5 powodów, dla których warto pić wodę z cytryną

in polish •  2 years ago 

Woda z cytryną to idealny napój na "dzień dobry". Nic dziwnego, bowiem przypisuje się jemu wiele cennych właściwości wpływających zarówno na nasze zdrowie jak i urodę.

Dietetycy zalecają wypijanie umiarkowanych ilości tego napoju (np. szklankę dziennie 30 min przed lub po posiłku). Powód? Woda z cytryną wspomaga pracę układu pokarmowego i samooczyszczanie się organizmu z toksyn, obniża poziom cholesterolu, jest przydatna w nadciśnieniu. Jednak to nie wszystko.

Uwaga! Sok z cytryny osłabia szkliwo, dlatego po wypiciu napoju, należy przepłukać usta wodą lub odczekać ok. 30 minut i umyć zęby.

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto pić wodę z dodatkiem soku z cytryny

Oczyszcza skórę

Jednym z bardziej przekonywujących powodów by pić wodę z cytryną jest to, że pomaga nam ona utrzymać ładny i zdrowy stan skóry. Woda pomaga wypłukiwać toksyny, a witamina C pomaga się ich pozbyć z naszej krwi. Dzięki temu możemy zredukować np. cienie pod oczami, trądzik czy lekko wygładzić zmarszczki.

Wzmacnia układ odpornościowy

Przede wszystkim dzięki witaminie C, która pomaga nam zwalczać przeziębienie i gorączkę. Łagodzi problemy z oddychaniem, dlatego jeśli cierpisz na astmę lub nabawiłeś się infekcji dróg oddechowych ciepła woda z cytryną będzie pomocna, ponieważ ma właściwości antybakteryjne.

Poprawia metabolizm

Dzięki czemu łatwiej nam zrzucić zbędne kilogramy. Woda z cytryną pomoże nam zwalczyć też zachcianki, wypłukać nadmiar zatrzymującej się wody oraz ogranicza głód.

Usuwa kamienie nerkowe

Cytryna to również źródło kwasu cytrynowego, który zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych. Przeprowadzone badania wykazały, że kwas cytrynowy rozpuszcza kamienie nerkowe, a także zabiega ich powstawaniu.

Zapobiega infekcji dróg moczowych

Jak już wspomniałam jest naturalnym środkiem moczopędnym, a co za tym idzie eliminuje bakterie. Jest skuteczna w zapobieganiu kamicy nerkowej, ponieważ kwas cytrynowy nie pozwala na jego powstawanie. Jeśli masz kamienie na nerkach to spokojnie możesz wypijać 3-4 szklanki wody cytrynowej dziennie na polepszenie wyników.

Skutki uboczne

Woda z cytryną posiada wiele korzystnych właściwości. Pamiętajmy jednak, że wszystko spożywane w nadmiarze może wywoływać także skutki uboczne.

Uszkodzenie szkliwa

Zbyt częste spożywanie kwaśnych napojów może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa lub nadwrażliwości płytki nazębnej. Jeżeli nie możesz obejść się bez kwaśnych napojów używaj do ich spożywania słomki, która ograniczy kontakt z zębami.

Zgaga

Spożywanie wody ze zbyt dużą ilością cytryny może prowadzić do powstawania zgagi lub nasilić jej intensywność.

Nie ma wątpliwości, że woda z cytryną jest zdrowym napojem i warto włączać go do swojej codziennej diety.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://veganisland.pl/dlaczego-warto-pic-wode-z-cytryna/

Po obfitym obiedzie tylko woda z cytryna się mieści :)

  ·  2 years ago (edited)

Twój wpis czy kradziony? Masz jakieś możliwości weryfikacji?