🍨🍨🍨Lodowa mapa Krakowa, czyli ranking najlepszych lodziarni w mieście🍨🍨🍨

in polish •  last year 

               Co roku w sezonie letnim testujemy krakowskie lodziarnie 😎, i choć na mapie Krakowa można znaleźć ogrom tego rodzaju punktów to zawsze wracamy do tych sprawdzonych, naszym zdaniem najlepszych miejsc. W związku z tym, przygotowaliśmy dla Was recenzję 3 lodziarni, z przepysznymi lodami, które sprawdzaliśmy i testowaliśmy niezliczoną ilość razy. Mamy nadzieję, że będziecie pamiętać o tych miejscach, gdy kiedyś zdecydujecie się na wycieczkę do Krakowa.            

             🍧 I tak pierwsze na naszej liście są oczywiście Lody na Starowiślnej 83 - kultowe, tradycyjne wg niektórych smakoszy najlepsze w Polsce. Choć do wyboru mamy jedynie 7 smaków, a sposób serwowania nie różni się niczym od tych sprzedawanych jeszcze za czasów PRL-u, to ich popularność jest ogromna, a świadczą o tym kilometrowe kolejki, które ustawiają się, aby skosztować tego przysmaku. 

           Lodziarnia prowadzona jest od 30 lat przez Pana Stanisława Sargę. Lodami możemy się rozkoszować w sezonie od marca do listopada, po czym następuje zimowe przebrandowienie i wtedy możemy spróbować równie pysznych pączków. Lody każdego dnia robione są pod czujnym okiem Pana Stanisława i z tego też powodu nie decyduje się on na otworzenie kolejnych punktów, choć miał on propozycje od różnych inwestorów nawet tych z dalekiej Azji. 

           Choć wachlarz smaków jest niewielki to każdy lodowy smakosz znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy zazwyczaj lody: Waniliowe, Bakaliowe, Kakaowe, Borówkowe, Malinowe, Poziomkowe (lub Truskawkowe), Kawowe. Czasami w ofercie pojawia się smak brzoskwiniowy. My osobiście najbardziej lubimy lody bakaliowe, które nie mają sobie równych.

           Obecnie gałka lodów kosztuje 3 zł, czyli standardowo, jeśli chodzi o większe miasta. Najlepiej na lody wybierać się w dni powszednie, wtedy unikniemy długiej kolejki. Absolutnie odradzamy dni takie jak weekend majowy, czy jakiekolwiek inne święta, gdyż wtedy będziemy skazani na stanie w kilometrowej kolejce, a widok takiej kolejki może skutecznie zniechęcić nawet najbardziej zagorzałych smakoszy lodów (czyt. my).

             🍧 Kolejnym punktem na krakowskiej mapie najlepszych lodów jest lodziarnia Dionizetti przy ulicy Św. Marka 23. Jeśli są tu jacyś fani lodów pistacjowych, to ta lodziarnia skradnie Wasze serce. Lody pistacjowe w ich wykonaniu to po prostu mistrzostwo. Jedząc je mamy wrażenie, że kosztujemy mrożone pistacje - prawdziwa esencja smaku. Lodów pistacjowych próbowaliśmy w wielu punktach, niestety oprócz zielonego koloru w niczym innym nie przypominały pistacji. W przypadku Dionizetti sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Koniecznie musicie ich spróbować. Lody o tym smaku są o 1 zł droższe od innych pozycji i kosztują 5 zł za porcje, ale uwierzcie, warto! Minusem jest to, że nie zawsze lody pistacjowe są w ofercie. 

           Wybór smaków zależy od sezonu i od dnia. W momencie kiedy przygotowywaliśmy dla Was zdjęcia do wyboru mieliśmy następujące smaki: Śmietanka, Cornetti (lody z kawałkami wafelków), Agrest (sorbet), Truskawka (sorbet), Rabarbar (sorbet), Orzech Laskowy, Czekolada. Aktualne lodowe menu na dany dzień możecie znaleźć na ich stronie internetowej.

             🍧 Ostatnim punktem, a właściwie punktami, bo w przypadku tego miejsca mamy kilka miejscówek i aż dwie znajdują się na krakowskim Kazimierzu jest GoodLood przy pl. Wolnica 11 i przy pl. Nowym (Okrąglak). 

             Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich punktów, także GoodLood oferuje naturalne lody bez sztucznych dodatków. Porcja lodów to 80 g a jeśli chodzi o koszt to im więcej zjesz, tym mniej zapłacisz bo 1 porcja kosztuje 4 zł, 2 porcje 7 zł, 3 porcje 9 zł itd.

              Menu również zależy od dnia choć są też smaki stałe takie jak: Polska Truskawka, Czekolada, Śmietanka ze Skały, Karmel z Solą Himalajską. W dniu kiedy przygotowywaliśmy dla Was relację można było skosztować następujących smaków: Mięta z Czekoladą, Marchewka z Jabłkiem, Twaróg z Wiśnią, Śmietanka z Palonym Masłem, Sorbet Czerwona Pomarańcza.

             GoodLood w odróżnieniu od pozostałych opisywanych punktów ma bardzo długie godziny pracy, bo na Okrąglaku lody możemy kupić nawet o północy. Jest to duży plus, bo latem kiedy dni są długie, a wieczory ciepłe bardzo miło jest zjeść gałkę pysznych lodów i pospacerować po starym Kazimierzu. 

              Mam nadzieję, że następnym razem gdy będziecie w Krakowie sami sprawdzicie, czy nasz ranking jest słuszny. A może macie inne miejsca godne polecenia? Chętnie dowiemy się jakie, by w najbliższym czasie je przetestować.  😉 

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  last year Reveal Comment

WARNING - The message you received from @nkereuwem is a CONFIRMED SCAM!
DO NOT FOLLOW any instruction and DO NOT CLICK on any link in the comment!

For more information, read this post:
https://steemit.com/steemit/@arcange/phishing-site-reported-steemautobot-dot-ml

If you find my work to protect you and the community valuable, please consider to upvote this warning or to vote for my witness.

Ostatnio czaiłam się na goodlood na Kazimierzu, jednak właśnie kolejka mnie zniechęciła.
Narobiłam sobie ochoty na ruszenie opisanym przez Ciebie szlakiem :)

Oj tak długa kolejka może skutecznie zniechęcić tym bardziej, że akurat w GoodLood dość powoli się ona posuwa do przodu i trzeba swoje wystać :/ najszybciej idzie na Starowiślnej, tam Panie mają opracowany system i obsługują w tempie ekspresowym 😊

Ja kocham lody pistacjowe!!! Dzięki za namiary, gdzie zjem właśnie takie prawdziwe, a nie tylko barwione na zielono 😉😊

Są pyszne a najważniejsze, że naturalne bez żadnych sztucznych dodatków 😊

dzięki za smakowite i letnie obrazki z krakowa ❤
tęsknię.. :(

Oj tak, jeśli kiedyś przyjdzie mi wyprowadzić się z Krakowa, wtedy będę bardzo tęsknić. Piękne miasto 😊

Ja lodów nie lubię, ale przyznam, że po opisie i Twych zdjęciach się napaliłam! Szczególnie na te pistacje i twaróg;)

Mam nadzieję że jak zdecydujesz się przetestować te smaki to będą one w ofercie ;) Pistacje są bardzo często, ale akurat jak byliśmy ostatnio to niestety nie mieli ich w menu :(