Kanamara Matsuri - święto penisa Japonia

in polish •  last year 

Gdy w Polsce świętujemy Wielkanoc po drugiej stronie świata, a konkretnie w Japonii w Świątyni Kanayam obchodzone jest święto Kanamara Matsuri. Traktowane jest jako święto płodności, a potocznie nazywane dniem penisa. Poniżej moja fotorelacja z tego święta w 2012 roku. Wiem jednak, że obchodzone jest do dziś. W tym roku przypada na 1 kwietnia.

DSCF2046.JPG

Legenda

"Legenda głosi, że zębaty demon zamieszkał w pochwie pewnej pięknej dziewczyny i pozbawił przyrodzenia jej mężów podczas nocy poślubnej. Zrozpaczona dziewczyna poprosiła o pomoc miejscowego kowala, a ten wykuł dla niej stalowego penisa, na którym demon połamał sobie zęby. Na pamiątkę tamtego wydarzenia, w świątyni Kanayama czci się właśnie stalowego fallusa."

Obchody

Festiwal ten przyciąga masę turystów. Podczas mojego pobytu ciężko się było tam przemieszczać. Podczas festiwalu można kupić drobne pamiątki jak i odpustową żywność na straganach przy świątyni.

DSCF2013.JPG

DSCF2093.JPG

Procesja

Jednak głównym punktem festiwalu jest procesja, która wyrusza z pod świątyni i przemieszcza się ulicami miasta. Podczas procesji uczestnicy niosą na platformach penisy stworzone z różnych materiałów. Do tego często wydają głośne okrzyki. Spora część uczestników również przebiera się za penisy.

DSCF2051.JPG

DSCF2066.JPG

DSCF2070.JPG

DSCF2075.JPG

DSCF2082.JPG

źródła:
http://tokyopongi.com/kanamara-matsuri-swieto-plodnosci/
https://en.wikipedia.org/wiki/Kanamara_Matsuri

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
http://tokyopongi.com/kanamara-matsuri-swieto-plodnosci/