samo się nie naprawi. Wiadomo co wygodniejsi i posiadający głównie droższe samochody mają wykupione assistance dzwonią sobie popłakuchają sobie do słuchawki chwile i czekają aż przyjadą im z pomocą. Ogólnie assistance to bardzo dobra sprawa, która w przypadku poważniejszych wari no po prostu ratuje nam przysłowiowy tyłek. Jednak Ja uważam ,ze to wstyd dla faceta by nie potrafił ogarnąć i wymienił koła w samochodzie, bo nie umie. No to co robimy? Otwieramy bagażnik ubieramy rękawice podnosimy półkę no i wyciągamy nasze "wspaniałe" koło. Wyciągamy lewarek klucz i zaczynamy pożądany trening mięśniowy. Kobra śmiga w jedną i w drugą stronę i hyc i hyc i hyc i w końcu nasze auto zostaje poniesione w głowie mamy jednak stresiwo a byle tylko nie spadło z tego lewarka.

Kiedy już skończymy całą operację uzyskując status "mission completed" siadamy mówimy no ja pierdo#e a się narobiłem wtedy odpalamy papieroska czujemy się też i dowartościowani. W końcu zrobiłem to sam:) Wsiadamy i jedziemy zawieźć oponę do wulkanizacji w celu naprawy i z nadzieją ,ze to tylko "mała awaria" opony.

W teorii bardzo proste i jakbyśmy się kogoś zapytali to każdy by się śmiał mówiąc hahaha stary, a co to jest wymienić koło, przecież to proste jak je#anie. Prawda jest taka ,ze jednak wielu nie potrafiło by wymienić koła jednakże ich męska duma nie pozwala powiedzieć inaczej. Tutaj tez producenci widząc postęp cywilizacyjny stosują tzw zestawy naprawcze . Czyli sprężone powietrze z jakiś klejem,które uszczelnia niewielkie przecięcie. Jednak niema się co oszukiwać ze to naprawa na małe uszkodzenia a nie jakieś poważniejsze. Wtedy już trzeba tę oponę zdjąć tak więc wracamy do kopnięcia kilka razy i pracy naszych mięśni i zdobywania wyższego morale ;-)

Zapraszam teraz na moją historią gdzie wymieniałem koło i wszystko było akurat przeciwko mnie. Na szczęście byłem pod domem więc miałem większe pole do "popisu". Jednak prawda w tym taka,że miałem pro prostu za mały lewarek ten filmik pokazuje też dosadnie jak warto dopasować wysokość lewarka do naszego pojazdu.

Opiszcie swoje historie ze zmianą koła bo na pewno nie tylko ja miałem w życiu takie "przeboje jak u Gesslerowej"

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @bluro2k17! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

Click here to view your Board

Do not miss the last post from @steemitboard:

Valentine challenge - Love is in the air!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!