World Community Grid = Steem Power + karty Steem Monsters :)

in polish •  2 months ago  (edited)
Kilka miesięcy temu przeczytałem post @herbacianymag - Naukowe obliczenia rozproszone z kryptowalutami w tle. Zawierał on min. informacje dotyczące "Airdrop Byteball dla użytkowników World Community Grid". Zaciekawiła mnie ta forma pozyskiwania kryptowalut, mogłaby bowiem stanowić "dywersyfikację" dla kranów, z których w oparciu o mini portfel Coinpot również kilkałem sobie co jakiś czas kilka darmowych kryptowalut. Cała zabawę traktuje głównie jako wsparcie i promocję kryptowalut bo tego co sie tam nazbiera jest tyle co kot napłakał choć muszę przyznać, że na zakup kilku kart w Steem Monsters tego co dotychczas nazbierałem wystarczyło.

Odkurzyłem i odpaliłem starego Della z jakimś dwurdzeniowym Pentium, zarejestrowałem się w programie World Community Grid, zainstalowałem portfel Byteball i aplikację World Community Grid.

Z czasem w portfelu w zamian za użyczenie mocy obliczeniowej komputera na potrzeby różnego rodzaju projektów naukowych zaczęło przybywać GBYTE – Byteball Bytes. Nie były to zawrotne sumy ale zbierane dzień po dniu cieszyły oko. :)

Kilka dni temu sprawdzając rano przy kawie jak tam mają się sprawy na rynku kryptowalut zauważyłem, że kurs GBYTE poszedł o jakieś 8 % w górę, po szybkim przeliczeniu okazało się, że mam tej waluty prawie za 10$. Postanowiłem reinwestować te środki wrzucając je w nurt innych projektów opartych na kryptowalutach. Ponieważ nie posiadam konta na giełdzie Bittrex, która umożliwia transakcje na GBYTE poprosiłem o pomoc jednego ze Steemian z polskiej społeczności, który czynnie wspiera i sam również prowadzi projekty związane ze Steem. Przerzuciłem mu swoje środki GBYTE a on wymienił je na giełdzie na Steem i przerzucił na moje konto na Steemit.

Część tej kwoty przeznaczyłem na podniesienie Steem Power mojego konta do 400SP tak by przejść magiczna barierę 1 centa za głos na Wasze posty. Resztę wrzuciłem na Peakmonsters w celu dokupienia kart, które wzmocnią moje talie w Steem Monsters. Pierwszym zakupem był MARLIC INFERNO w liczbie 2 szt. których brakowało mi aby podnieś tego Summonera na 5 lvl.

Dalej zbieram sobie GBYTE w programie World Community Grid. Kiedy uzbieram kolejną pulę środków zamierzam ponownie wrzucić ją w środowisko projektów powiązanych z kryptowalutami. Myślę, że jest to dobry sposób by aktywnie wspierać i promować rozwój kryptowalut w tym również Steem.

Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia Wszystkim życzę.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Niestety warto dodać i może powinienem dodać do tekstu erratę, że zarobek z tej formy wspierania wcg spadł w grudniu 10 razy.

za 1000 000 wcg points -> 1$

Cieszę się, że Ci się udało coś dorobić i zrobić coś dobrego przy okazji. Powiedź mi ile masz wcg points, bo część "kopałeś" przy innym przeliczniku ;)

·

58 523 wcg. Zrealizowałem 231437641 bytes, obecnie dziennie na portfel wpada ok. 25 000 bytes. Nie patrzę na opłacalność, traktuję to bardziej w kategoriach zabawy kryptowalutami a zysk w postaci SP i kart do Steem Monsters jest dla mnie wystarczajacą wartościa nagradzającą. No i mój złomek pomaga w programach badawczych zawsze to fajna satysfakcja, że człowiek robi coś dobrego.

·
·

To te 10$ miałeś z airdopem chyba. Ja już myślałem, że obliczyłeś na kilka milionów w tym czasie. Ja mam 7 900 000 wcg, ale miałem nawet 40 vpsów w jedym czasie xD Była promocja na pierwszy miesiąc vps i wychodziło to nawet sporo na plus :)

Teraz tylko na komputerze, jak jest używany :)

·
·
·

Jak to w światku kryptowalut co rusz jakieś przetasowania wartości tokenów i programów z nimi powiązanych. :)

Hmm, ciekawe. Aż odkurzę mojego starego Della z i5 2 generacji ;p

·

Opłacalność spadła, jeśli chcesz się tym kryterium kierować.